Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

7. 40. 52. Gün Mevlütleri Bakın Nereden İslama Sokulmuş (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun böyle bir konu için kardeşim.Bunu ben yakın çevreme anneme anlatmaya çalışsam da maalesef geçmişten öğretileri olduğu için bundan vazgeçirmek mümkün değil.O dönemlerde bile özentilik yada islamiyeti yanlış anlatan insanlar varmış.Bazen annemle bu tarz konulara girdiğimizde uyarıp ayetlerle anlatmaya çalışsam da bana verdiği cevap
-Taaa nerelerden geliyor bunlar siz yoktunuz bize hocalarımız bunları anlattı der.
Birde ölüye talkın verme durumu konusunda son zamanlarda konuştuk.
Anneme zamanında hocaları anlatmış.Eeee ölü kabre konunca ruh tekrar bedene girer ve kalkmak ister o esnada alnı konulan tahtalara çarpar ve eyvah ben öldüm dermiş.
Hocada talkın vermeye başlayınca cevap veremez yada zorlanırsa yada günahkarsa o kişi mezardan pis kokular yükselir ve böğürtü sesleri gelirmiş.Çocukluğumda yada araştırmalar yapmadan bunlara inanırdım.Şimdi baktığımda ruh bedenden ayrılınca daha o bedene kıyamete kadar dönüşü yok.ALLAH dilerse döndürür.Ama dilemezse ne mümkün.Talkın konusunda anne ölü konuşmaz bunu hocalar duysa zaten ermiş olurlar diyorum.Sen bilmiyorsun diyor.Ne diyeceğimi şaşıyorum.Bazen kızmasın diye susuyorum.Ne yapmam lazım sizce.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt