Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

..!!..1 NiSaN'ı BoYKoT..!!.. (1 Kullanıcı)

El_Şihab

Kayıtlı Kullanıcı
1 Nisan'da Neden şaka yapıyoruz ?

1 Nisan'ın tarihçesi 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşa...tır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız BU akşam size bir şey yapmayacağım" der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine

Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerin de Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan şakası haline gelmiştir.

ayşekar

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu bende bilmeyenlere anlatacağım emeğine sağlık.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum,
Güzel bir paylaşım,Allah razı olsun.
Selam ve Dua ile

zeynep-nuh

Kayıtlı Kullanıcı
bugün üye oldum ve bilmedigim bir çok şey var benim için ne olur dua edin buna ihtiyacım var rabbim sen sıkıntımı gider

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
bugün üye oldum ve bilmedigim bir çok şey var benim için ne olur dua edin buna ihtiyacım var rabbim sen sıkıntımı gider

Selamun Aleykum Kardeşim,üyeliğin hayırlı olsun,Rabbim her daim Yar ve Yardımcın olsun inş.Tüm sıkıntılarını gidersin.
Selam ve Dua ile

ultralion10

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum
konuyu cok geniş caplı araştırdım ve hiç biyerde buna rastlamadım
madem bir örnek veriyorsun El_Şihab Kardeş kaynak göster bizde görelim ve araştıralım!!!
1Nisan şakasının kökeni nedir?
1564 yılında Fransa kralı IX Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının birinci gününe aldı. Daha önce Avrupada yaygın olan yıl başlangıcı Mart 25 idi. O zamanki iletişim şartlarında IX Charles'in bu kararı fazla yayılamadı. Duyanlar ise protesto amacıyla eski adetlerine devam ettiler.1 Nisan'da partiler düzenlediler. Diğerleri ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler.1 Nisan'a bütün aptalların günü adını verdiler. Bu günde diğerlerine sürpriz hediyeler verdiler, yapılmayacak partilere davet ettiler, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kendi kültürlerinin parçası görerek devam ettirdiler. Oradan da bütün dünyaya yayıldı..
bana gelince ben ıkısinide kutlamıyorum ne yeni yıl nede 1 Nisan işim olmaz bu tür şeylerle
ama körü körüne düşmanlık yaratmak bir Müslümana yakışmaz ve dinimiz böyle yalanları kabul etmez!!!
Hepiniz Allah'a emanet olun!!! s.a

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
konuyu başka sitelerde de kullandım haberin olsun...önemli bir bilgi ....tesekkurler

zeynep-nuh

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun tüm gönlünde sıkıntı keder olan insanların sıkıntılarını gider dogru yoldan bizi ayırma allahım AMİM AMİN AMİN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt