Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

1001 HADİS (1 Kullanıcı)

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı
PEYGAMBER EFENDİMİZİN HADİSLERİNİ ÖĞRENMEK GEREKİR ÖYLE DEĞİL Mİ?...

*******BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM********

bu konuyu bebn sitede ki herkes için açtım.yorum yaparsanız sevinirim.veya bildiğiniz peygamber(s.a.v) efendimizin hadislerini yazın...

prenses_78

Kayıtlı Kullanıcı
RE: 1001 HADİS

ben pek bilmiyorum ya ama yazılırsa iyi olur tabi okuruz

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

TABİ Kİ PRENSES:

**PEYGAMBERİMİZ BUYURUYOR Kİ:
"HALİS NİYET ARŞA ASILDIR...
KUL, NİYETİNE SADIK KALINCA ARŞ-I ALA, O KUL AFFEDİLİNCEYE KADAR SALLANIR."

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

"YÜCE ALLAH BİR KUDSİ HADİSTE ŞÖYLE BUYURMAKTADIR:BEN ORTAKLARIN ORTAKLIĞINDAN UZAĞIM.BİR KİMSE BAŞKASINI BENİMLE ORTAK TUTARAK BİR AMEL İŞLERSE, BİN O KİMSEYİ VE ORTAK KOŞTUĞUNU TERK EDERİM.(AMELİNİN ECRİNİ ORTAK KOŞTUĞUNDAN ALSIN)"

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

DÜŞMANLARLA ŞAVAŞMAK İÇİN DENİZ YOLCULUĞUNA ÇIKARAK, BAŞI DÖNEN, DOLAYISIYLA İSTİFRA EDEN BİR KİMSE İÇİN, BİR ŞEHİDİN KAZANDIĞI SEVAP VARDIR.
DENİZE DÜŞÜP BOĞULDUĞU TAKDİRDE, İKİ ŞEHİDİN SEVABI KADAR SEVAP KAZANIR.

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

DÜŞMANLARLA ŞAVAŞMAK İÇİN DENİZ YOLCULUĞUNA ÇIKARAK, BAŞI DÖNEN, DOLAYISIYLA İSTİFRA EDEN BİR KİMSE İÇİN, BİR ŞEHİDİN KAZANDIĞI SEVAP VARDIR.
DENİZE DÜŞÜP BOĞULDUĞU TAKDİRDE, İKİ ŞEHİDİN SEVABI KADAR SEVAP KAZANIR.

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı

"KÖPEKERİN BULAŞTIRDIĞI KABINIZIN TEMİZLENMSEİ, TEMİZ TOPRAKLA KARIŞTIRILMIŞ BULANIK BİR SU İLE YIKADIKTAN SONRA YEDİ DEFA AYRI AYRI SU İLE YIKANMASIYLADIR".

rockyumit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İSLAM ÜMMETİNİN FAZİLETİ

RE: İSLAM ÜMMETİNİN FAZİLETİ

"CENNETE GİRECEK OLAN YÜZMİRMİ SINIFTIR. BU SINIFLARDAN SEKSEN TANESİ HZ.MUHAMMED'İN (S.A.V.) ÜMMETİ, GERİYE KALAN KIRK SINIF İSE, DİĞER PEYGAMBERLERİN ÜMMETLİRİDİR.

"BEN ANCAK (SİZLERGİBİ) BİR BEŞERİM.(BU SEBEBLE) BEN ALLAH'IMA ŞÖYLE YALVARDIM:
"MÜSLÜMANLARDAN HER HANGİ BİRİSİNE (İSTEMEYEREK) HAKARETTE BULUNURSAM, O HAKARETİMİ O KİŞİYE ZEKAT SEVABI OLARAK YAZASIN."

gülgüzeli 13

Kayıtlı Kullanıcı
Hadisler

Hadisler

Selamun Aleykum

Kişi Sevdiğiyle Beraberdir. Buhari,müslim

Mü"min ,insanlari Kötüleyen Lanetleyen,kötü Söz Ve çirkin Davraniş Sergileyen Bir Kimse Olamaz. Tirmizi

Kendisine Faydali Olmayan şeyi Terk Etmesi,insanin Iyi Müslüman Oluşundandir. Tirmizi

Rabbim Yar Ve Yardimcimiz Olsun Saygilarimla...

ey yar

Kayıtlı Kullanıcı
Kim kalbini Allah’a bağlarsa, Allah mü’minlerin kalbinde ona sevgi ve merhamet yaratır
Hadis-i Şerif (Taberani).​

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
2052. “Bize Saîd b. Amir, Şu'be'den, (O) Ata' ibnu's-Saib'den, (O) Saîd b. Cübeyr'den, (O da) İbn Abbas'tan (naklen) haber verdi ki;”

Rasulullah'a (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir büyük tas -veya (ravi) "bir çanak" demiştir- tirit getirilmiş, O da; "Kenarlarından -veya (Hz. Peygamber) "yanlarından" buyurmuş- yiyin, ortasından ye*meyin. Çünkü bereket onun ortasına iner!" buyurmuş.[38]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt