Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

_"Melekler Bİze Dua Edİyor"_!!! (2 Kullanıcı)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
MELEKLER BİZE DUA EDİYOR
sekil.png

salavat.gif

sekil.png

Mü’min kardeşimiz bize dua ettiği zaman ne kadar çok seviniriz. Bize dua eden bir insan değil de, nurdan yaratılmış melekler olduğunda sevincimiz kat kat artacaktır değil mi? Zira melekler ancak Allah’tan aldıkları emirleri yerine getirirler.
Meleklerin bizler için ne zaman ve hangi durumlarda dua ettiği mevzusu ise, satırlarımızın konusunu teşkil edecektir.

1. Rasûlullah Efendimize Salavat Getiren Kişiye Melekler Dua Eder

Allah (c.c), Ahzâb sûresinde; “Allah ve melekleri Peygamber’e salavât getirirler. Ey mü’minler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.” (el-Ahzâb, 33/56) buyurarak Rasûlullah Efendimiz’e çokça salât-ü selâm getirmemizi emretmektedir.

Bir rivayette, zikrettiğimiz bu âyet-i kerimedeki emri yerine getirmek için Rasûlullah Efendimiz’in bile kendisine salavât getirdiği haber verilmektedir. Hem Rabbimiz’in, hem de Rasûlullah Efendimiz’in ahlâkı olan ve biz ümmet için çok önemli bir yere sahip salât-ü selâm, meleklerin duasını almamıza vesile olmaktadır. Zira bir hadîs-i şeriflerinde Rasûlullah (s.a.v); “Bana salavât getiren buna devam ettiği müddetçe melek de ona salavat getirmeye devam eder. Öyle ise kul, buna göre bana salavatı az veya çok getirsin.” (et-Terğîb ve’t-Terhîb, c.3, s.515) buyurmuşlardır.

alinti
“Bana salavât getiren buna devam ettiği müddetçe melek de ona salavat getirmeye devam eder.

18 Mart 2008´e yani kutlu Dogum Haftasina Efendimizin Dogum günene az kaldi...
Efendimizin Dogum Günü icin Enesbatur abi Salavat Kampanyasi Baslatmistir... Sizde Efendimize en güzel Hediye yi vermek isterseniz eger adresin üzerine tiklayip Efendimiz icin Salavat okuyabilirsiniz...

f_9732a9961mum_5b5494c.gif

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim
ellerine yüreğine saglık bu konu için çok çaba harcıyorsun rabbim sevabını ecrine versin güzel kardeşim
rabbimize emanetsin inşalalh
selam ve dua ile
(inşallah aldıklarmı bitiriyim tekrar alıcam güzel kardeşim)

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum paylaşımın için sağol Allah razı olsun.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim

ellerine yüreğine saglık bu konu için çok çaba harcıyorsun rabbim sevabını ecrine versin güzel kardeşim
rabbimize emanetsin inşalalh
selam ve dua ile

(inşallah aldıklarmı bitiriyim tekrar alıcam güzel kardeşim)

VE ALEYNA ALEYKÜM SELAM GÜZEL KARDESIM

AMIN ECMAIN__ INSALLAH KARDESIM

B)__:H

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c), Ahzâb sûresinde; “Allah ve melekleri Peygamber’e salavât getirirler. Ey mü’minler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.” (el-Ahzâb, 33/56) buyurarak Rasûlullah Efendimiz’e çokça salât-ü selâm getirmemizi emretmektedir.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun inşallah...Çok güzel bir paylaşımdı...Bence bir program yapıp mesela her gün kesinlikle belirli miktarda salavat okumalıyız..Hiç okumamaktan daha iyidir diye düşünüyorum..

Allah(c.c)'ya emanet olun.... Hayırlı günler..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.
ALLAH RAZI OLSUN.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..Allah(c.c) razı olsun inşallah...Çok güzel bir paylaşımdı...Bence bir program yapıp mesela her gün kesinlikle belirli miktarda salavat okumalıyız..Hiç okumamaktan daha iyidir diye düşünüyorum..

Allah(c.c)'ya emanet olun.... Hayırlı günler..

VE ALEYKÜM SELAM KARDESIM

AMIN SENDENDE INSALLAH KARDESIM__BEGENDIGINE SEVINDIM__ HAKLISIN__
YORUMUN ICIN TESEKKÜR EDERIM
ALLAH`a.e.o Sizede Hayirli Günler

syk

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağlık çok güzel.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
f_y1plx22mGrEm_83f7ced.gif

Bir zahid Efendimiz (Sallallahü aleyhi vesellem)'i rüyada gördü. Peygamberimiz ona dönüp bakmıyordu bile...

Zahid:

— Ya Resûlallah! Sen beni tanımıyor musun? dedi.

Efendimiz:

— Tanımıyorum, buyurdular.

— Sen bana dargın mısın ya Resûlallah!?, dedi.

Efendimiz:

— Dargın değilim, buyurdular. O zaman

Zahid:

— Ben filân zahidim, dedi.

Resûlüllah (s.a.v.):

— Ben seni tanımıyorum, buyurdu.

Zahid:

— Ya Resûlallah! Ben ulemadan işittim; buyururlar ki, Nebî ümmetini, ana - babanın evlâtlarını tanıması gibi bilir, derlerdi.

Peygamber Efendimiz:

— Ulema doğru söyledi! Nebî ümmetini ana-babadan daha iyi bilir, lâkin Nebiye salavat okuyan ümmetini bilir, buyurdu.

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
"_° B) B) B) B) "_°​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt