Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Turbo İngilizce Öğreniyorum (1 Kullanıcı)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Turbo mu! daha mi hizli ögreniliyor...
yaw kardesim

Kurani Kerimi anlamak ve yasamak için arapça ögrenelim insaALLAH...

G

Goldenrose

İngilizcenin ahiretimize ne faydası olacak?
Sizce bir Kur'an öğrensek onu daha güzel okumak için tecvid öğrensek en önemlisi de öğretsek daha güzel olmaz mı?
Evet ingilizce gerekli. Neyde gerekli? İngilizce şarkılarda. Yabancı kişilerle konuşurken. Zaten yabancı kişilerle konuştuğumuz için sevap defterimiz dolup taşıyordu (!)
İslami bir forumda daha çok islami paylaşımların yapılmasını diliyorum. Allah a emanet

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
kuranı anlamak için sadece arapça yetmiyor inanın bunu çok iyi biliyorum
arapça biliyor ve konuşmama rağmen yinede kuranı kerimi anlamıyorum

insaALLAH anlayanlardan ya da anlamak için çabalayanlardan oluruz...

K

kodoo

goldenrose kardeşim.. ingilizce ne gerek mi? sizin rumuzunuzu anlamak için bile ingilizceye ihtiyaç duyuyoruz..

Programı ekleyen kardeşimiz, "Arapça veya başka bir dil Öğrenmeyin" dememiş.. İngilizce öğrenmek isteyenler için hızlandırıcı/takviye edici bir program sunmuş.. Ki, maalesef o da silinmiş.. Ayrıca resimden program dilbilgisi ağırlıklı görünüyor. Sorun da budur, ülkemizde yanlış eğitim sonucu herkes dilbilgisi kurallarını bilmekte, okuduğunu kısmen anlamakta ama hiç konuşamamaktadır (ki öğretilen dilbilgisi de yarım-yanlıştır.. Örn. yukarıda "İt" cansız ve hayvanlar için denmiş.. Halbuki kapı çaldığında mesela "Who is it?" yani "Kim o?" demekteyiz. Kapıyı çalan bir hayvan veya cansız varlık değildir..),.. Bu yüzden yabancı dil öğretmeni olarak kardeşlerime KONUŞMA ağırlıklı programlar tavsiye ediyorum, Rosetta Stone vs.. (İngilizce, Arapça ve Farsça program CDleri bende mevcuttur. İstek üzerine paylaşabilirim..) Her ne ise..

ve kardeşlerim. Teessüf ederim.. Siz, öncelik Arapça veya Farsçadır diyorsunuz.. Pekala görüşünüze muarız değiliz.. Din için en evvel Arapça vs. lazımdır diyorsunuz ama bunu bence ilk önce dine hizmet amacı güttüğünü söyleyen Gülen vs. tayfası ve TÜRKÇE OLİMPİYATLARI hakkında söyleyiniz.. Yabancılar Türkçe şarkılar yerine Kur'an öğrenselerdi diye..

Kardeşimiz, ingilizce için yardımcı kaynak sunmuş.. Bunun hayır veya şer olması, bizim o dili öğrendikten sonraki kullanımımıza bağlı bir şeydir.. Biz de İngilizce Olimpiyatlarına katılabilir veya aksine onu hayır için kullanabiliriz.. Selametle

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
Sizce bir Kur'an öğrensek onu daha güzel okumak için tecvid öğrensek en önemlisi de öğretsek daha güzel olmaz mı?
Evet ingilizce gerekli. Neyde gerekli? İngilizce şarkılarda. Yabancı kişilerle konuşurken. Zaten yabancı kişilerle konuştuğumuz için sevap defterimiz dolup taşıyordu (!)
İslami bir forumda daha çok islami paylaşımların yapılmasını diliyorum. Allah a emanet
BİR LİSAN BİR İNSAN..BU ÖN YARGI DENEN ŞEY zıkkım olsun çocuk faydalanılsın die göndermiş.........

HeLmeeT

Kayıtlı Kullanıcı
Bence de. İsteyen açar öğrenir istemeyen sayfasında geri tuşuna basar arkadaşlar. Ayrıca hayri07'ninde söylediği gibi bir lisan bir insandır. Ön yargıyla bakmayalım olaylara. Tabi ki arapça çok önemli ancak ingilizceninde öğrenilmesinde ne zarar olabilir ki? İngilizceden anladığınız tek şey bu mudur yani ? Emeğe Saygı kardeşim . Allah Razı olsun.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
hehe abi kullandığın nick name bile ingilizce :) süper komik bir yorum olmuş... :)):)

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Bazen tebessüm edicek şeylere şahit olmakta güzel :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt