Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ablanıza yardım edin lütfen... (1 Kullanıcı)

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
gençler bizim pc mizi verirlerken cd falan vermemişler... xp driver cd sini ve birçok işte işime yarayacak olan bu cd yi internetten nasıl temin edbilirim ve nasıl kullanırım... bana yardım edermisiniz lütfen... şimdiden çok teşekkürler... bu sayfada geçen sorunların hemen hemen hepsini yaşıyoruz ve sürekli de format attırmak için ya birilerinden rica ediyorum yada kasayı yükleyip tamirci tamirci dolanıyorum...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ablacım bilgisayarı aldığınız kişi bilgisayarda bulunan parçaların cd lerini vermesi gerekirdi.. Eğer alabiliyorsanız onlardan isteyin. Yok eğer onlara ulaşamıyorsanız, mutlaka internet üzerinden driverları bulunur ama heyin ne olduğunu bilmek lazım.. Bunun içinde size yakın bilgili birinden yardım istemeniz gerekecektir.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
MY DRIVERS

PROGRAM AÇIKLAMASI:
My Drivers sisteminizdeki sürücüler için bir yedekleme ve update programıdır. Sisteminizdeki bütün sürücüleri listeler ve seçtiklerinizi ya da hepsini yedekler. Bundan sonra eğer sisteminizi tekrardan kurmanız gerekirse tek tek driver tanıtmanıza gerek kalmıyor. Tek tıklama ile bütün sürücülerinizi tekrardan yükleniyor. İsterseniz yedeklediğiniz sürücüleri EXE veya CAB haline de getirebiliyorsunuz. Ayrıca internete bağlıysanız UPDATE seçeneği sayesinde driverlerinizin yeni sürümleri çıktıysa son versiyonları bulunuyor ve yüklüyor. Ayrıca internet explorer, sık kullanılanlar ve outlook ayarlarınızın da yedeğini alabiliyor. Yeni sürümde tek tıklama ile tüm sistem sürücülerini yedekleyebiliyor ve yine ihtiyaç halinde tüm sürücülerinizi tek tıklama ile kurabiliyorsunuz

İ N D İ Rhttp://rapidshare.com/files/181359363/My_Drivers_Pro_2.11.zip

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
MY DRIVERS

PROGRAM AÇIKLAMASI:
My Drivers sisteminizdeki sürücüler için bir yedekleme ve update programıdır. Sisteminizdeki bütün sürücüleri listeler ve seçtiklerinizi ya da hepsini yedekler. Bundan sonra eğer sisteminizi tekrardan kurmanız gerekirse tek tek driver tanıtmanıza gerek kalmıyor. Tek tıklama ile bütün sürücülerinizi tekrardan yükleniyor. İsterseniz yedeklediğiniz sürücüleri EXE veya CAB haline de getirebiliyorsunuz. Ayrıca internete bağlıysanız UPDATE seçeneği sayesinde driverlerinizin yeni sürümleri çıktıysa son versiyonları bulunuyor ve yüklüyor. Ayrıca internet explorer, sık kullanılanlar ve outlook ayarlarınızın da yedeğini alabiliyor. Yeni sürümde tek tıklama ile tüm sistem sürücülerini yedekleyebiliyor ve yine ihtiyaç halinde tüm sürücülerinizi tek tıklama ile kurabiliyorsunuz

İ N D İ RRapidShare: Easy Filehosting

çok teşekkür ederim ablası ya.. allah razı olsun...

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlemizden razı olur inş..

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun .Deneyeceğim inşallah işe yarar.Sıkıntım yok ama büyük kolaylık gibi duruyor.
Cuma'nız mubarek olsun!

mst2005

Kayıtlı Kullanıcı
Driver bulma konusunda SIW isimli program yardımcı olacaktır.Google da taratırsanız bulursunuz

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Öncelikle neyin sürücüsünü arıyorsunuz?

Bilgisayarınızda sürücüsü bulunan hangi donanımlar yüklü?

Ana komponentler:

1. Anakart
2. CPU (işlemci)
3. Ekran kartı (grafik kartı)

Diğer komponentler:

1. UPS (kesintisiz güç kaynağı)
2. Harici Harddisk
3. Uydu / tv kartı

Birçok iç donanımınızın sürücüsü Windows İşletim Sistemi içerisinde gömülü vaziyettedir. Yani sizin ekstra bir yazılım / sürücü yüklemenize gerek kalmaz.

Eğer sizin aradığınız şey Windows XP / Windows Vista / Windows 7 işletim sistemine ait cd ise, bunu da adı w.a.r.e.z. olan sitelerden veya torrent sitelerinden temin edebilirsiniz. XP ve Vista için 700-800 MB lık, Windows 7 için ise 1.6 gblık bir yazılım indirmeniz gerekir.

Bütün sürücüleriniz yüklü olduğu halde ben bir daha bir daha sürücü aramayayım diyorsanız;

1. Driver backup yapan programlarla sürücülerinizi bir dosya içine yedekleyebilirsiniz,
2. Acronis Image, Norton Ghost gibi bütün sisteminizin veya sadece programlarınızın bulunduğu kısımın imajını alan (birebir kopya) programla imaj alıp herhangi bir sorun yaşadığınızda sisteminizi komple yeniden geri yüklersiniz.
3. Sisteminizin ihtiyacı olan sürücüleri bulabilmenin bir diğer yolu da; donanımınız üzerinde yazan "marka ismi ve model numaraları" bilgilerini bir kenara yazarak markanın sahibi firmanın sitesine gidip buradan sürücülerinizi bilgisayarınıza indirip kurarsınız.

Selametle kalın.

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Şöyle bir de ekleme yapmam gerekir:

Sizin taze bir format attığınızda sürücüsünü yüklemenizde zorunluluk olan sürücüler şunlarıdır;

1. Anakart sürücüsü (anakartınızın güney -standart veri akışı- ve kuzey köprüsü -graik tabanlı veri akışı- adı verilen veri geçiş yollarını stabilize etmeye, anakartın düzenli çalışmasını, saat ayarlarını yapmasını, vb sağlayan sürücü)
2. CPU sürücüsü (anakartınız üzerinde kocaman bir fan ile soğutulan işlemci vardır ki buna CPU -central point unit- denilir ki bu işlemcinin saat ayarları, sıcaklı değerleri, voltaj değerleri gibi ayarlarını yapan sürücü)
3. Ekran kartı sürücüsü (yüksek çözünürlüklü videoları ve grafik tabanlı oyunları daha kuvvetli göstermenizi ve kullanmanızı sağlayan grafik kartınızın performansını, varsa overclock ayarlarını, çözünürlük detaylarını, grafik seçeneklerini ayarlamanızı sağlayan sürücü)
4. Ses kartı (eğer bilgisayarınızda ses kartı varsa bunun sürücüsünü de yüklemeniz gerekir)
5. Tv / uydu kartları (bilgisayarınızda tv veya uydu kartı varsa bunun sürücüsünü de yüklemeniz gerekir)

Bunun haricinde UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı), Hoparlör sistemi, Blutooth Dongle, Webcam, mikrofon, harici/dahili DVD çalıcı/yazıcı, multikart okuyucu, oyun padi, oyun direksiyonu, webtelefonu, vs. gibi donanımlarınız için normalde işletim sistemi içine gömülü sürücüler vardır. Ancak bu donanımlarla verilen sürücü cdleri varsa bunları da yüklemenizde fayda olabilir. Zira her zaman bu donanımların sürücüleri işletim sisteminde yüklü olacak diye bir garantiniz yoktur ve sürücüye ait program üzerindeki ekstra özelliklerden faydalanma fırsatınız da olabilir.

Güvenilir Türkçe W.a.r.e.z. sitelerinden birkaçını öğrenmek isterseniz özel mesaj atın. Bu konuda da size tavsiyelerde bulunayım.

Selametle. Kolay gelsin.

microteamx

Kayıtlı Kullanıcı
selamlar size yardimci ola bilirim pc komple ayarlaya bilirimve her bilgi hakkinda sora bilirsiniz he bu arada bende bugun katildim araniza sorunlu arkadaslara pc hakinda her türlü yardim ede bilirim saygilar Microteamx Cerkez Bey

Berk_Okan

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Nasılnız?
Arkadaşlar bazı açıklamalar yapmış Hepsine buradan teşekkür ediyorum,
ama nasıl desem tam ihtiyac tespiti yapmak lazım,
hangi driver nerede ne yapılır?
bunu bir örnek üzerinde siz değerli kardeşlerimle paylaşacagım

Anakartımız Asus Olsun.
Şimdi ilk olarak bilgisayarımızın kasasını açarız,
Anakartımıza bakarız,
Anakart işlemciye yakın (Fanlı olan iç kısımdaki)
bir yerde Şöyle Yazar Asus
ve yanında bir seri numarsı vardır.
mesela P5B-X yazar,
bunu anakartımızın seri numarası olarak düşünelim.
şimdi burada anakartımızın ismini öğrendik seri numarasınıda öğrendik,
gelelim driver bulmaya saatlerce internette şu site bu site bu driver aramaya gerek yok.
ilk olarak İnternet exploreri açıp
"Resim veya bağlantı adresi (Link) ekleyebilmeniz için istenilen mesaj sayısı 50. Sizin mesaj sayınız ise 19.
Eklemiş olduğunuz resimleri veya link adresini silerek mesajınızı yayınlayabilirsiniz."
Googleyi açarız ve arama kutusuna Asus yazarız,
karşımıza gelen sitelerde mümkünse .tr uzantılı siteleri Açalım.Çünkü tr olunca site Türkçe olur aramak kolay olur.
google asus yazınca karşımıza ilk olarak;
"Resim veya bağlantı adresi (Link) ekleyebilmeniz için istenilen mesaj sayısı 50. Sizin mesaj sayınız ise 19.
Eklemiş olduğunuz resimleri veya link adresini silerek mesajınızı yayınlayabilirsiniz."sitesi gelir buradan,
Download tıklarız.(başka sitelerde sürücü driver yazabilir.)
buray tıklayınca şu site karşımıza gelir,

Resim veya bağlantı adresi (Link) ekleyebilmeniz için istenilen mesaj sayısı 50. Sizin mesaj sayınız ise 19.
Eklemiş olduğunuz resimleri veya link adresini silerek mesajınızı yayınlayabilirsiniz.

buradan >General Download>Please Select the Product
3 tane kutucuk vardır.
1.kutucuk:
-----------
Ürün Seçimi:
MotherBoard seçeriz.
2.kutucuk:
-----------
socket yani işlemci seçimidir.ee ben şimdi işlemcimin kaç soketli olduğunu bilmiyorum,
genelde 478 pin(socket) veya 775 socket olur.
diyelim ki: 775 socket olsun.
3.Kutucuk:
-----------
P5B-SE
bunu seçelim ve ardından search Butonunu tıklarız.

Product: Motherboard
Series: Socket775
Model: P5B-V

seçmiş oluruz.

alt kısımda ,
Operating System : yani işletim sistemini seç diyor ,
işletim sistemini seçeriz ya Windows xp Yada Windows Vistadır.
ama burada dikkat edelim işletim sistemi seçerken;
Masa Üstünde bilgisayarıma Sağ tıklayıp özellikler deriz:
genel:
windows xp profesiyonel Servis paketi 2
Bu nedir Windows Xp ama bazı sitelerde Windows xp nin home veya profesiyonel olmasına görede seçim ister.
neyse işletim sisteminide seçtik diyelim
WinXp Deriz.
Search Tuşuna tıklarız.
ve karşımıza şunlar gelir:

71 files found:

Qualified Vendor List (1)

BIOS (15) [BIOS History]

BIOS-Utilities (6)

Chipset (3)

AUDIO (4)

VGA (2)

LAN (5)

RAID (4)

Utilities (15)

Manual (16)
------------------------
Burada bize lazım olan,

Chipset (3)

AUDIO (4)

VGA (2)

LAN (5)

RAID (4)

bunlardır.
bunların hepsini indirecegiz.
hepsi derken,
Chipset,AUDIO,VGA,LAN,RAİD.

Başlık olarak hepsi inecek,
yoksa raid (4) yazıyor ,
burada 4nüde indirmeyecegiz.
En başta geleni,
Raide şöyle bi bakalım,

Version V1.17.15.0 :

JMicron JMB36X RAID Controller Driver V1.17.15.0 for Windows 2000 / XP (32bit/64bit) / 2003 (32bit/64bit) / Vista (32bit/64bit).(WHQL)

File Size 4.88 (MBytes) 2007/07/13 update

Download from : Global China P2P

buradan(Download from : Global China P2P )

Global seçip yükleme yaparız.
Dosya indikten sonra Setup iki defa tıklayıp Kuruluma geçeriz.
diyelim bu raid olmadı o zaman :
raid (4) yazıyorduya diğer raidleri deneriz.
--------------------------------------------

Diğerleride bu şekilde kurulacak:
(Chipset,AUDIO,VGA,LAN,RAİD)

Berk_Okan

Kayıtlı Kullanıcı
Sitede Böyle Bir kural oldugu için ayrıca site yönetimine Çok teşekkür ederim. :):):)

Eklemiş olduğunuz resimleri veya link adresini silerek mesajınızı yayınlayabilirsiniz."

Konuştuğumuz zaman kötü adam oluyoruz,
bence çok yanlış bir sistem yani bunun amacı ne 50 mesaj,
bakın sitede bir bilgi paylaşacagım paylaşamıyorum eksik kalıyor,
Lütfen bu sorunu düzeltin.

microteamx

Kayıtlı Kullanıcı
Drive programini indirdiginizde pc halka acik bir resmen pazar yeri gibi olacaktir isleminizi yapin ve dateilarini cok iyi temizleyip silin ve program vardiye arkaniza yaslanmayin treibelerin kopisini yapin pc sokmayin o programlari saygilar

microteamx *~*Cecen*~*

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
değerli kardesim anakartın modelini internete yazaraktan bilgisayarın driverlarını indirebilirsiniz

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt