Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"AÇIK" ta bırakılmış kadınlar... ne yazık (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

Kalabalıkta özellikle o dikkat çekiyor. Yakası açık bırakılmış, kolları kısa tutulmuş, eteğinin ucu hayli yukarıdan kesilmiş, beli iyice daraltılmış elbisesi değil dikkat çeken. Elbiseden taşan beden parçaları.. O elbiseyi özenerek seçmiş olmalı. “Üzerinde güzel duracak” demiş olmalılar. “Bana yakışacak” diye umutlanmış olmalı. Ama hoyrat bakışlar, elbiseyi değil, elbiseden arta kalan kısımları süzüyor. Öylesine yok gibi ki elbise hepten çıplak kalmak istediğini haykıran bedenin üzerinde “engel” gibi duruyor. Bedenin tamamlayıcı parçası değil, “fazlalık” gibi görünüyor.

Bakılsın diye oradaydı bedeniyle. Bakıldıkça varolacağına inandırılmıştı. Bir tür bakılma açlığı ile donanmış olmalıydı. Farkında olmadan, diğer gözlerin “nesne”si haline getirilmişti. Öyle bir nesne ki, üzerine bakış düşmediğinde karanlıkta kalıyordu. Gözler üzerinde olmadığında kıymetini kaybettiğini sanıyordu.
Gözlerin kayması için açıkta bırakılmış bir bedene, teşhir etme niyeti de eşlik ederse,-bu niyetle bakılanın gözleri de sizin bakan gözlerinize kilitlenmişse- kendi içinde tutarlı bir sahne seyredersiniz. Seyredilmek isteyen bir ruh ve seyredilen bir beden, birbiriyle yan yana, kardeşçe oturuveriyorlardır: Sorun yok gibidir. Onu o çıplaklığa özendiren tüketim mekanizmalarıyla paketlenmiş, onu açıklık içinde utanmaktan alıkoyan ısrarlı teşviklere sarılmış bir cesedi sürüklüyor ardı sıra. Kadın bedeninin özellikle sivriltilmiş bir kaç detayına indirgenmiş bir kişilik sergisine icbar edilmiş, zorlanmış, itilmiş oluyor. Özel bir insan olarak yaratılmış, yüzü özel, duyguları biricik, kalbi bi’tane, varlığı müstesna bir kadını, “her kadın gibi” eyleyen, “herhangi bir kadın” gibi “den den”leştiren, sıradan bir serinin modüler parçası kılan sürecin ucuna yerleşiyor:
Mağlup, mağdur, mazlum o. Kendi rızasının şimdi ve burada olması bir şeyi değiştirmiyor. Kendi rızasını iptal eden, kendi iradesini unutturan, utanma duygusunu uykuya yatıran hayli uzunca, karşı konulmaz ve sistemli bir ikna sürecinin kurbanı.. Ara sıra, varlığını hatırlatan o kadınsı irade, o utanç duygusu hiç uzamayacak eteğini refleksif bir hareketle çekiştirtiyorsa da ona; nafile. Bedeni üzerine yapışmış gözleri kabullenen, yaban bakışları evcilleştiren bir çaresizlikle oturduğu yerde oturtuyor onu görünmez bir iktidar. Alnına boncuk boncuk dizilmeye hazırlanan utancını müşfik bir el hareketiyle siliveriyor. Bir anda çıplak olarak yakalandığını hissettiği o nadir şaşkınlık anlarında gözlerini kurnazca kapatıveriyor. Sakinleştiriyor onu, uysallaştırıyor, hırçınlığını gideriyor.
Kendinden uzağa düşürüyor kadını çıplaklık. “Kendine özel”, “sahici” ve “sahih” bakışlar arıyor boşuna. Baştan ilan edilmiş bir sadakatsizlik vardır çıplak bedende.. “Bakan sadece sen değilsin ki bana!” “Ben bütün bakışlara açı(ğı)m.” “Bunca bakanım var benim.” “Sen de kim oluyorsun?” Galip gibi duruyor ama mağlup. Zulmediyor görünüyor ama mazlum. Kadir kıymet bilmiyor ama kadir kıymeti de bilinmiyor. Mağdur ediyorken mağdur ediliyor.

Kadın ruhu, kadın bedeninin altında eziliyor.

Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır. Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek. “Tesettürsüzlük nedir?” diye sorsaydınız bana, “Kadının dişiliğini kişiliğinin önüne geçiren her haldir” derdim... Bir “kişilik tutulması”... Bir “kadınlık eklipsi”... Ay tutulur ya hani dünyanın gölgesi üzerine düştü diye. Dişiliğin kişiliği gölgede bırakıp kadın ruhunu gözden kaçırdığı bir tür eklips hali bu.. Saçları kapatmaktan fazlası: Kadın ruhunun bedenle kapatılması...

senai demirci

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim ıslah etsin. Din gününü hiç mi düşünmezler... :(

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu

Esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu

işte ;o mini elbiseleri giyenlere,atlet gibi bluzlarla dolaşanlara,"çok uzun,terzide kısalttırmak lazım,diz üstü seviyorum ben" diyen kalpleri örtülü olanlara TOKAT gibi gelmiştir inşallah.RABBİM CÜMLEMİZİ AFFEYLESİN,DOĞRU YOLDA SABİT KILSIN İNŞALLAH..((PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER))
selam ve baki dualarımla..​

ŞEYTAN İNSANLARI HEMEN AÇMAZMIŞ:::ÖNCE KOLLARI,AZ BİŞEY KIVIR,SONRA ETEKLER BACAĞIMA DOLAŞIYOR,AZ BİŞEY KISALT,DERKEN NEFSE HOŞ GELEN ŞEYLERE KAPILINCA,İŞTE ORTAYA MODA-MODA ÇIKIYOR:(

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Kimse kusura kalmasın bir bayan olarak tek söyliyeceğim şey çağımızda erkekler kadınlardan daha iffetli!!!istisnalar hariç tabe.....

imported_reyhan_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.ewet günümüz modern!!! kadını çok güzel bi şekilde anlatılmış. ne söylenebilir ki .... Allah ıslah etsin.

Allah razı olsun

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
işte ;o mini elbiseleri giyenlere,atlet gibi bluzlarla dolaşanlara,"çok uzun,terzide kısalttırmak lazım,diz üstü seviyorum ben" diyen kalpleri örtülü olanlara TOKAT gibi gelmiştir inşallah.RABBİM CÜMLEMİZİ AFFEYLESİN,DOĞRU YOLDA SABİT KILSIN İNŞALLAH..((PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER))​

selam ve baki dualarımla..

ŞEYTAN İNSANLARI HEMEN AÇMAZMIŞ:::ÖNCE KOLLARI,AZ BİŞEY KIVIR,SONRA ETEKLER BACAĞIMA DOLAŞIYOR,AZ BİŞEY KISALT,DERKEN NEFSE HOŞ GELEN ŞEYLERE KAPILINCA,İŞTE ORTAYA MODA-MODA ÇIKIYOR:(
selamun aleyküm kardeşim evet Rabbimiz razı olsun inşaallah...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu :)

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu :)

Özel bir insan olarak yaratılmış, yüzü özel, duyguları biricik, kalbi bi’tane, varlığı müstesna bir kadını, “her kadın gibi” eyleyen, “herhangi bir kadın” gibi “den den”leştiren, sıradan bir serinin modüler parçası kılan sürecin ucuna yerleşiyor:​

paylaşımı tekrar okurken bu bölüm dikkatimi çekti.ALLAH CC RAZI OLSUN.
__________________​
EMEĞİNİZE SAYGI DUYUORUM

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır. Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek. “Tesettürsüzlük nedir?” diye sorsaydınız bana, “Kadının dişiliğini kişiliğinin önüne geçiren her haldir” derdim... Bir “kişilik tutulması”..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Özel bir insan olarak yaratılmış, yüzü özel, duyguları biricik, kalbi bi’tane, varlığı müstesna bir kadını, “her kadın gibi” eyleyen, “herhangi bir kadın” gibi “den den”leştiren, sıradan bir serinin modüler parçası kılan sürecin ucuna yerleşiyor:​

paylaşımı tekrar okurken bu bölüm dikkatimi çekti.ALLAH CC RAZI OLSUN.

İslam'a_Dönmek

Kayıtlı Kullanıcı
Gnümüze ışık olmalı bu yazı ama nerde ? Allah razı olsun teşşekürler...Selam ve Dua ile..

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
Rabb'im giyimde ve imanda yolunda hak ve sabit kılsın inş
paylaşım için Allah razı olsun inş
selam ve dua ile...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır. Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek. “Tesettürsüzlük nedir?” diye sorsaydınız bana, “Kadının dişiliğini kişiliğinin önüne geçiren her haldir” derdim... Bir “kişilik tutulması”..
selamun aleyküm hayılrı günler inşaallah...

nrydmrl

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm çok güzel bir paylaşımdı okadar güzel bir konuya değinmişsinizki Allah razı olsun sizden selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt