Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

.: VEZİR :. (1 Kullanıcı)

NUHALI06

Kayıtlı Kullanıcı
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Memlekin birinde bir vezir varmış.padişah vezirini çok sever ve ona çok güvenirmiş.öyleki ülkenin hazinesi ve padişhın mührü vezirin kontrolüne verilmiş. padişahın bu güveni vezirin sevmeyenlerini rahatsız ediyormuş.vezirden hoşlanmayan bir adam vezirin bi açığını yakalamak için hep veziri takip ediyormuş.günün birinde gene veziri takip ederken vezin hep bir eve girip saatlerce orda zaman geçirdiğini görmüş.adam merak etmiş buadam ne yapıyor diye...
veziri hergün takip eder olmuş ve vezir her gün aynı evde saatlerce zaman geçiriyormuş.adam bu olayı çözememiş ve padişaha haber verme karar vermiş.yanlız padişaha öyle demelidir ki padişahın vezire olan güvenini yok etmeliymiş.bir yalanla beraber padişahın huzuruna çıkmış.padişaha vezirinin her gün memelekin ücra bir yerindeki bir evde devletin hazinesini sakladığını söylemiş.padişah adama güvenmeyip muhafızlarından birini görevlendirip vezirin gittiği evi öğrenmesini istemiş .ev hemen bulunup padişah oraya gitmiş.içeri girdiklerinde içerinin bir harabe olduğunu ve duvarda eski bir halı ve eski bir çarığı görmüşler .vezir odada yanlız secde eder şeklinde ağlıyormuş.padişah vezirine sora burda işin ne . vezir cevap verir:
-padişahım vezir olmadan önce ben burda yaşıyordum ve tüm servetim duvarda asılı olan eski çarıkla halıydı.şimdi elimin tek hareketiyle ülkedeki en iyi halıların ve papuçların sahibi olabilirim.bir ülkenin hainesi elerimde idare ediliyor.burya gelerek allaha şükredip kendime öğüt veriyorum.neydin nelere geldin sakın kibirlenip elindekileri kaybetme diye....

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
RE: .: VEZİR :.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK SELAM VE DUA İLE..B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt