Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdülkadir Geylani buyuruyorki;!!! (1 Kullanıcı)

ceylil_belemir

Kayıtlı Kullanıcı
Abdülkadir Geylani (k.s.) buyurdular ki;

Dünya, kim tarafından aranıyor ve seviliyorsa onun padişahı olur. Kim de dünyayı terk eder ve horlarsa, dünya onun hizmetçisi olur. Dünya hem talep eden, hem de talep edilen, aranandır. Kim dünyayı talep ederse, dünya onu reddeder. Kim dünyayı reddederse, dünya onun peşinden gider. Dünya, ahirete giderken yol üzerindeki bir köprüdür. Bu köprüden geçiniz ama orada sürekli kalacakmış gibi davranmayınız. Köprüler üzerine saraylar inşa etmek pek de akıl karı değildir. Dünyadan seni ahirete ulaştıracak kadarını al, ahiretten seni men edecek olan tarafını bırak.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Abdülkadir Geylani buyuruyorki;!!!

GÜZEL DEMİŞ

refika

Kayıtlı Kullanıcı

BENİ BİR BEN BİLİRİM BİRDE YARADAN...
BANA BİR BEN LAZIMIM BİRDE BENİ ANLAYAN.
YARADANINI BULUR DÜNYADA ARAYAN.B)

eeda

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELAMU ALEYKÜM
MÜ'MİN KULUN KALBİNE İLK DEFA HİKMET YILDIZI DOĞAR,ONU İLİM AY'I TAKIP EDER,ONU DA MARİFET GÜNEŞİ.HİKMET YILDIZI İLE DÜNYAYA,KAMERIN ZİYASIYLA UHRA'YA MARİFET GÜNEŞİYLE DE MEVLA'YA BAKAR....(GAVS'ÜL ÂZÂM ABDÜ'L-KÂDİR GEYLANİ K.S)
B)RABBIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt