Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

2 ayda hafızlık yaptıranlara cevap (1 Kullanıcı)

vaktileyl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.vaktileyl.com
Ben bir hafız adayıyım.İki ayda hafızlık yapılabildiğini duyduğumda önce çok şaşırdım ve sonra çok düşündüm.Hafızlık neydi?Hafızlık meğerbir gönül işiymiş.

Önce hiçaklımda yokken bir vesile ile başlamak sonra onu iliklerinde hissedip bağımlılık yaptığını görmekmiş.Hafızlıktan ayrı geçirdiğim zamanlarda böyle bir

nimetinin özleminin dahi mükemmel olduğunu her fırsatta yeniden hatırlamakmış.Sevgilisinden ayrılan aşık mİsali acı çekip yalvarmakmış:

Ders çalırken kendimden geçip dünya ile ilişiğini kesmekmiş.Hocalarımızın "Sizler değerli taşlar içinde en değerli olanlarısınız."sözlerinde kaybolup

yaradanın ne kadar lutufkÂr olduğunu bir kez daha anlamakmış.İleride iyi birebeveyn olmaya çalıştığından evlatlarına en güzel anılarını anlattığını

düşünmekmiş.dünyalık bir meslek için ömürlerini dirseklerini sıralarda çürütenlere inat maddi hiçbir garantisi olmayan fakat manevi boyutuna güç yetmeyene

dört elle değil dört gönülle sarılmakmış.Dersini yapmayıp ağladığında bu dünyanın kötülüklerinden seni temizleyen tek şey olarak görmekmiş gözyaşlarımı.

Ve "biz onu KUR'AN-I bir dağa indirseydik muhakkak onu Allah(celle celalüh) korkusunan baş eğerek parça parça olmuş görürdün.(haşr 21) ayeti kerimesini hatırlayıp

yaptığın işin ne kadar ağır olduğunu yeniden idrak edebilmekmiş.

Umudunu yitirip başaramayacağını düşündüğün bir anda.Hazreti Ömer ra.ın hiçbir ayeti hayatına aktarmadan ötekini ezberlemadiğini böylece dört yılda sadece

Bakara suresini hıfz ettiğini hatırlayıp utanarak sabır küpünü yeniden doldurmakmış.Genç yaşta nefesini köreltmeye çalışırken seni zorladığı zamanlarda

gözyaşları içinde secdeye kapanıp "Ya Rab! Gücümü sabrımı artır.Beni hafız yaşat hafız öldür"diye dua ederken hıçkırıklarla boğulmakmış.

herkesin sana hafız olarak verdiği değer şöyle dursun Rabb'in açtığı ve açacağı kapıları düşünerek içini kaplayan huzurun yüzüne yansıdığını görmekmiş.

Sana ne kadar biçiliğini bilmediğin bir ömür payında hafızlıkta geçirdiğin bir buçuk iki senenin hayatında geçirdiğin en güzel yıllar olduğunu anlamakmış.

Hafızlığın nasıl olduğunu sorduklarında aklınız varsa bir dakika bile beklemeyin diyebilmekmiş.Dersi için üzülen arkadaşına "üzülme en güzel olan en zor

olanıdır"diye teselli etmekmiş.

Uykusuz geçen gecelerde ebedi istirahatı düşünüp motive olmakmış.Bazen sıranın üstünde uyuya kalmak bazan kahvaltıya yetişememek bazen de günlerce bahçeye

dahi çıkmamakmış.Kelamullahı ezberlemek adına.Bu duyguları iki ayın neresine sığdırırlar bilemiyorum ama sözlerimden bir şey anlamayan varsa klasik iki

cümleyle özetlemeye çalışayım ozaman:
ANLATILMAZ YAŞANIR...

genç dergisi

_YUSUF_

Yönetici
Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi
Allah'u teala razı olsun kardeşim
Sayende geçmişe tekrar bir seyahat yaptık
selametle

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum
2 ayda hafızlık büyük bir nimet aslında burda biraz eleştirilmiş ama..

**İlahiyat mezunu Hatice Şahin, geliştirdiği yeni bir teknikle 2 yıl olan hafızlık süresini 2 aya indirdi. Bu yeni teknikle şimdiye kadar 9 öğrenci hafız oldu...**

bu hocayla tanışa bilme imkanı bulmayı çok isterdim..

teşekkürler vaktileyl
selam ve dua ile

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
valla iki ay değil de 4 ayda yaptıran varsa o da olur. problem değil....
varsa böyle tanıdığınız insanalr bizleri yönlendirin lütfen

Nazenin gülü

Kayıtlı Kullanıcı
bende duydum çok şaşırdım hatice hocaya ulaşacağımız adres tlfn veya hangi şehirde bileniniz varmı lütfen bizi yönlendirin selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt