Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yönetim duyurusu (Önemli) (1 Kullanıcı)

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
haklısınız bu konuda..elbette hoş muhabbetlerde geçecek, ama abartmadan..

ve şu kaynaklar konusunda; bu forumda geçen dini içerikli yazılırdan sadece kayıtlı üyeler değil, üye olmayanlar da faydalanıyor..hem site adına hem yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için kaynağın gösterilmesi konusunda daha özen gösterelim..

Dediğiniz gibi; elbette hoş muhabbetler de geçmeli ama abartmadan. Yalnız benim değinmek istediğim konu ise başka. İsmi İslamiyet forumu olan bir sitede, en fazla mesaj almış olan bölümlerin genelde eğlence konulu başlıklar olması açıkçası benim zoruma gidiyor. Biraz katı ve bencilce mi olacak bilmiyorum ama; ben bu bölümlerin siteden kaldırılması ve ille de hoş vakit geçirmek isteyen kardeşlerimiz varsa bu ihtiyaçlarını başka sitelerde karşılamaları düşüncesindeyim. Hedefimizden şaşmamalıyız. Selam ve dua ile..

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, ben mizah ve şiir bölümüne çok sık girenlerdenim...Yani konunun işaret ettiği kişilerdenim desem yeridir.! Bunun yanında diğer dini konularıda okumuyor değiliz...

Ancak şunu herkes bilirki,

Nefs-i emmareye faziletler çok ağır gelmektedir... O, iyi, güzel ve doğru olan şeylere yönelmeyi sevmez..Fakat kötülüklere, çirkinliklere ve yanlış işlere karşı doymak bilmez bir iştihayı temsil eder..

Mesela namaz kılmak nefs-i emmareye çok ağır gelir..O, en zor, en yorucu ve vakit öldürücü ''Boş'' işleri yapmaya, manasız faaliyetlerle zaman geçirmeye razıdırda, iki rekat namaz kılmayı, bir cüz Kur'an okumayı, güzel bir dini yazı okumayı çok zahmetli bulur...

Buradaki üye arkadaşların hepside aynı gayede olsalar dahi, manevi olarak aynı derecede olmayabilirler...Evet dini konular pek alaka görmüyorsa buna Kültür farkı, eğitim farkı, yaş farkı, çevre farkı ve aileden kaynaklanan bir çok sebeb etki eder..Yani olayı geniş düşünmek lazım..

Dini konular ile mizah konularının arasındaki okunma farkı, görüntüleme farkı buradan kaynaklanıyor görüşündeyim..

YASLICOCUK38

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm Yusuf abi,
Siteye yeni üye olmakla birlikte pek birşey görmememe rağmen yakınmanızı anlayabiliyorum. Ve kesinlikle öyledir yani. Bunu bu şekilde nazik bir şekilde uyarmanız çok güzel. İnşallah dediğiniz gibi daha da ağırlık verilir amaç doğrultusundaki konulara.. Ama işte bu oranı ayarlamak önemli..

İleride çok çok bilgi paylaşımını ve faydalanmayı amaçlıyorum. Allah razı olsun herkesten. Saygılar...

İLK VAHİY

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.tevbequran.com
Selamunaleykum
Forumda yaş ortalamasının genç kesim olduğunu gösteriyor, eğlence konularına en çok mesaj yazılan bölüm tespitinizden bu sonuç anlaşılıyor.
Tabi gülmeye eğlenmeye her insanın ihtiyacı var.Sanki islam olunca forum adı ,islami konulardan başka bölüm olmamalı gibi algılanıyor.Oysa olmalı ve de ölçülü olmalı.Üye ya da misafir her kesimden insanların foruma geldiğini hesap edersek bu bölümler olmalı diyorum.Her bölümde aktif olunabilir ve her bölüm okunup yorum da yapılabilir.
Ama öte yandan sadece eğlence bölümünde vakit geçiren kardeşleri de hoş görmek gerekir diye düşünüyorum.
Bu konular hemen hemen her islami forumda yaşanıyor.Ya çizgi sabit kurallarla belirlenecek ya da biraz esnek tutulucak.
Yoksa kardeşleri başka batıl forum sitelerine yönlendirmek demek olur.Allah muhafaza...
Selam ve dua ile...

Cileli54

Kayıtlı Kullanıcı
Gönül Dünya'ise ,cogu rüya tatlidir
Gercekle uyandigimizda,halimiz cok bedbahtir.

Allah Razi olsun uyarilarinizdan,
gercege Dünya'da iken uyanmak nasip etsin.
Cileli54

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
ben boykot sayfasının en fazla konu ekleyeni olarak gözüküyorum....Benim eklediğim bir konu hiç okunmasa 10 kez okunuyor...yorum yapan yok ayrı konu,zaten yorum yapılmasınıda istemiyorum...ben boykot sayfasında bahsettiğiniz sıkıntıların olmadıgı kanaatindeyim...evet yorum sayım cok az ama teşekkur sayım fazla ,bunu ERGENOKONA BAGLIYORUM..tuhaf gelebilir ama ona bağlıyorum..çünkü bu gençlik yeni yeni KONUŞABİLİYOR,YAZABİLİYOR,KAFASINA VURULMADAN KENDİNİ İFADE EDEBİLİYOR..yahudi bir adam 200 yıl sonrasının tohumlarıdır bunlar demiş bende aynısını diyorum 5 yıl sonrasının tohumlarıdır bu eklediğim konular.

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah razı olsun.

Dikkat edeceğiz Allah'ın izniyle inşallah...

imported_halil_07

Kayıtlı Kullanıcı
S.a yusuf kardes ben form da yeniyim bu konuyla alakali degil ama cep tel radyoyu nasil dinleyebilirim.yardimci olursan sevinirim.iyi gunler dilerim allahu tealanin rahmeti ve bereketi uzerinize olsun

makbergulu

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni üyeniz olarak duyurunuzu dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.zaten amacı farklı olanların böyle bir sitede işi olmaz gibi geliyor.amacımız okuyup bilmediklerimizi öğrenmek,bildiklerimizide öğretmek olsun inş.allah yar ve yardımcınız olsun...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
mahçup oldum :a03:

Çok haklısınız özellikle biz gençler daha fazla ilgileniyoruz fıkra bölümüyle ...

Teşekkürler.

abdullah1354

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle güzel bir duyuru olmuş kardeşim ben foruma girdiğimden hep dini bilgilere baktam dediğiniz gibi sitenin isminden belli islam

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
öğrenmeye açım sitenizi yiyebilirmiyim.:a37:

beyazkus58

Yasaklı Kullanıcı
Esselamün Aleyküm Yusuf Gardas,Yazdiklarina bastan sona kadar katilan biri olarak,Afaki,Kaynagi belli olmayan ,Kulaktan dolma konularda yazanlarin da Ayiklanmasi gerek,
Ikinci önerim Allah.u Tealaya siginarak yaziyorum," Küfür,Kirici,Horlayici" yazanlarin Lütfen Görüntülemeyin,Hakaret dolu beyanlar Dini Islamda Günahtir,Hic kimsenin bir baskasinin günahini yüklenmesini uygun görmüyorum.Allah Emeginize ve Yüreginize Kuvvet versin.Selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt