Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ADAB-I MUASERET - Mustafa Necati Bursali (1 Kullanıcı)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu aleykum ve rahmetullah gonuldaslarim,

Bu kitabi okudum, hala okumaktayim.. Oyle bir kitapti ki bu, ben kendimi utangac zannederdim. Hele ki bir genc kizsaniz o kadar onemli ki edepli, adap bilen bir insan olmak...
Herseyin...
Ama her seyin adabini anlatiyor bu kitap...
Otururken, kalkarken, tavaf ederken, konusurken, karsi cinse karsi tavir vs...
O kadar cok ki..
Hayatin her yerinde ADAB-I MUASERET diyorum ben.
Okuyun..

İslam güzel ahlaktan ibarettir. O halde, müslüman güzel huy sahibi olacak, elinden cömertlik, dilinden inciler saçılacaktır. Alemde müslümanın örnek alacağı, yolundan gideceği, canından aziz bileceği tek insan vardır. O da, İki Cihanın Saadet Güneşi, Mahşer Meclisinin Seyyidi, büyün varlıkların en hayırlısı Muhammed Mustafa (sav) Efendimizdir. Çünkü O'nun mislini ne gökler ne de yerler görmemiştir. Müslüman olarak, mü'min olarak, insan olarak yaşamanın prensipleri, edebleri vardır. Edeb, başlarda parlayan bir taçtır ki, sultanların tacı onun yanında çok sönük kalır. Güzel ahlak ve güzel edebin, insanı meleklerin gıpta edeceği bir mertebeye çıkardığını görmek ister misiniz? O halde bu Adab-ı Meaşeret (Görgü Kuralları) kitabını okumanızı tavsiye ederiz.

sessizlik.

Kayıtlı Kullanıcı
tavsiyen için teşekkürler en kısa zamansa okuyacağım inşallah :)

sessizlik.

Kayıtlı Kullanıcı
Rica ederim.
KESINLIKLE okumalisin.
Tesetturun de adabi var icinde :a12:
Okuyalim, istifade edelim insa'Allah.
Tesettüründe adabı hmm burda sanki bir hatırlatmamı var bana :)
her insanın kesinlikle okuması gereken bir kitap bu konuda varsa kesinlikle okuyacağım :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt