Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

*yeniden* :) esmaül hüsna ezberlemek isteyenler bana katılır mısınız? (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim geçen yıl esmaları ezberlemiştik ama üstünden zaman geçti hem tekrar olsun hem ezberlemek isteyenlere sebep olalım inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
En güzel isimler (el-esmâü'l-hüsnâ) Allah'ındır O halde O'na o güzel isimlerle dua edin Onun isimleri hakkında eğri yola gidenleri bırakın Onlar yapmakta olduklarının cezasına çarptırılacaklardır(Araf 180)

Esmâ-i Husnâ ile ilgili olarak Buhârî ve Müslim'de:

"Allah'ın 99 ismi vardır. Kim bunları ezberlerse (îman eder ve ezbere sayarsa) Cennete girer" buyurulmuştur.

"Kim bunları (Esmâ-i Husnâ'yı) mânâlarını anlayarak sayar, bunlarla Allah'ı zikrederse Cennete girer."

Şâh-ı Nakşıbend Hz.leri bu hadîsle ilgili olarak buyurur ki:

"Bu hadîs-i şerîfteki Ahsâ kelimesinin bir mânası, saymaktır. Diğer bir mânası ise, bu ism-i şerîfleri öğrenip bilmektir. Bir mânası da, bu esmâ-i şerîfin mûcibince amel etmektir. Meselâ: Rezzâk ismini söylediği zaman, rızkı için asla endişe etmemeli. Mütekebbir ismini söyleyince, Allahü Teâlâ'nın azametini ve kibriyâsını düşünmelidir."

«Hayırlı işlere koşun, (ve bu uğurda) birbirinizle yarış edin» (Sure-i Bakara: 148.)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm sıla abla.. Konuyu gördüm heyecanlandım..
Ben bazı esmaları unuttum.. İyi olur tekrar etmiş oluruz..
Allah celle celaluhu razı olsun.. Zamanım hiç yok o kadar yoruluyorum kii..
İşten geldiğim gibi uyuyorum.. Hatimlerimi de yetiştirememeye başladım..
Siteye fazla giremiyorum.. İnşaallah hayırlısı olur bizim için.. Tekrar başlamak güzel olucak inşaallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Siteye fazla giremiyorum.. İnşaallah hayırlısı olur bizim için.. Tekrar başlamak güzel olucak inşaallah..
aleyküm selam ablam aynen tekrar etmeyince unutuluyor birbirimize destek verip hatırlayacağız inşallah bizim için daha kolay olacak derslerde hazır zaten geçen yıldan. canım işten gelince iki sayfa Kuran okusan birikmemiş olur cüzün esmaları da her gün üç beş koyarız inşallah zor olmaz. Allah yardımcın olsun. hayırlı akşamlar.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum ablacim, ayni sekilde bende konuyu görünce çok sevindim ablacim,
beraber tekrarlarimiza devam ederiz insALLAH
çok sevindim ablam ALLAH C.C. razi olsun senden

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

Hayra vesile olan yapan gibidir;

Rabbim razı olsun ablacığım, ben diğer konularına yetişememiştim, inşAllah bu konuda sizlerle beraber olurum.

Selam ve dua ile,

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam - selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

ve aleyküm selam - selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

Rabbim yar ve yardımcın olsun inşAllah kardeşim, inşAllah en kısa zamanda feraha erersin,

Selam ve dua ile,

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum ablacim, ayni sekilde bende konuyu görünce çok sevindim ablacim,
beraber tekrarlarimiza devam ederiz insALLAH
çok sevindim ablam ALLAH C.C. razi olsun senden
ve aleyküm selam evet ablacım hem tekrar ederiz hem bu sayede esmaları okuruz bize çok faydası olur eminim. cümlemizden de Rabbim razı olsun inşallah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hayra vesile olan yapan gibidir;

Rabbim razı olsun ablacığım, ben diğer konularına yetişememiştim, inşAllah bu konuda sizlerle beraber olurum.

Selam ve dua ile,
canım sevindim senin de katılacağına başkaları da katılır inşallah foruma da canlılık gelecektir eminim böyle konuların faydası oluyor tecrübelerimden söylüyorum. inşallah sayfayı güncelleyelim herkes duysun görsün.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
"Beş şeyden önce, beş şeyi ganimet bil! ihtiyarlığından önce gençliği­nin, hastalığından Önce sağlığının, fakirliğinden önce zenginliğinin, meşgu­liyetinden önce boş vaktinin, ölümünden önce hayatının"

hadis şerif

gelin kardeşlerim gençliğimizde sağlıklığımız yerindeyken vaktimizde varken hayırlı işlerde yarışalım

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,canım çok sevindim.
Allah mübarek eylesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,canım çok sevindim.
Allah mübarek eylesin.
aleyküm selam canım aminn ben de sevindim geçen yıl bizim konumuz bittikten sonra çok kişiler girmişti ben de ezberlemek istiyorum demişlerdi belki yine girerler de onlarda ezberler başarırlar biz de tekrar ederiz. güncelleyelim sayfamızı birkaç gün katılım olsun sonra başlarız inşallah.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım aminn ben de sevindim geçen yıl bizim konumuz bittikten sonra çok kişiler girmişti ben de ezberlemek istiyorum demişlerdi belki yine girerler de onlarda ezberler başarırlar biz de tekrar ederiz. güncelleyelim sayfamızı birkaç gün katılım olsun sonra başlarız inşallah.

dua konumuzda çok güzeldi.
hala okuyorum öğrendiklerimizi.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
dua konumuzda çok güzeldi.
hala okuyorum öğrendiklerimizi.
evet üç konu açtık zaten 1.esmaül hüsna ezbeir 2.dua ve hadis ezberi 3.Kuranı Kerimden birkaç sure ezberi üçü de çok güzeldi faydalanlar oldu elhamdülillah inşallah uğraşırız yine hayırlı işlerle.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
"Allah'ın 99 ismi vardır. Kim bunları ezberlerse (îman eder ve ezbere sayarsa) Cennete girer" buyurulmuştur.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
"Kim bunları (Esmâ-i Husnâ'yı) mânâlarını anlayarak sayar, bunlarla Allah'ı zikrederse Cennete girer."

hadisi şerif

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
güncelleme

güncelleme

"Beş şeyden önce, beş şeyi ganimet bil! ihtiyarlığından önce gençliği*nin, hastalığından Önce sağlığının, fakirliğinden önce zenginliğinin, meşgu*liyetinden önce boş vaktinin, ölümünden önce hayatının"

hadis şerif

gelin kardeşlerim gençliğimizde sağlıklığımız yerindeyken vaktimizde varken hayırlı işlerde yarışalım

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım bu konu beni nasıl sevindirdi anlatamam:)
uzun zamandır ezber tekrarı yapmıyordum, ayrıca forumdan da uzak kalmıştım
zamanlama süper oldu bende katılırım fırsat buldukça inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım bu konu beni nasıl sevindirdi anlatamam:)
uzun zamandır ezber tekrarı yapmıyordum, ayrıca forumdan da uzak kalmıştım
zamanlama süper oldu bende katılırım fırsat buldukça inşallah
biliyorum canım haftada bir anca görüyorum seni sadece sen değil grubumuzdan diğerleri de nadir giriyor ben de seni burda aramızda gördüğüme çok sevindim inşallah başka kardeşlerimde gelir çok güzel olacak :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
esmaül hüsnayı ezberlemek mi istiyordunuz bu hayallerinizde miydi o zaman buraya :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt