Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

26 Şubat 1992‏ Hocalı Katliamını 18. Yılında Şiddetle Kınıyoruz. (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
2vklsi9.jpg

2csjsw9.jpg

26 Şubat günü Türk dünyası ve Azerbaycan için en acılı günlerden biri olmanın yanısıra aynı zamanda insanlık tarihi için de kelimenin tam anlamıyla siyah bir sayfadır. Bundan 18 yıl önce, yani 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kentinde sivil halka karsı Ermeniler tam anlamıyla bir katliam yapmışlardır
Ermeniler Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde 7 bin kişilik nüfusa sahip ve coğrafi konumu itibariyle bölge için stratejik önemi olan Hocalı kentini ele geçirmek için 25 Şubat gecesi katliam gayesiyle harekete geçmiştir.

Hocalı'nın işgali sonucu sivil, eli silahsız, Azerbaycan Türkleri çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapılmadan Ermeniler tarafından katledilmiştir. Resmi verilere göre, o gece 613 kişi hunharca katledilmiş; bunlardan 83 çocuk, 106 bayan acımasız yöntemlerle işkence yapılarak öldürülmüştür. Ayrıca, 487 kişi ağır yaralanmış ve 1275 kişi ise rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla caninin kurtarmıştır. 26 çocuk tamamen ve 130 çocuk ise kısmen oksuz kalmıştır. Ermeniler şehitleri özel acımasızlıkla, gözlerini oyularak, kafataslarının derisini soyarak ve vücutlarının farklı organlarını keserek öldürmüştür. Küçücük çocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları yırtılmış ve insanlarımız diri diri toprağa gömülmüştür. Hatta şehitlerin bir çoğunun cesetleri yakılmıştır.

Türkiyede bir ermeni yazar vurulduğunda, hepimiz ermeniyiz diyen zaatlar acaba karabağda o kadar Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz Katledildikten sonra hepimiz Azeriyiz dedilermi sokaklarda ? Ben görmedim...

Sözde soykırım yasadık diyen Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde yaptıkları Hocalı Katliamını yasayan AZERİ TÜRKLERİNİN ifadeleri....

Cemil Cümşüdoglu Memmedov :

Ruslar tanklar ve bataryalarla şehre girerek evlerimizi dar*madağın ettiler. Arkalarından Ermeniler geliyorlardı. Beş yaşın*dakı torunumu alıp ormana kaçtım. Bir süre karın altında kal*dım. Çocuk donmasın diye elbisemi çıkarıp çocuğa sarmıştım. Artık takatim kalmamıştı. Nehçivanik köyüne gidip Ermenilere torunuma acımalarını söyledim. Beni tahkir edip komutana ver*diler. 0 da bizi hapsetmelerini emretti. Burada çok sayıda kadın *kız, çocuk vardı. Sonra bizi Askeran'a getirdiler. Karım, kızım, eniştem oradaydı. Onlar tırnaklarımızı çektiler. Zenciler ha*vaya sıçrayıp, yüzüme tekme atıyorlardı. Çok işkenceden sonra beni Ermeniler ile değiştirdiler. Karım, kızım ve torunumdan hiç haber alamadım.

Seriye Talibova :

Gözümün önünde 4 Mesket Türk’ünün, 3 komşumuzun ba*şını Ermeni askerinin mezarı başında kestiler. Rus askerleri ile Ermeniler birlikte, anne babalarının önünde çocuklarına işkence yapıp öldürdüler. Sonra cesetleri buldozerlerle dereye döktüler.

Cemal Allahverdioglu Orucov :

16 yaşındaki oğlumu kurşunladılar. 23 yaşındaki kızımı iki ikiz oğlu ve 18 yaşındaki hamile kızımi elimizden aldılar.

10 yaşında Ramil Hasanov :

Ermeniler gelince ormana kaçtım. 3 gün aç susuz orada kal*dım. Susuzluktan ölüyordum. Çokça kar yedim.

Sinan Abdullayev :

Bir gün ormanda kaldıktan sonra Ermeniler bizi bulup Aske*ran'a getirdiler. Ruslar, Ermeniler, küpeli zenciler çocukların önünde bana işkence ettiler. Sonra bizi içine su doldurulmuş zir*zemiye attılar. Sonra boğulmamaları için çocukları bir gün kuca*ğımda tuttum.

Hatice Abdullayeva :

Bir süre yalın ayak ormanda kaldıktan sonra babam, annem ve 16 yaşındaki kız kardeşim soğuğa dayanamadılar. Sağ kalan Hocalı'lar ile beni de esir ettiler. Bizi bir gün aç-susuz döşemesi*ne su doldurulmuş zirzemi de hapsettiler. Daşnak, esirlerle değiş*tirildim. Şimdi iki ayağımdan da mahrumum.

Mirza Allahverdiyev :

Ermenilerin saldırısından sonra ormana kaçtık. Burada 3 gün aç-susuz kaldık. 28 şubat akşamı bizi kuşattılar. Bizi Aske*ran'da ölüm hücresine aldılar. Her gün birkaç adamı götürüp öl*dürüyorlardı. Vahşiler başıma korkunç darbeler indiriyordu. Al*tın dişlerimi kerpetenle çıkardılar. Iki kaburgami kırdılar. 18 gün sonra bizi değiştirdiler. Babamı, iki kardeşimi, kardeşimin oğlu*nu öldürdüler.

Ermeni hükümetinin milli kahraman ünvanı verdiği katillerden zori balayan, 1996 yılında yazdığı "ruhumuzun canlanması" isimli kitapta, hocalı katliamını şu şekilde anlatıyor:

“Biz çete üyesi haçaturla zaptedilmiş evlerden birisine girdiğimizde, bizim askerlerin 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilediklerini gördük. haçatur, çocuğun bağırmamasını için anasının kesilmiş göğsünü onun ağzına soktu. Sonra ben bu Türk çocuğa, onun babalarının bizim çocuklara yaptıklarını yaptım. Karnının, başının, göğsünün derisini soydum. sonra haçatur, çocuğun cesedini doğradı ve onunla aynı kökten, Türk kökünden gelen köpeklere dağıttı. Akşam aynı şeyi 3 Türk çocuğuna daha yaptık. Kendi halkımın intikamının yüzde birini bile aldı isem ne mutlu bana."

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuyu açtığın için Allah razı olsun kardeşim.evet yaralı günümüz 26 Şubat :(

Allah belasını versin şu ermenierin de kurtulalım inşallah.zamanında ekemeğimizi yedi sonra milletimizin başına açmadığı oyun kalmadı. şimdi de Azerbaycanla Türkiyenin arasını vurmaya çalıştılar hiç kimse bunu başaramayacak inşallah.ta eskiden Osmanlı kardeşlerimiz hep yanımızda oldu bizler de onların çook şükür.Allah bozmasın inşallah.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Türkiyede bir ermeni yazar vurulduğunda, hepimiz ermeniyiz diyen zaatlar acaba karabağda o kadar Azerbaycanlı Türk kardeşlerimiz Katledildikten sonra hepimiz Azeriyiz dedilermi sokaklarda ? Ben görmedim...

Esselamu aleykum,

Burası müslüman bir ülke olamadı kardeşim,olsa idi elbette sahip çıkılırdı bütün değerlere ve bütün müslümanların çektiği acılara,bizlerde ancak böyle cılız boykotlar yapmakla safımızı belli edebiliyoruz...
ALLAH TEALA dan dilerim bu küçük boykotlar ümmet olma bilinci ile çoğalırda islamın güçlü bir silahı olarak ezilen kardeşlerimizin yanında olur...
Paylaşımın ve boykot seferberliğin için Mevlam razı olsun sizden...

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin bir hesabı vardır kardeş. Ama şunu unutmamalı ki, Allahında bir hesabı vardır. Biz ona inandık, ona güvendik. Allahın izniyle kardeşlerimizle bizim aramızı kimse bozamayacaktır. Cenabı hak hepimizden razı olsun.

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
İslam güzel ahlak ve merhamet dinidir. Rabbim sadece bize değil, cihad için çarpışan mücahidlere değil, imansız kafirlerede hidayet versin, merhamet versin. Taiflilerin efendimizi taşladıklarında, güzel ahlak peygamberi bilmiyorlar, onları bağışla diye rabbine niyaz etmişti. Keşke tüm insanlık Hz. Muhammed (s.a.v) in sırrına vakıf olabilseler. İslam demek teslimiyet demek. Bir çoklarının aklına teslim olmakla hür olunurmu sorusu gelir. Bal gibi olur.

İnandık, güvendik, teslim olduk. Bunu samimiyetle yapabilmemizi rabbim tüm insanlığa nasip eder inşallah.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
T.

Esselamu aleykum,

Burası müslüman bir ülke olamadı kardeşim,olsa idi elbette sahip çıkılırdı bütün değerlere ve bütün müslümanların çektiği acılara,bizlerde ancak böyle cılız boykotlar yapmakla safımızı belli edebiliyoruz...
ALLAH TEALA dan dilerim bu küçük boykotlar ümmet olma bilinci ile çoğalırda islamın güçlü bir silahı olarak ezilen kardeşlerimizin yanında olur...
Paylaşımın ve boykot seferberliğin için Mevlam razı olsun sizden...

Allah şehit olanlara rahmet etsin...

Allah müslümanlara tek bir ümmet olma bilinci nasip etsin...

ve kardeşin dedigi gibi ülkeler islam ülkesi olmayınca hiç bir tepki de olmuyor...zamanında müslümanlar kendi aralarında Karabağı almak için silahlı mücadele başlatmak istediler, oraya şeriat getirmek için ve tutuklandılar hepsi...inşallah Allah ın şeriatı yer yüzüne hakim olur da, müslümanlar yeni fetihler gerçekleştirir, bu fetihlerden biri de Dağlık Karabağ olur

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
26 Şubat 1992‏ Hocalı Katliamını unutma, unutturma...

Werda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum, hayirli cumalar insAllah

Selamun aleykum, hayirli cumalar insAllah

:a33: 26 Subat 1992 HOCALI KATLiAMI acili sabahimiz ve daha nice katliamlar, nice geceler, nice sabahlar.... Allah celle Celâluhu unutturmasin...

UNUTMA!!!

UNUTTURMA!!!

Selam, dua ve hep dua ile insAllah...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bunu yapanlar zaten insan değil,ALLAH belalarını versin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt