Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardım allah rızası için.... (1 Kullanıcı)

turkoglu_91

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın izni ve takdiri ile namazımı aksatmamaya ve kılmaya çalışıyorum ancak bu dönemde yaşadığım büyük ailevi sorunlar yaşamaktayım. öyleki alakasız düşünceler zihnimi meşgul ediyor anlam veremiyorum. yere baktıgım zaman bile hiç gitmediğim hiç görmediğim bir yer bir an bir tutum. ne yapayım çaresi kaldım bir bildiği olan kardeşlerimden tavsiye bekliyorum.

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-ı Rabbani hazretleri, (Mektubat)da buyuruyor ki:
(Dertlerin, belaların gelmesine sebep günah işlemektir. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Size gelen bela, musibet, kabahatlerinizin, günahlarınızın cezasıdır. Bununla beraber Allahü teâlâ, bir çoğunu da affederek musibete maruz bırakmaz.) [Şura 30]

(Ey insan, sana gelen her iyilik, Allahü teâlânın ihsanı olarak, nimeti olarak gelmekte, her dert ve bela da kötülüklerine karşılık olarak gelmektedir. Hepsini yaratan gönderen Allahü teâlâdır.) [Nisa 79]

turkoglu_91

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim sağolasın da zihnimi boşaltamıyorum kafam doldu almıyor artık sağa sola mantıksız şeylere aklım kayıyor. diyorumya alakasız şeyler olmadık zamanlarda beni meşgul ediyor.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim tek senin mi ailevi problemlerin var. beçen geçen ay üstelik hamile halimde öyle stres ve sıkıntılar içerindeydimki. ve olanlarda ne suçum ne kabahatim vardı.burada anlatmayacağım ama hakikaten sanki ömrümden gitti. ve hala çözüm bekleyen sorunlar var. kafam benim de çok dolu. namaz kılıyorum ama zinhim o kadar meşgulki. yine de kılıyorum aksatmıyorum senin gibi.
sanırım şöyle bir yol izlemek gerekiyor. kendimizi biraz serbest bırakmalıyız. sıkıştırmamalıyız. bol bol da dua etmeliyiz..Rabbim inşallah genişlik verecektir

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesin derdi kendine göre büyüktür. Kimse kimsenin derdini küçümsememeli. Ancak şunuda iyi bilmeliyiz ki , en büyük dert bizimkide değildir. Allah c.c. sıkıntılar veriyorsa bu sevindirici bir haberdir. Rabbimiz bize sınavlar yapmakta demektir. Bizde bu sınavları geçtiğimizde Rabbimizin rızasını kazanmayı başarıyoruz demektir. O nedenle şükür şükür şükür. Dua bizim sığınağımız Rabbimizle konuşmak onun bizim Allah c.c. ımız olduğunu bilerek sadece ondan istemek. "iyya kenabüdü ve iyya kenestain" bu ayetede sığınıp yaşama devam etmek. Allah c.c. en kısa zamanda derdi olan insanlara deva versin inşallah.

turkoglu_91

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşler tabi dert insan için her daim bi üst derecede sıkıntı duran insanları görmemiz mümkün her halimize şükür etmeli bunun bizim için hayırlara vesile oldugunu bilmemiz gerek. yazılarınızı ağlayarak okudum ALLAH A HAMD OLSUN MÜSLÜMANIM...bu bile bizim için büyük nimet

leyla-1

Altın Üye
Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim Allah'ım içinde bulunduğunuz sıkıntılardan çıkmazlardan kurtulup tez zamanda selametinize çıkmak yaşamınıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hiç kimseyi darda sıkıntıda bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin kötü art niyetli fitne fesat insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Hayat hiç bir şey için üzülmeye değmez kardeşim siz bol bol dua edin istiğfar çekin bu dünya imtihan dünyası hepimizin imtihanı farklı şekilde Allah her iki dünyada imtihanımızı başarı ile geçmek nasip etsin Rabbim.Sabır acıdır lakin meyvası çok tatlıdır Allah sabrınızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Kardeşim bilseniz hepimiz nelerle uğraşıyoruz neler yaşıyoruz ama Allah'ın izniyle bu günlerde geçecek insanın canı sağ olsun yeterki insanın canı sağ olduktan sonra acılar sıkıntılar gelir geçer evet yaşanılanlar kolay olmaya ama Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun Allah bundan geriye bırakmasın Allah beterin beterinden korusun.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt