Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

14 masum a.s dan hadisler (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan kerrar11
  • Başlangıç tarihi
K

kerrar11

hadis kuyusu

SELAMUN ALEYKUM

burada hadislerle konuşalım inşallah

ilk ben yazıyorum :

KALP ALLAH'IN HAREMİDİR.ALLAH'IN HAREMİNDE ALLAH'TAN BAŞKASINA YER VERMEYİN.

HZ.İMAM CAFER SADIK(as)

K

kerrar11

“Mümine karşı güler yüzlü olmak insana cenneti kazandırır, zalim sapıklara karşı güler yüzlü olmak ise insanı cehennem ateşine sürükler.”

Hz.Fatıma-tüz Zehra(a.s)

K

kerrar11

Derdin kendindedir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, içine koca bir alem yerleştirilmiş; sen hala kendini küçük bir şey zannediyorsun.

Hz. Ali (as)

K

kerrar11

Hz. Resulullah Hz. Ali'nin kolundan tutarak şöyle buyurmuştur: "Bu sadıkların imamı, kafirlerin katilidir. Ona yardımcı olana yardım olunur, ondan yardımı esirgeyenden yardım esirgenir."

Müstedrek-üs Sahiheyn c. 3 s. 129, Kenz-ül Ümmal c. 6 s. 153 hadis no: 2527, Menakıb-i Ali bin Ebu Talib İbn-i Meğazili Şafii'nin s. 84, Menakıb-i Harezmi Hanefi'nin s. 111, Tarih-i Dimeşk Ali bin Ebu Talib bölümü c. 2s. 476 hadis no: 996, 997, Yenabi-ül Meveddet s. 72, 185, 234, 250, Mizan-ül İtidal c. 1 s. 110

K

kerrar11

İmam Ali (a.s) :

“Benim içinizdeki durumum, karanlığın içindeki ışığa benzer; karanlığa dalan onunla aydınlanır. Ey insanlar! İşitip belleyin, düşünmek için can kulaklarınızı açın.”

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Ne 14 masumu lan...Ancak peygamberler masumdur...
Sapık Müşrik Şiilerin/Rafizilerin forumu değil burası..Ehli sunnet müslümanların yeri burası..
Hadi kendi çöplüğüne git.

ALI72

Kayıtlı Kullanıcı
Ne 14 masumu lan.Ancak peygamberler masumdur.Sapık Müşrik Şiilerin/Rafizilerin forumu değil burası.Ehli sunnet müslümanların yeri burası.Hadi kendi çöplüğüne git.
Ibn Abdulvehhab yazin senin bir sert olmus böyle bir konusma usulu olmaz adab disi söz sarf etmissin sende birde argo söz kolanmissin.

K

kerrar11

burası sizin çöplüğünüzmü, çöplük olarakmı görüyosun burayı. Allah c.c sizi sevdiklerinizle haşr etsin inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt