Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

10 Maddelik Temel Telkinler (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
beyt1.gif
On Maddelik Temel Telkinler

1 - Tüm yaratıkların hayat hakkına saygılı ol!... Karınca da Dünya’ya bir kez gelir.

2 - Onur ve hatırı gözetici ol!... Onuruna dokunulan hayvan dahi olsa, yaşamaktan vazgeçip her şeyi yapabilir.

3 - Rezillerden uzak ol!... Kaybedeceği bir şeyleri olmayanlar, sana her şeyini kaybettirebilirler.

4 - Lüzumlu on konuda uzman ol!... Hayat, lüzumsuz şeylere zaman harcanacak kadar uzun değildir.

5 - Ayak bastığın vatan toprağında kefensiz yatanların farkında ol!... Gafiller, kaybetmeye hazır, gören körlerdir.

6 - Kıyamete kadar kötülerin ve kötülüklerin var olacağını bil!... İmtihan dünyasında zalimin biri ölmeden diğeri yaratılır.

7 - Olmasını istediğin şeylerin nazlanacağını, istemediğin şeylerin de direneceğini bil!... Azmi ve sabrı terk eden kaybeder.

8 - Nerede ve kiminle olursan ol, çok iyi bir dinleyici ve gözlemci ol!... Çoğu zaman, söyleyen kaybedici, dinleyen de kazanıcıdır.

9 – El alemden merhamet bekleme! Güçlü ol, merhamet sahibi ol!... Hayat ancak iyilerin ve iyiliklerin gücüyle huzur getirir.

10 -Ruhunun derinliklerindeki güçle, düşebileceğin en kötü durumdan dahi mutlaka çıkabileceğinden emin ol!. Hayatın görünen şekline kapılarak ruhunu mahkum etme!. İkna et, ateş seni yakmasın!. Ateşin yakıcı olması doğası gereğidir. Eğer onu ikna edemiyorsan pişmemişsindir!…

KÖTÜLÜKLER MECLİSİNDEN KAÇ DOSTUM; BIRAK, NERDE DİNLENİRSE DİNLENSİN!.
13.jpg

SEN İYİLİK TOHUMLARI SAÇ DOSTUM; BIRAK, NERDE ÇİMLENİRSE ÇİMLENSİN!...
13.jpg

modify_inline.gif

[mihriban]

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
evimizdekilezzetler.blogspot.com
13.jpg

13.jpg

S A,dogru soze ne denir,
Emeginize saglik çok guzel bir paylasim,uye oldugumdan bu yana butun yazilarinizi takip ediyorum,ellerinize yureginize saglik hepsi birbirinden guzel ve ogretici Allah razi olsun,
bazilarini kopyaladim sevdigim kisilerle paylasmak için,hakkinizi helal edin ablacim,
Allah a emanet olun,Selametle ins...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
13.jpg

13.jpg

S A,dogru soze ne denir,
Emeginize saglik çok guzel bir paylasim,uye oldugumdan bu yana butun yazilarinizi takip ediyorum,ellerinize yureginize saglik hepsi birbirinden guzel ve ogretici Allah razi olsun,
bazilarini kopyaladim sevdigim kisilerle paylasmak için,hakkinizi helal edin ablacim,
Allah a emanet olun,Selametle ins...

Aleykümselam yardımcı olduysak ne mutlu selam ve dua ile kalın :evet

şevval_nur

Kayıtlı Kullanıcı
Sa. çok Güzel Ve çok Doğru Yazilan Herşey Alllah Razi Olsun A.e.o

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Hafize annem, emeğinize sağlık. Rabbimiz c.c razı olsun..Hayata dair, ayrıntılarda gizli ama büyük önem teşkil eden tavsiyelerdi.. Rabbimiz c.c uygulayabilen kullarından eyler bizleri inşallah..Rabbimize emanetsiniz. Selam ve dua ile.

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler .........
Rabbim gerçekliğini kabul ettiğimiz yazıdıklarınızı, hayatımıza yaymamızıda nasib etsin....

ALLAHA EMANET OLUNUZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt