Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

acil acil acil yardımmmm Allah rızası için herkes baksın (1 Kullanıcı)

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
Konuyu burda açmam doğru mu bilmiyorum ama lütfen yardım edin acillll
Sabah namazı hariç diğer tüm vakitlerii içine alan bir yolculuğa çıktığımız zaman,abdest almaya gereksinim duyduğumda zamanın kısıtlı olması nedeniyle(çünkü bazen otobüs farklı yerlerde mola verebiliyor 10-15 dk ve başörtümü çıkarıp tekrr takmam sorun oluyor) başörtümü ve ayakkabımı çıkarmadan sadece bunların üstünü mest ederek abdest almam doğru olur mu?(ayakkabım temiz olmak şartıyla)

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
Bu arada herkes hakkını jhelal etsin tayinimiz G.antep e çıktı yolda ne olur ne olmaz.
Benden taraf hakkınız varsa hepsi helal olsun

hislerimm

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı yolculuklar kardeşim
RABBİM herşeyin hayırlısını versin

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Konuyu burda açmam doğru mu bilmiyorum ama lütfen yardım edin acillll
Sabah namazı hariç diğer tüm vakitlerii içine alan bir yolculuğa çıktığımız zaman,abdest almaya gereksinim duyduğumda zamanın kısıtlı olması nedeniyle(çünkü bazen otobüs farklı yerlerde mola verebiliyor 10-15 dk ve başörtümü çıkarıp tekrr takmam sorun oluyor) başörtümü ve ayakkabımı çıkarmadan sadece bunların üstünü mest ederek abdest almam doğru olur mu?(ayakkabım temiz olmak şartıyla)

Başörtüsünün üstüne mesh olmaz başörtünüzü hafifçe kaldırıp 4te birini mesh etmeniz yeterli olacaktır.
Sual: Mestin vasıfları nelerdir?
CEVAP
Mest, ayağın yıkaması farz olan yerini örten, su geçirmez ayakkabı demektir. Mestin, bir saat yol yürüyünce, ayaktan çıkmayacak şekilde sağlam ve ayağa uygun olması gerekir. Ağaçtan, camdan, madenden mest olamaz. Zira sert şeyle bir saat yürünemez. Tabanı ile ayak üstü veya yalnız tabanı deri kaplanmış çorap üstüne veya sert olup, yürürken aşağı düşmeyen kalın çorap üzerine mesh caizdir.
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3176

.Allahü teala yardımcınız olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt