Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Vehhabilik... (1 Kullanıcı)

şuayip61

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum arkadaşlar...
arkadaşlar ben bu vehhabilik hakkında sizin bilginizi rica edecektim. okulda bir arkadaşım var onunla dini konular tartışırken benim düşüncelerimin sapkın olduğunu söylüyor( bence düşüncelerimde ehli sünnete aykırı hiçbir şey sözkonusu değil) daha sonra aynı arkadaşımın vehhabi olduğunu duydum. ne yapmalıyım? ona karşı nasıl davranmalıyım? gittiği yol hakmı?

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
vehhabilik gunumuz tarikat ehliyim dige gecinenlerin., nurcuyumç şucuyum bucuyum dige geçinenlerin selefi salihinin yolunu takip eden ehli sunnet müslümanlara taktiklari bir soz...

eger Allah a ortak koşmazsan, Şeriat istersen, Allah ın dışında hukum koyan tagutlari redd edip tekfir edersen, Allah yolunda cihad edersen, sakalin uzun ispalin kisa olursa, kabirlerden, olmus salihlerden yardim istemez, Allah la aranda onlari vasita edinmezsen, müslümanlari dost edinip, kafirleri redd edip bugz edersen SEN VEHHABİ olursun bu sapiklarin gozunde...Allah bu insanlari islah etsin..cogusu kendi nefsini ilah edinen, cumadan cumaya camiye giden, derdi Allah in dini degil, şeheveti olan insanlar...

şuayip61

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim aynı kişi ile yaptığım bazı tartışmaları size sunmak isterim mesela
bu arkadaşıma göre ( kendisi vehhabi ) yatsı namazından sonra amerrasuluyu okumak akşam namazından sonra hüvallahülleziyi okumak bidat tir diyor.
ikindi ve yatsı namazlarının ilk sünnetlerini kılmak bidat tir diyor.
ayrıca kendileri türkiyede bulunan islam cemaatlerinin hiçbirini sevmiyor. çoğu cemaate iftira atıyorlar. mesela ( onlara göre medüizzaman said nursinin yazdığı risale-i nurların içi şirk dolu )... bu yazdıklarımdan sonradan düşüncen yine aynımı kardeş?

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleykum arkadaşlar...
arkadaşlar ben bu vehhabilik hakkında sizin bilginizi rica edecektim. okulda bir arkadaşım var onunla dini konular tartışırken benim düşüncelerimin sapkın olduğunu söylüyor( bence düşüncelerimde ehli sünnete aykırı hiçbir şey sözkonusu değil) daha sonra aynı arkadaşımın vehhabi olduğunu duydum. ne yapmalıyım? ona karşı nasıl davranmalıyım? gittiği yol hakmı?

aleykümselam

size konu hakkında bişey diyemiyeceğim demem de doğru olmz zaten ama verdiğim linkte cevabı rahat bulursunuz olmadı siteyi biraz araştırırsan bu konu hakkında yeterince sağlam bilgi var..haa bide herkezden bununla ilgili bilgi ALMAYIN.
http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih-ve-akaid/78982-ehli-sunnet-ve-sapik-kollar.html

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı

şuayip61

Kayıtlı Kullanıcı
bende ingiliz casusunun itirafları kitabını okudum orada güzelce herşeyi anlatmış adam ama yinede bir sorayım dedim emin olmak için ...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
herkesten fikir alma derim kardesim.

cünki

sitede teröristide var vehabiside

kimin ne oldugu belli değil.

:D

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş vehhabi dige bir şey yoktur..dedigim gibi gumuzu selefilerine Kaim ve bir umut tipi, o aklilda insanlarin uydurduklari bir deyimdir bu...halbuki bu insanlar daha tagut nedir, şirk nedir, bidat nedir bilmezler...dinlerini forumdaki uç beş uydurma hikayeden öğrenmege çalışan insanlar...

sen Kuran oku, hadis kitaplarını oku kendin herşeyin farkına varırsın...o dedigin kişi kendisine vehhabi mi diyor tamam sen vehhabi olma...biz müslümanız elhamdulillah sen Kuran oku ve Hadis oku ...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş vehhabi dige bir şey yoktur..dedigim gibi gumuzu selefilerine Kaim ve bir umut tipi, o aklilda insanlarin uydurduklari bir deyimdir bu...halbuki bu insanlar daha tagut nedir, şirk nedir, bidat nedir bilmezler...dinlerini forumdaki uç beş uydurma hikayeden öğrenmege çalışan insanlar...

sen Kuran oku, hadis kitaplarını oku kendin herşeyin farkına varırsın...o dedigin kişi kendisine vehhabi mi diyor tamam sen vehhabi olma...biz müslümanız elhamdulillah sen Kuran oku ve Hadis oku ...

hocam dersi vermiş:)

sahaff

Kayıtlı Kullanıcı
İslam ve tasavvuf arasında zıddiyet arayan, İslamın özüne muhalif fikirleri olan ve bu

sebebten dolayı İslam dünyasınca ''Fitne unsuru'' olarak teşhir edilen sapık ve sabıkalı bir

grup.

F

FiSeBiLiLLaH

Avatarındaki Bayrağın Yeryüzünde hakim olması için savaşan mücahidleri islamdan ayrımış gibi göstermek için sofilerin müslümanlara taktığı isimdir vahabilik.Sufizm gibi bir fitneden Allah müslümanları korusun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt