Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

100 Puan (1 Kullanıcı)

h.cakaloglu

Kayıtlı Kullanıcı
100 Puan

BİR adam ölür ve sorunsuz olarak Cennet’ e yönelir. Girişte onu bir melek karşılar. Melek şöyle der “Sana nasıl Cennet’ e gireceğini söyleyeyim. 100 puana ihtiyacın var. Bana yaptığın iyilikleri sayacaksın, ben de onların derecesine göre sana puanlarını söyleyeceğim. 100 puana ulaşınca Cennet’ e girmeye hak kazanacaksın.”

“Tamam,” demiş adam, ve saymaya başlamış, “50 yıl boyunca aynı kadınla evli kaldım ve onu hiç aldatmadım, düşünmedim bile,”

“Bu çok güzel” demiş melek “3 puan değerinde”

“3 puan mı?” diye şaşırmış adam. “Pekala, bütün hayatım boyunca kiliseye devam ettim, ve bağışlarım ve desteğimle onu hep ayakta tutmaya yardımcı oldum.”

“Muhteşem” demiş melek,” bu kesinlikle 1 puanı hak ediyor!”

“1 puan mı? Aman Allah’ ım. Buna ne dersin: Şehirde bir aş evi açtım, ve orada aç ve muhtaçlara yardım etmek için bizzat çalıştım.”

“Bu da harika” demiş melek. “Bu davranışın da sana 2 yeni puan daha kazandırdı.”

“2 puan mı?” diye yakınmış adam. “Ama bu şekilde puanlarla Cennet’ e girmem için tek yol Allah’ ın bana merhamet etmesi!”

“Evet, doğru! Şimdi Cennet’ e nasıl girileceğini anladın,” demiş melek “Allah’ ın lütuf, kerem ve rahmeti ile.” Bu tek başına 100 puan eder!

ELİZAN

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
subat.blogcu.com
وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ وَأَنَّ اللَّهَ رَءُوفٌ رَحِيمٌ

Ve lev lâ fadlullâhi aleykum ve rahmetuhu ve ennallâhe raûfun rahîm(rahîmun).​
Allah’ın lütfu ve rahmeti sizin üzerinize olmasaydı ve Allah çok esirgeyici ve çok merhametli olmasaydı, hâliniz nice olurdu?
24 / NÛR - 20

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
Rahmeti ve merhameti bol olan rabbim bağışla bizleri yalvarırım.............

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
kimse neden bana bir şey yazmıyo?
..........:(..........:(..........:(..........:(..........

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Sağolasın güzel bir paylaşım olmuş.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
3 puan mı?” diye şaşırmış adam. “Pekala, bütün hayatım boyunca kiliseye devam ettim, ve bağışlarım ve desteğimle onu hep ayakta tutmaya yardımcı oldum.”
!!!!!!!

fıkramı bu??fıkra ise güzel bir fıkra degil

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt