Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yemeğe tuzla başlamak sünneti (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
(Ya Ali, yemeğe tuz ile başla!) [Şir’a]
(Yemeğe tuzla başlamak ve bitirmek 70 hastalığa şifadır.) [R.Nasıhin]

Yemeğe tuz ile başlayıp tuz ile bitirmenin tıbben de çok faydalı olduğu bildirilmektedir. Sadece tuz ile çıkan salgı varmış. Bu salgı hazım için önemli imiş. Tuz ile başlayıp bitirilince, yemek bu iki salgı arasında kalıp daha kolay hazmediliyormuş. Gıdalar tam hazmedilmezse, çeşitli hastalıklar zuhur edebilir. Her sünnette bir çok hikmetler vardır.

Mehmet Yanık

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel paylaşım teşekkürler :).Peki belirli bir miktarı var mıdır acaba?

mesreb

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuyla ilgili hadisi şerifler mevcuttur. Ben de yıllar önce büyüklerimden öğrendim, uygulamaya başladım. Sonraları hadisi şeriflere rast geldim, hikmetlerini öğrendim. Hemde unutulmuş sünnet sevabı alınmasına vesiledir. Hadisi şerifte; "Sizin katığınızın başı tuzdur" (İbn Mace)
Uygulaması bildiğim kadarıyla; sağ elin avuç içine az bi miktar alarak dil ucuyla alınması yeterlidir, ya da sağ elin işaret parmağıyla az bir miktar alarak dil ucuyla da alınabilir. Yani vücudun hissetmesi yeterlidir...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
ağız içi Amilaz(pityalin) salgısını artırır tuzla başlamak

Ağız içi tuzlu olur

Beyin tükrük bezlerini cok çalıştırmaya başlar

bol bol tükrük salgılatır.

agız içini tatlıya cevirmeye ugrasır.

Buda sindirim için rahatlatıcıdır.

bol ağız salgısı sindirim için cok gereklidir.

Hikmeti budur inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt