Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türkler ahir zamanda büyük güç sahibi olacaklardır (1 Kullanıcı)

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
c1.jpg

Semure'nin rivayetine göre, Rasulullah aleyhissalatü vesselam şunu söyledi:

"ALLAH, AVUÇLARINIZI ACEMLERLE (TÜRKLERLE) DOLDURACAKTIR. ONDAN SONRA ONLARI ARSLANLAŞTIRACAK VE ONLAR SİZİN DÜŞMANLARINIZLA (İNKAR EDENLERLE) SAVAŞACAK (FİKREN MÜCADELE EDECEK) VE GANİMETLERİNİZİ YİYECEKLERDİR."
(Ahmet, Bezzar, Taberani, Ebu Nuaym, Hakim) (İsmail ibn Yusuf Nebhani, Resullerin Efendisi Hakında Allah'ın Alemlere Karşı Hücceti Peygamber Efendimizin Mucizeleri, cilt 2, Çeviren: Abdülhalı Duran, s. 759, no: 1840)

c1.jpg

Hadisteki "Allah avuçlarınızı Türklerle dolduracaktır" sözleriyle, ahir zamanda, ateist siyonistlere ve masonlara karşı "Türklerin büyük bir güç sahibi olacağı" belirtilmiştir. "Allah'ın onları arslanlaştıracağı" ifadesi ise, bu dönemde Türklerin cesur ve atak tavırlarıyla dikkat çekeceklerini ve cesur konuşmalarıyla bunu tüm dünyaya göstereceklerini ortaya koymaktadır. Hadisteki bilgilerden Türklerin ahir zamanda arslanlar gibi olacağı; ateist siyonistler ve masonlar gibi, o dönemin tüm sapık unsurlarına karşı çok etkili bir fikri mücadele yürütecekleri anlaşılmaktadır.

Hadisteki "Türklerin ganimetleri yiyecekleri" sözleriyle de, Türk İslam Birliği'nin kurulması sonucunda Türklerin çok büyük bir güç elde edecekleri ve bu birliğin imkanları sayesinde hem Türklerin çok zengin hale gelecekleri hem de tüm İslam alemini zengin edecekleri anlatılmıştır. alıntı

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
adnan oktar ın sitesindeki yazılarla hemen hemen aynı , yada bana öyle geldi ....

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
bende zamanında şöyle bir hadis duymuştum. (kaynağını ve doğruluk derecesini bilmiyorum)

Ashab-ı kiram sorar; "ya RESULALLAH bizden sonra islamı yayacak olanlar kimlerdir?"

ALLAH'IN RESULÜ s.a.v cevap vermeden ufku gösterir. o anda ufuktan atları üzerinde heybetli bir takım insanlar görünür ve gelip selam vererek yollarına devam ederler.
sahabe sorar; "ya RESULALLAH bunlar kimdir?"
ALLAH'IN RESULU S.A.V cevaben buyurur ki;" onlar Türklerdir."

şimdi ben böyledir demiyorum. sadece böyle duymuştum diyorum. yanlış anlaşılmasın.
yoksa üstünlüğün neyle olduğunu hepimiz biliyoruz. ben Türk olmama rağmen ırkçılığa karşıyım.

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
bende zamanında şöyle bir hadis duymuştum. (kaynağını ve doğruluk derecesini bilmiyorum)

Ashab-ı kiram sorar; "ya RESULALLAH bizden sonra islamı yayacak olanlar kimlerdir?"

ALLAH'IN RESULÜ s.a.v cevap vermeden ufku gösterir. o anda ufuktan atları üzerinde heybetli bir takım insanlar görünür ve gelip selam vererek yollarına devam ederler.
sahabe sorar; "ya RESULALLAH bunlar kimdir?"
ALLAH'IN RESULU S.A.V cevaben buyurur ki;" onlar Türklerdir."

şimdi ben böyledir demiyorum. sadece böyle duymuştum diyorum. yanlış anlaşılmasın.
yoksa üstünlüğün neyle olduğunu hepimiz biliyoruz. ben Türk olmama rağmen ırkçılığa karşıyım.
yorum ve bu bilgin için teşekkürler. Bende ırkçılığa karşıyım :)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
o siteden alıntı yapıyorum isteyene siteyide verebilirim baktım bu sitede paylaşılmamış bende paylaşıyım dedim ;)

adnan oktar hakkında basına ve medyaya yansımış çeşitli haberler çıktı bazıları da yüz kızartıcı suçlar.... ne kadar doğru , gerçekmi , komplomu bilemiyorum tabi ama hakkında bu suçlamların olması bile bence eserlerinin samimi olarak okunmasında bir engel olabilir...

diğer yandan darwinizm ve ateist yaklaşımlara bilimsel izahlar la cevap vermesi çok hoş... çunku onceden batı dünyası müslümanları dogmatik yaklaşımlarla suçlar bilimden uzak damgası vururlardı.. halbuki ortaçağda bilimin ışığı müslümanlardı onlar ise bağnazlıktan sapıtmış durumdaydı... adnan oktar yeniden bilimin ışığıyla islamiyet i yanyana getirdi ya da getirmeye çalışıyor... tebrik etmek lazım...

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
adnan oktar hakkında basına ve medyaya yansımış çeşitli haberler çıktı bazıları da yüz kızartıcı suçlar.... ne kadar doğru , gerçekmi , komplomu bilemiyorum tabi ama hakkında bu suçlamların olması bile bence eserlerinin samimi olarak okunmasında bir engel olabilir...

Hiçbilmiyorum vallahi. Kaynağı alabilirmiyim bi okuyum.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Hiçbilmiyorum vallahi. Kaynağı alabilirmiyim bi okuyum.

gazate arşivlerinde bulabilirsin 1986 da ilk defa tutuklanıyor , sonrasında evinde ereoin bulundurduğu iddaasıyla dönemim iç işleri bakanı sadettin tantan tarafından göz altına alınıyor birde yanılmıyorsam yaklaşık 15 aylık ruh ve sinir hastalıkları macerası var orda tutulmuş yani hatta zincire bağlandığı da yazıyor..
bunun dışında ismini burda yazmayım 2 manken ile ilişkisi oldugu ve gizli kaset filan gibi iddaları da var.. mahkemede zorla ifade alındıgını soyeleyerek acılan davalardan beraat ediyor bir bu 2 manken suç duyurusunda bulunmuyorlar ya da geri çekiyorlar , bunların dışında da basına yansıyan olayları var.... ama dediğim gibi komplomu gerçekmi yalanmı bilmiyorum.........

bu arada ben bir çok kitabını okudum.... mehdi iddaası oldugunu sanıyorum cunku kitaplatrında tasvirlediği mehdi kendi fizikel görünümü ile birebir tutuyor... tabi bu benim düşüncem ...

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
hmm . Adnan oktarın kalbini allahtan başkası bilemez.
ama bence yapmamıştır. komplodur. adnan oktarın tüm yazdıklarını zevkle okuyorum..
allaha emanet olun.

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
ama bence yapmamıştır. komplodur. adnan oktarın tüm yazdıklarını zevkle okuyorum..
allaha emanet olun.

ALLAH razı olsun kardeşim. hüsnü zanda bulunman çok doğru ve çok güzel. sadece o değil meyve veren bütün ağaçlar taşlanıyor. cübbeli ahmet hoca ve fethullah gülen hoca bunlara sadece iki örnek. bir hataları varsa bile onlarında kul olduklarını unutmayalım.
selametle

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
allaha emanet olun.

mehdilik olayı ile ilgili ne düşüosun? ben bir çok kitabında bu konudan bahsederken kendini tasvir ettiği düşüncesine kapıldım ama katıldığı tv programlarında da " mehdi zaten mehdi oldugunu soylemez" şeklinde beyanları var... ama direkt ben mehdiyim de dediğini duymadım.. sence o mehdi olabilirmi??
bu arada bediüzzaman ın mehdi yi şahs-ı manevi olarak belirtti die biliyorum , ancak adnan oktar hocanın kitaplarında onun bir şahs-ı manevi olmadığı ısrarla vurgulanmış.... burda da bir ikilem var???

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
mehdilik olayı ile ilgili ne düşüosun? ben bir çok kitabında bu konudan bahsederken kendini tasvir ettiği düşüncesine kapıldım ama katıldığı tv programlarında da " mehdi zaten mehdi oldugunu soylemez" şeklinde beyanları var... ama direkt ben mehdiyim de dediğini duymadım.. sence o mehdi olabilirmi??
bu arada bediüzzaman ın mehdi yi şahs-ı manevi olarak belirtti die biliyorum , ancak adnan oktar hocanın kitaplarında onun bir şahs-ı manevi olmadığı ısrarla vurgulanmış.... burda da bir ikilem var???
bakın bu olabilir. ama adnan oktar hadislerde mehdinin sırtında Peygamber mührüne benzer doğum lekesi olacağını söylemişti galiba. yada başka biryerde okudum. Bence bu konuyu uzatmayalım yoksa kul hakkına gireceğiz yanlış birşey söyleyip. allaha emanet olun selam ve dua ile.

UniqueDemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bide baktımda mehdinin diğer adı muhammed miş..
doğrumu bilmiyorum .

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah Türkleri çok sevdi

Böyle bir kavim daha dünyaya gelmedi.

Böyle şehitlik için can atan koşan bir millet daha gelmedi.

Yüce Allah Türkleri çok sevdi

Onlar Milletim şehitlik için koşarlar

Mahşerde şehitlerin çoğunu türklerden göreceksiniz.

Bizler susalım çanakkale dillenip konuşşun

Çanakkale AHHHH şehitlerin CENNETTİ Çanakkale.

Gidin ve sorun çanakklaye Bağırında yatanlar nasıldı diye...

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
“Kim bilerek bana ait imiş gibi bir sözü söylerse Cehennem’deki oturacağı yere hemen hazırlansın.”
(Buhârî, İlim: 27; İbn Mâce, Mukaddime: 17)

mehdisoldier

Kayıtlı Kullanıcı
Mehdi akdeniz sahillerinden çıkacak 2012 yılında 3 kapının ikisi tamamlandı 3. kapı tamamlanınca 313 yareni onu bilecek Mehdi türkiye den ama türk değildir.

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim. hüsnü zanda bulunman çok doğru ve çok güzel. sadece o değil meyve veren bütün ağaçlar taşlanıyor. cübbeli ahmet hoca ve fethullah gülen hoca bunlara sadece iki örnek. bir hataları varsa bile onlarında kul olduklarını unutmayalım.
selametle

Bence Fetullah Gülen Hocayla Adnan Oktarı bir tutmamak lazım.Bence ikiisi çok farklı davalarda

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt