Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark
  • Değerli Kullanıcılarımız,
    İslami Sayfa, yenilen altyapısı ve tasarımı ile sizlere çok daha iyi hizmet sunabilmek adına büyük bir değişim ve yenilenme içerisindedir.
    Bu süreç içerisinde sizlerden ayrı kalacağımız kısa aralıklar olabilir, ek olarak kullanıcılarımız sitemizde mevcut üyeliklerine giriş yapmak istediklerinde "Şifre Sıfırlama"bağlantısını kullanarak mevcut e postaları ile bu süreci kolayca tamamlayabilirler.

25.Mektub. İmâm-ı Rabbânî

_YUSUF_

Active member
Katılım
26 Haz 2008
Mesajlar
3,569
Tepki puanı
0
Puanları
36
Yaş
40
Bu mektûb, hâce Cihâna yazılmısdır. Peygamberlerin en üstününe “aleyhi ve aleyhim minessalevâti ekmelühâ ve minetteslîmâtietemmühâ”ve Hulefâ-i Râsidîne uymaya çalısmak lâzım oldugu bildirilmekdedir:

Allahü teâlâ kalbinize selâmet versin! Gögsünüzü genisletsin!Nefsinizi temizlesin! Cildinizi yumusatsın! Bunların hepsi, hattâ rûhun, sırrın, hafînin ve ahfânın bütün kemâlâtına kavusmak, ancak Peygamberlerin en üstününe uymakla olur “aleyhi ve alâ âlihi minessalevâti efdalühâ ve minetteslîmâti ekmelühâ”. Öyle ise, Ona uymak için ve Onun dört halîfesine uymak için çok çalısınız.Onun dört halîfesi dogru yoldadırlar. Ondan sonra, herkesi dogru yola onlar getirmisdir. Onlar, insanları dogru yolda ilerleten yıldızlardır.Evliyâlık semâsının günesleridirler. Onların izinde yürümege kavusmakla sereflenenler, tam kurtulus ile kurtulurlar. Onların yolundan ayrılanlar, dogru yoldan sapar, felâkete düserler.
Merhûm Seyh Sultânın iki oglu çok sıkıntıdadır. Geçimleri güç durumdadır.
Yüksek makâmınızdan dilegimiz onların imdâdına, yardımlarına yetismenizdir. Bu hayırlı ise siz lâyıksınız. Hattâ bütün insanların ihtiyâclarını gidermek için cenâb-ı Hak size basarılar vermisdir. Allahü teâlâ basarılarınızı artdırsın. Hep hayrlı islere ulasdırsın. Allahü teâlâ, size ve dogru yolda olanlara selâmet versin!
 

Werda

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 May 2008
Mesajlar
226
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
30
Esselamu aleykum

Esselamu aleykum

"Hz. Peygamber'in tavırları, fiilleri kısacası kendisi delil niteliğindedir. Taklit ve i'tisâm arasında fiil olarak görüntüde bir paralellik bulunsa bile, temelde yani "delil"e uyulmuş olması bakımından çok büyük farklılık vardır. Bu sebeple sünnete uymak, "taklit" değil, i'tisâm ve ittibâdır."

Selam, dua ve hep dua ile insAllah...
 

Griş Yapın veya Üye Olun

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni hesap oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!
Üst Alt