Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yeni Üye Kuralları (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Yeni üye kuralları

Kategori sayısı: (6) Madde sayısı: (30)
Güncellenme Tarihi: 05/10/2007

Üye kuralları güncellenerek faaliyete girmiştir. Bu kurallar aşağıda şöyle listelenmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim
Allaha hamd, gönderilmişlerin en hayırlısına (s.a.v) salat ve selam olsun.

A-) Üyelik başvuru hakkında;

1-) Üyelik tamamen ücretsizdir. Birkaç isim alarak üyelik başvurusunda bulunmayınız. Bu sizin üyeliklerinizin iptaline sebeb olur.

2-) Yapılan üyelik başvuruları kişiye özeldir. Başka kişilere herhangi bir sebebten dolayı devredilemez. Kullanıcıların seçecekleri isimler (nick) küfür ya da argo kelimeler içermemelidir.

B-) Forum Kullanımı hakkında;

3-) Tanışma bölümümüzün amacı güzel sözler yazılma yeridir. Merhaba, Hoşgeldin. ALLAH'ın Selam'ı, Rahmeti, Mağfireti ve Hidayeti sizlerin üzerine olsun deme yeridir. Tartışma, msn adresini ver konuşalım, hadi millet sohbet bulun tartışalım gibi yerler değildir. Bu kurallara uymayanlar sualsiz banlanacaktır.

4-) Bilindiği üzere, bu ortam sanal ortam olmakla beraber, sapık zihniyetler, sapık insanlar heryerde malesef mevcuttur. Rabbim o insanlara hidayet nasip etsin (Amin.) Bu yüzden Özellikle Bayan üyelerimiz, bu konuda çok dikkatli olmalı ve çok sabırlı olmalıdır. Birileri msn veya farklı bir iletişim adresi istediği zaman ona cevap bile vermeyiniz. Rahatsiz eden kişi veya kişileri bizlere (bilgi(@)islamiyet.gen.tr) adresine bildirmeleri halinde gerekli işlemler yapılır inşaAllah.

5-) Hepimizin bu Dünya'da yaptıkları ne içindir? Rahman Rızası değilmidir. O halde hepimiz birbirimizi ALLAH için sevmeliyiz. Birbirimizi kırmamalı ve kötü sözler söylememeliyiz. Gereksiz konuşmamalıyız. ALLAH C.C. Şüphe yok ki her yaptğımız işten haberdardır. Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun. (Buhârî, Edeb 31, 85, Rikak 23; Müslim, Îmân 74, Lukata 14.)

6-) Üyelik neden isteniyor? sorusuna cevaben; Forumda aktif halde rol alabilmek içın üye olunması gerekmektedir. Üyelik kişinin kimliğine hitap etmektedir. Özellikle forum bölümünde paylaşılan bilgileri kimin yazdığını göstermektedir. Üyelerimizden Resimler, Haberler, Makaleler gibi bir çok alternatif alanda kolayca işlem yapılmaktadır. Diğer türlü ziyaretçilere akın bir sistem olsaydı hem saldırılara mağruz kalır, hemde gereksiz mesajlar dolup taşardı. Üyelik sistemi ile gereksiz mesaj atanları direk sistemden kolaylıkla uzaklaştırabiliyoruz. Üyeliğin amacı çeşitli örneklerle çoğaltılabilir.

7-) Sitemiz yöneticileri (kurucuları) herhangi bir tarikata/gruba bağlı değildir. Bu hizmet tamamen ALLAH RIZASI İÇİN, Dinimizin güzelliklerini bu ortama da taşıyabilmek üzere kurulmuştur. Bu yüzden forum bölümünde (Site yöneticisi, Site görevlisi, Yönetici) Unvanına sahip olmayan hiçbir üyemizin, site hakkındaki faaliyetleri dikkate almayınız. Örnek: "şu gün toplantımız var. tüm üyeler şu il'in şu ilçesindeki, şu yerde, şu saatte şuraya davetli gibi" Bu tip bir durumla karşılaşırsanız Bizlere ulaşınız.

:cool: Öneri/İstek/Şikayet'lerinizi (bilgi(@)islamiyet.gen.tr) adresine yöneltiniz. Forum bölümüne konu açarak belirtmeyiniz!

9-) Hiçbir mecburiyet zorunluluğa ilişkin, Yönetim Onayı alınmadan, Siteden Yardım Talebinde bulunamaz, hesap numarası, cep numarası izinsiz verilemez. Aksi halde kurallara uyulmadığından dolayı üyelik iptal edilir.

10-) Reklam içerikli hertürlü imza, avatar, mesaj ve resimler yasaklanmıştır.

11-) Foruma bir konu açılırken, sadece o konu ile ilgili yorumları beyan etmek, o konunun daha iyi bir şekilde anlaşılmasına sebebiyet verir. Örneğin; "Konu Adı: Matematik/Rasyonel Sayılar "adlı bir başlıkta "Konu adı: Coğrafya/İllerimiz" adlı konunu işlenmesi uygun görülmemiştir.

12-) Forum içersine konu veya mesaj niteliğinde "Kişiye ait resim" Avatar kısmına şahsi resim veya herhangi bir özel bilginin verilmesi yasaklanmıştır. Uygunsuz Avatar resimleri silinir.

13-) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcılara ait IP'ler sistemde saklanır ve gerekli durumlarda ilgili yasal mercilere verilebilir.

14-) Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez. Hack, crack, warez, mp3 isteği içeren mesajlar; illegal sitelere ait link, yine bu tarz içerik ve yazı yollanamaz.

15-) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da aynı konu ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj göndermek (spam, flood); din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; forum yöneticilerini ve katılımcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

16-) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.

17-) Site Analizi bölümü ve imza dışında site adresinizi yazarak, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz ya da sitenizin ziyaret edilmesini teşvik etmeniz; sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticarî kaygı güden mesajlar yasaktır. Site Analizi haricindeki bölümlerde yer verilen linkler sadece eğitim amaçlı ya da konuları destekleyici nitelikte olmalıdır.

1:cool: Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici görseller dışında görsel kullanılamaz. İmzalara görsel eklenemez.

19-) Aynı konu ile ilgili farklı bölümlere birden fazla mesaj gönderilmesi, forumu sohbet ortamına dönüştürecek mesajların eklenmesi ya da bozuk bir Türkçe ile mesaj yazılması, bu mesajların neden belirtilmeksizin silinmesine sebeb olur.

20-) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

C-) Yönetimin yetkileri hakkında;

21-) Forum yöneticileri kurallara uymayan, gönderildikleri konu ile bağlantısı olmayan mesajları değiştirme ya da silme hakkına sahiptirler. Bu durumdan mesaj sahibini bilgilendirme mecburiyeti yoktur. Konu ve mesajlar eğer ki Ehl-i sünnet itikatına ters düşerse, yöneticiler konuyu silme hakkına sahiptirler. Ehl-i sünnet vel cemaat dışı mesaj ve konuları yayınlayan kişiler uyarılır veya uyarılmadan uzaklaştırılır.

22-) Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında sistemden belirli bir süre ya da tamamen uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişilerin (100 mesajdan az mesaj gönderen kullanıcılar) forum kurallarını ihlal etmeleri ya da davranışları ile foruma uymadıklarının görüldüğü durumlarda, uyarılmaksızın sistemden süresiz uzaklaştırılabilirler.

23-) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerine saklıdır ve "Kullanma Ödüncü Sözleşmesi" gereği her an güncellenebilir. Kurallarda değişiklik olması durumunda kullanıcılar bilgilendirilir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

D-) Sizlerden ricamız;

24-) Forum konu başlıkları "Acil Yardım" veya "Acil bakarmısınız" gibi açılmamalıdır.

25-) Foruma gereksiz konuların açılması uygun değildir. Eğlence mizah bölümümüzün varolması o bölümü doldurmak anlamına gelmez. Önemli konulara yoğunlaşırsak amacımıza ulaşmış oluruz.

26-) Çeşitli farklı fikirlerin paylaşıldığı forumumuzda, fitne/fesata sebebiyet veren konular ve mesajlar yazılabiliyor. Bu durumda sizden ricamız "Moderatöre bildir" butonuna basarak bize bildirmenizdir. Bu ve buna benzer kişilerle karşılıklı diyaloglar konunun uzamasına sebep verir. Eğer ki konu hakkında gerekli bilgiye sahip ve kaynaklarıyla açıklayabilirseniz, konuya cevap yazabilirsiniz.

27-) Foruma konu açmadan önce arama yapınız, eğerki aynı konuyu bulamazsanız konuyu açabilirsiniz. Fakat açmış olduğunuz konunun bir benzeri daha önceden açılmış ise, sonradan açılan konu silinir.

2:cool: Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

29-) Alimler, hocalar hakkında kötü mesajların yazılması uygun değildir. Herkes kendi işlemiş olduğu hataları, kusurları düşünürse hiçbir problem olmaz.

30-) Foruma açmış olduğunuz konuları kaynaklarıyla beraber yazmanız daha güvenli bir paylaşım olur. Bu konuda sizden istirham ediyoruz, güvenilir kaynaklarla beslenirsek herşeyin daha güzel olacağına inanıyoruz.

E-) Reklamlar hakkında;

Ana sayfa ve forumda yayınlanan reklamların doğruluğu ve güvenilirliği reklam yayıncılarına aittir. Islamiyet.gen.tr bu konuda herhangi garanti vermez, yayınlanan reklamlardan doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Reklamların konusu dine aykırı ise, şiddetle men etmekteyiz.

F-) Gizlilik İlkesi hakkında;

Kişisel Özel Bilgileriniz: Foruma üye olmak için girmiş olduğunuz kişisel bilgiler (adınız soyadınız, mesleğiniz) sadece forum yönetimi tarafından ulaşılabilir. Bu bilgiler sadece sitemizle ilgili kullanıcı profillerini belirleme amaçlı kullanılacak, sizin isteğiniz ve bilginiz dışında hiçbir şekilde başka kişi ya da kuruluşlara verilmeyecektir.
Bu bilgilerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Üyelik İptali: Forum üyeliğinizi dilediğiniz an iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde tarafımızda bulunan size ait kişisel bilgiler silinecektir. Forum yönetimi tarafından üyelikleri iptal edilen kişilerin kayıtları saklanır, bu kişilerin bu bilgileri sildirmesi mümkün değildir.

Bu sözleşme Islamiyet.gen.tr ile forum üyeleri arasında üyelik başvurusu sırasında yapılmıştır. Foruma üye olanlar, yukarıdaki yazılanları okuduklarını, onayladıklarını ve kabul ettiklerini garanti ederler.

Son güncellenme: 05 Ekim 2007 tarihlidir.

Elhamdülillahirrabbil alemin (Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi (olan) Allah'a mahsustur.)

Aksi taktirde bu siteye eş, arkadaş, boş sohbet, tamamen farklı amaç ile girenlerdenseniz (ALT+F4) yaparak pencereyi kapatınız.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..
"üye kuralları" gerçekten dikkat edilmesi gereken bi konu..tüm kendini bilen üyeler bunlara dikkat ediyor ve edecektir inşallah..
:T
benim de bu kurallar içinde en çok dikkat edilmesini rica ettiğim 27. kuraldır..
böylelikle;bu kurala uyulursa, gereksiz bi ikinci forum açılmamış,sizleri de uğraştırmamış oluyor..
islamiyet.gen.tr ailesine ilk üyeliğimde şuana kadar büyük gelişme var..
dualarımız kabul oluyor inşallah..ve daha da güzelliklerle gelişeceğine inanıyorum..
Rabbim islamiyet için katkıda bulunanlardan razı olsun inşallah..

selam ve dualarımla.
.:G:G

mhmtmardin

Kayıtlı Kullanıcı
bu siteyi oluşturduğunuz ve bilgilenmemizi pekiştirdiğiniz için allah(cc) hz. hepinizden razı olsun.allah(cc)ın selamı üzerinize olsun

yyaassmmiinn

Kayıtlı Kullanıcı
bu siteye yeni üye oldum inşAallah benim için yararlı olur

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ben buraya yeni uye oldum.bilgileriniz ici tesekkurler dikkat edecegim.allah razi olsun.

herzem

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı ve rahmeti sizin ve bütün islam ümetinnin üzerine olsun kandiliniz mübarek olsun

butun_dunya72

Kayıtlı Kullanıcı
ben busıteye yenı gırdım ALLAH'ın selamı ve rahmetı butun ümmetin uzerıne olsun

nur_yuzlum

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razı olsun İnşallah. üye olmadan önce tereddütlerim vardı ama girdikten sonra değişti.amaca uygun hareketler sevindiriyor.İnşallahta böyle devam etmesi dileğiyle dua ile kalın.AEO

humyra

Kayıtlı Kullanıcı
RABBIM! SENIN RIZAN İÇİN ÇALIŞAN! BELKI! BELKI BİR MÜSLÜMANA DAHİ OLSUN! FAYDAM DOKUNUR DİYEN HER MURADI SIRF SEN OLAN KULUNDAN RAZI OL! DUAMI KABULÜ KARİN EYLE.. AMİN

heref

Kayıtlı Kullanıcı
TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNE HAYIRLI CUMALAR YÜCE ALLAHIMIZ YİNE NASİP ETSİN İNŞALLH

pınar akkuş

Kayıtlı Kullanıcı
Allah`in Selami üzerimize Olsun Insallah Tüm Müminler Için Dua Edelim.selamun Aleykum

KOMEDYEN

Kayıtlı Kullanıcı
bu siteye yeni üye oldum inşAallah benim için yararlı olur
selamun aleykum

fatih 08

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkı, hakim eyleyenlerden ALLAH razı olsun.Bu yol her kişinin değil er kişinin yoludur.

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın Selamı üzerinize olsun. Bu siteye tavsiye üzerine üye oldum ilk başlarda biraz temkinliydim ama şimdi doğru yerde olduğuma inanıyorum.Allah sizlerden Razı olsun yolundan hizmetinden ayırmasın Selam ve Dua ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm erkan abi ALLAH razı olsun sizden.sitemizin en iyi şekilde işlmesi sorunsuz ve düzenli bir site olması için elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı hepimiz görüyoruz.ve bizlerde üye olarak bu siteye yakışır elemenlar olmak için bu kurallara uymaya çalışacağız inşALLAH.
SELAM VE DUA İLE
RAHMAN RAZI OLSUN

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben forumdaki rumuzumu nasıl değiştirebilirim böyle bir imkan varmı.ismimi daha doğrusu.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.selamet ile

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
arkadaşlar ben forumdaki rumuzumu nasıl değiştirebilirim böyle bir imkan varmı.ismimi daha doğrusu.yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.selamet ile

Mevcut üye isminiz ile, olması istediğiniz üye isminizi forum (@) islamiyet.gen.tr adresine gönderirseniz, kısa sürede işlemleri hallederek, size bilgi epostası göndeririz inşaAllah.

ciftci

Kayıtlı Kullanıcı
iste bu yuzden bu site yi tercih ettim
kurallariniz cok yerinde ve hakli
yalniz sizden bir ricam daha olacak bazi uyeler avatar resimlerinde cemaatlarinin liderlerinin resimlerini kullaniyorlar bence gerek yok bunlara onleyebilirseniz guzel olur.
ALLAH(cc) razi olsun sizlerden
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt