Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

4000 senede kılınan namaz (1 Kullanıcı)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail aleyhisselam, 2 rekât namaz kılmış, bu 2 rekât namazı kılması tam 4 bin ahiret senesi sürmüş. Sonra, (Yâ Rabbi, kâinat yaratıldığından beri acaba böyle namaz kılan başka bir kulun var mı?) demiş. Allahü teâlâ buyurmuş ki:

— Ahir zamanda gelecek olan ümmet-i Muhammed’den, Habibimin ümmetinden bir kulum, 2 rekât namaz kılacak, hatayla, kazayla, her türlü düşüncelerle ve kaç rekât kıldığını bilmeyerek kılacak. Onların birkaç dakikada kıldığı 2 rekât namaz, senin 4000 senede kıldığın namazdan daha makbul olacak.

— Yâ Rabbi, neden onların namazları bu kadar kıymetli olacak?

— Çünkü onlar, düşmanımı yıkarak huzuruma gelecekler. Sende düşman yok ki! Dünya sevgisinden uzaklaşacaklar, nefislerinin şerrinden kurtulmaya çalışacaklar, şeytanın vesvesesine aldanmayıp, Allahü ekber diyecekler…

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim huzuruna hakkıyla gitmeyi nasip etsin.. .ok güzel bir paylaşım olmuş.. emeğine eline diline sağlık kardeşim...

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel, çok güzel bir paylaşım. Rabbim namazlarımızı kabul buyursun inşallah. Ezan da okunuyor şimdi, haydi namaza:)
Emeğine sağlık kardeşim. Allah razı olsun.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail aleyhisselam, 2 rekât namaz kılmış, bu 2 rekât namazı kılması tam 4 bin ahiret senesi sürmüş. Sonra, (Yâ Rabbi, kâinat yaratıldığından beri acaba böyle namaz kılan başka bir kulun var mı?) demiş. Allahü teâlâ buyurmuş ki:

— Ahir zamanda gelecek olan ümmet-i Muhammed’den, Habibimin ümmetinden bir kulum, 2 rekât namaz kılacak, hatayla, kazayla, her türlü düşüncelerle ve kaç rekât kıldığını bilmeyerek kılacak. Onların birkaç dakikada kıldığı 2 rekât namaz, senin 4000 senede kıldığın namazdan daha makbul olacak.

— Yâ Rabbi, neden onların namazları bu kadar kıymetli olacak?

— Çünkü onlar, düşmanımı yıkarak huzuruma gelecekler. Sende düşman yok ki! Dünya sevgisinden uzaklaşacaklar, nefislerinin şerrinden kurtulmaya çalışacaklar, şeytanın vesvesesine aldanmayıp, Allahü ekber diyecekler…

Selamun aleyküm allah razı olsun kardeşim paylaşımın için çook teşekkürler allaha'a emanet olun selametle inşallah:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
allah sizden de razı olsun arkadaşımm yüreğinize ssağlıkk

N

nefs-i mutmainne

Selamun Aleykum ..Mine Ablacım cok cok güzel paylasım..gerckten etkilendim (( :
temizlik yaptım yoruldum die öğle namazını sonra kılıcaktım ama bu yazıyı okudum .. iiki okudum ..namazı kılmya gidiorum .. Allah senden razı olsun vesile oldugun için :):)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum ..Mine Ablacım cok cok güzel paylasım..gerckten etkilendim (( :
temizlik yaptım yoruldum die öğle namazını sonra kılıcaktım ama bu yazıyı okudum .. iiki okudum ..namazı kılmya gidiorum .. Allah senden razı olsun vesile oldugun için :):)

çok sevindim canımm allah kabul etsin bende çok etkilenmiştimm rabbim namazdan ayırmaya şeytana nefise fırsat vermesin inşallah...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm çook güzel bir paylaşımdı
allah cc razı olsun kardeşim...

ebuubade

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbime şükürler olsun namaza başladım.

KüBrA1988

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamualeykum kardesim

insaALLAH Rabbim namazlarimizi kabul eder..

paylasim icin tsk ederim..

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
eline yüreğine sağlık.
paylaşım için Allah razı olsun

FIRAT SÖNÜK

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım çok güzel , yüzüm güldü , kalbim ferah ladı inşallah Hayırlı ümmet Hayırlı bir kul oluruz...

gurakarcem

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun paylaşım için teşekkürler

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun inşallah minecim

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim eline kolune yüreğine sağlık çok güzel bir paylaşımdı allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt