Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Uygulamalı Tecvid Öğrenelim (1 Kullanıcı)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü,

Değerli site sakinleri, bugünden itibaren başlamak üzere Tecvid öğrenmeye var mısınız?

Ben Arapça Kur'an okuyabiliyorum Rabbime şükür, ancak herhangi bir eğitim almadığım için (imam hatip, Kur'an kursu vb.) tecvidimde sıkıntı var. Derslere başlayacağım ve öğrendiklerimi parça parça buraya yazacağım inşAllah,

İnşAllah nasiplenen ve uygulayanlardan oluruz,

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı günler

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Euz%C3%BC-Besmele.gif

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahvesalavato.png

Bismillahirrahmanirrahim,

Elhamdülillahi Rabbil Alemin, Vesselatü Vesselamu Ala Rasulina Muhammedin Ve Ala Alihi Ve Sahbihi Ecmain...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam Kardeşim,
Allah razı olsun,çok önemli ve güzel bir konuya değinmişsiniz.Kur'anı Kerimi okumak,okuyabilmek çok güzel,fakat tecvit kaidelerini bilerek daha doğrusu uygulayarak okuyabilmek başka bir güzel,başka bir lezzet,inş. yardım edebilecek kardeşlerimizde olur.Rabbime şükürler olsun,bana çocukken öğrenmeyi nasibetti,annemden babamdan hocalarımdan,onun gibi okuyabilmek için çırpındığım babaannemden razı olsun,mekanı cennet olsun.İnş. Kur'ana Sevdalı kardeşim gibi bu konuda alim olan kardeşlerimiz farkederler konuyu,farkettiklerinde yardımcı olacakları konusunda şüphem yok Allahın izni ile,diğer Kur'an öğreticisi olan kardeşlerimde.Allah hepsinden razı olsun.
Selam ve Dua ile

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlemizden razı olsun değerli ablamız,

İnşAllah hep beraber burada birbirimizden nasiplenerek Allah Celle Celalühu rızasını kazanırız, elimden geldiğince öğrendiklerimi ve öğreneceklerimi parça parça buraya koymak istiyorum inşAllah, böylelikle hem vakti olmayanlar, hem de yanında hocası/yol göstericisi olmayanlar bir plan çerçevesinde belki buradan nasiplenir. Damdan düşenin halini ancak damdan düşen anlar demişler ya, bizimki de o hesap işte :a03:

Ben de yeni öğrenenlerden olduğum için inşAllah faydalı paylaşımlarda bulunuruz karşılıklı. Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz, MaşAllah ne kadar şanslıymışsınız, ben 25 yaşında namaza başladım, 26 yaşında ise Kur'an öğrenebildim :a03:

Zararın neresinden dönsek kardır değil mi :a12:

Sizlerin de desteğini bekliyoruz, inşAllah faydalı bir konu olur, uygulayıcı paylaşımlarda bulunuruz inşAllah

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı sabahlar

Ve Aleykum Selam Kardeşim,
Allah razı olsun,çok önemli ve güzel bir konuya değinmişsiniz.Kur'anı Kerimi okumak,okuyabilmek çok güzel,fakat tecvit kaidelerini bilerek daha doğrusu uygulayarak okuyabilmek başka bir güzel,başka bir lezzet,inş. yardım edebilecek kardeşlerimizde olur.Rabbime şükürler olsun,bana çocukken öğrenmeyi nasibetti,annemden babamdan hocalarımdan,onun gibi okuyabilmek için çırpındığım babaannemden razı olsun,mekanı cennet olsun.İnş. Kur'ana Sevdalı kardeşim gibi bu konuda alim olan kardeşlerimiz farkederler konuyu,farkettiklerinde yardımcı olacakları konusunda şüphem yok Allahın izni ile,diğer Kur'an öğreticisi olan kardeşlerimde.Allah hepsinden razı olsun.
Selam ve Dua ile

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacığım.
bende açmaya çalışmıştım aynı konuyu ama arapça yazıları çıkartamadım.
bu iş sana nasipmiş
inşAllah faydalananlar olur ki eminim olur.
iyiliğe vesile olan onu yapan gibidir.
Allah ecrini kat kat versin inşAllah.
Allah a emanet ol ablacım

lale&gül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok faydalı bir konu açmışsın inşallah istifade edenlerden olurum

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm değerli kardeşim, Rabbim cümlemizden razı olsun inşAllah :a12:

Sizlerin de desteğini bekliyoruz, inşAllah faydalı bir konu olur, uygulayıcı paylaşımlarda bulunuruz inşAllah, Hep beraber bildiklerimizi tekrar eder, bilmediklerimizi öğreniriz inşAllah

Rabbim derslerinde zihin açıklığı versin inşAllah

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet ol, hayırlı günler

Allah razı olsun ablacığım.
bende açmaya çalışmıştım aynı konuyu ama arapça yazıları çıkartamadım.
bu iş sana nasipmiş
inşAllah faydalananlar olur ki eminim olur.
iyiliğe vesile olan onu yapan gibidir.
Allah ecrini kat kat versin inşAllah.
Allah a emanet ol ablacım

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm değerli kardeşim, Rabbim cümlemizden razı olsun inşAllah :a12:

Sizlerin de desteğini bekliyoruz, inşAllah faydalı bir konu olur, uygulayıcı paylaşımlarda bulunuruz inşAllah, Hep beraber bildiklerimizi tekrar eder, bilmediklerimizi öğreniriz inşAllah

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet ol, hayırlı günler

Allah razı olsun kardeşim çok faydalı bir konu açmışsın inşallah istifade edenlerden olurum

serkanozkara

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim ben de kur'an öğrenmeye başlamıştım tam bitirdim derken tecvid dersleri çok ii olur inşallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü,

Değerli site sakinleri, bugünden itibaren başlamak üzere Tecvid öğrenmeye var mısınız?

Ben Arapça Kur'an okuyabiliyorum Rabbime şükür, ancak herhangi bir eğitim almadığım için (imam hatip, Kur'an kursu vb.) tecvidimde sıkıntı var. Derslere başlayacağım ve öğrendiklerimi parça parça buraya yazacağım inşAllah,

İnşAllah nasiplenen ve uygulayanlardan oluruz,

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı günler

bu konu çok güzel olmuş neden devam etmedi?

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abla, benim normalde derslerim mayıs ayında başlayacaktı, hastane işlerim nedeniyle Haziran'a ertelendi. İnşAllah Haziranda devam edeceğiz,

selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet ol, hayırlı Cumalar olsun inşAllah

bu konu çok güzel olmuş neden devam etmedi?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abla, benim normalde derslerim mayıs ayında başlayacaktı, hastane işlerim nedeniyle Haziran'a ertelendi. İnşAllah Haziranda devam edeceğiz,

selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet ol, hayırlı Cumalar olsun inşAllah
hastane işleri mi hayırdır inşallah kötü birşey yoktur. tamam canım selametle kal.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Çok güzel bir konu öğrenmek isteyenlerin rabbim engellerini kaldırır inşallah..
Rabbim zihin açıklığı versin.. Rabbim yar ve yardımcınız olsun..
Selam ve dua ile...

yavuztuncer

Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞLERİM KUR'AN-I KERİMİ ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN ÜCRETSİZ PROĞRAMLAR VAR GERÇEKTEN ÇOK FAYDALI BUYRUN BURDAN KURUP ÖĞRENEBİLİRSİN ALLAH HEPİMİZE ÖĞRENMEYİ NASİP ETSİN.

http://www.4shared.com/file/qpRunhjU/Kuran-_Kerim_reniyorum.html

Kardeşlerim bu yazının tamamını alıp kopyala yapıştır yaparak dağıtalım ki birçok müslüman kardeşimizede ulaşsın...

swim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm,
bence de çok güzel olmuş.inşallah faydalanabilir ve kendimizi geliştirebiliriz..

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü,

öncelikle hepinizden özür dilerim, hakkınızı helal edin inşAllah, konu yarım kalmıştı. Ocak ayında devam edeceğiz inşAllah. Allah'a Celle Celalühu emanet olun

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü,

öncelikle hepinizden özür dilerim, hakkınızı helal edin inşAllah, konu yarım kalmıştı. Ocak ayında devam edeceğiz inşAllah. Allah'a Celle Celalühu emanet olun

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü,
hak varsa helaldir. Ocak ayında size katılırım inşallah.
Selametle

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
canım bende herhangi bir kursa gitmeden kendim öğrendim evde yanlışım varmı yokmu bilmiyorum bende faydalanmaya çalışıcam

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt