Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

The Road to Guantanamo (İzle-İndir) (1 Kullanıcı)

HAKERi

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.imamhatipkardesligi.com
The Road to Guantanamo (İzle-İndir)

theroadtoguantanamo_bigposter.jpg

Türkçe altyazıyı indirmek için http://www.foreverdivx.net/index.php?act=subz&CODE=09&id=36570
Filmi indirmeden hemen izlemek için The road to guantanamo - Google Video
IMDb Puanı: 7.7 / 10
IMDb Sayfa Bağlantısı: The Road to Guantanamo (2006)
Yönetmen: Michael Winterbottom, Mat Whitecross
Oyuncular: Riz Ahmed, Farhad Harun, Farhad Harun, Arfan Usman, Shahid Iqbal
Filmin Türü: Drama
Orijinal Adı: The Road to Guantanamo
Yapımcı Firma: Revolution Films
Yapım Yılı: 2006
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dili: İngilizce / Arapça
Filmin Süresi: 95 dakika
Resmi Sitesi: Road To Guantanamo
Dağıtıcı Firma: 35 Milim Filmcilik
Vizyon Tarihi: 28.04.2006

Resmi Kısa Tanıtım Filmini İzlemek İçin:
Road To Guantanamo | Trailer Büyük boyut
http://www.roadtoguantanamomovie.com...ial_small.html küçük boyut

Filmin Konusu:
GUANTANAMO YOLU, 10 Eylül 2001’de İngiltere’deki evlerinden ayrılan Pakistan asıllı İngiliz vatandaşı üç Müslüman genç Ruhel, Şefik ve Asıf’ın öyküsünü aktarıyor. Yolculuklarının tek amacı, annesinin seçtiği kızla evlenecek olan Asıf’ın düğününe katılmak.

Pakistan'da namaz kıldıkları camideki vaazdan etkilenip insanî yardımda bulunmak üzere Afganistan’a geçerler. Fakat yolculuk bekledikleri gibi gelişmez. Amerikan bombaları bölgeye düşmeye başlamıştır. İçme suyu yüzünden teker teker hastalanırlar. Bölge halkının konuştuğu dillere de yabancıdırlar. İletişim problemi yüzünden kendilerini Kuzey İttifakı tarafından çevrelenmiş bir Taliban kalesinde bulurlar.

Geri dönmeye çalışan gençlerin konvoyu Amerikan uçakları tarafından bombalanır. Yolcuların çoğu ölür ya da sakatlanır. Üç arkadaş, Kuzey İttifakı tarafından tutuklandıktan sonra Amerikan birlikleri tarafından Guantanamo’ya nakledilirler. Olayların bir diğer kahramanı olan arkadaşları Münir ise Afganistan’da kaybolur.

İki yıldan fazla süren mahkumiyetleri boyunca her üçü de Amerikan ve İngiliz gizli servisi tarafından sorgulanır; haklarında hiçbir kanıt bulunmadığı halde sayısız işkence ve suçlamaya maruz kalırlar

Serbest bırakıldıktan sonra öykülerini Michael Winterbottom ve Mat Whitecross ile paylaşan Ruhel, Şefik ve Asıf’ın yaşadıkları; röportajlar, canlandırmalar ve arşiv görüntüleri aracılığıyla, GUANTANAMO YOLU adlı filme kaynak olur....

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
RE: The Road to Guantanamo (İzle-İndir)

S.A SAĞOLASIN KARDEŞ ALLAH(C.C) RAZI OLSUN A.E.O S.A

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

s aELINE EMEGINE SAGLIK BENDE BIRKAC GÜN ÖNCE BIR BELGESEL IZLEDIM TV DE COK ÜZÜCÜ IDI.AYNI BU KONUDAYDI.HAPISHANEYE GIDEN GAZETECILERI ICERI ALMADILAR. GECEYE KADAR GAZETECILER ORDA KALDI VE GECE OLDUGUNDA O INSANLAR CIGLIK CIGLIGA BAGIRISYORLARDI.GARDIYANA SORDULAR NE OLUYOR ADAM GÜLEREK ´ONLAR ARALARINDA BÖYLE ANLASIYOR KONUSUYORLAR BAZILARIDA DUA EDIYOR´ DIYORDU.UZUN ZAMANDAN BERI O KADAR KIZMAMISTIM SINIRIM BOZULMAMISTI.ALLAH´TAN ORDAKI KARDE$LERIME YARDIM ISTIYOR DUA EDIYORUM.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

Murat Kurnaz bugün de ifade verdi

Guantanamo üssünde yaklaşık 4 buçuk yıl tutulduktan sonra serbest bırakılan Murat Kurnaz, 3 Alman hükümet yetkilisinin kendisini tutukluluğu sırasında sorguladığını söyledi.

Kurnaz, Pakistan'a gidiş nedeni ve Guantanamo'daki tutukluluğu döneminde yaşadığı olaylarla ilgili, bugün avukatı Bernhard Docke ile birlikte Alman Federal Meclisi Araştırma Komisyonunda ifade verdi. Kendisini sorgulayan Alman yetkilileri tespit etmek amacıyla oluşturulan komisyonda konuşan Kurnaz, ''3 Alman hükümet yetkilisi 2002 yılında beni sorguladı.

Bunlardan biri beni 2004 yılında bir kez daha sorguladı'' dedi. Kurnaz, ''Bu kişiler bana daha sonra kendileriyle birlikte çalışmak isteyip istemediğimi sordular. Ben de Guantanamo'dan çıkabileceğimi düşünerek 'Evet' dedim'' diye konuştu.

Murat Kurnaz'a, daha sonra, ifadesini aldıkları tahmin edilen 3 Alman yetkilinin fotoğrafları gösterildi. Birini kesin olarak tanıdığını, bir diğerinin büyük olasılıkla kendisini sorgulayanlardan biri olduğunu söyleyen Kurnaz, üçüncü kişiyi ise tanıyamadığını kaydetti.

''İslamiyet'i daha iyi tanımak'' amacıyla 19 yaşında Pakistan'a gitmeye karar verdiğini ve bunu ailesinden gizli olarak yaptığını ifade eden Kurnaz, 1100 marklık (yaklaşık 1000 YTL) bilet parasının neden diğer bir şahsın hesabından çekildiği sorusuna karşılık, ''Ben hesabımdan parayı çektim ve elden arkadaşım Selçuk Bilgin'e verdim. O, parayı ne yaptı, bilmiyorum'' dedi.

Kurnaz, Pakistan'a gitmeden önce cep telefonunu satmasının nedeni sorulduğunda da, ''Benim Call-Ya kartım vardı. Bununla yurt dışında telefon edemeyeceğimi biliyordum. Bu nedenle, harcamak için biraz daha param olur düşüncesiyle telefonumu sattım'' dedi.

Birkaç kez annesini aramaya çalıştığını, ancak evde bulamadığını ifade eden Kurnaz, daha sonra ''İslam hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla'' evi aramaktan vazgeçtiğini kaydetti. Kurnaz, Pakistan'a gittiği dönemde çok sayıda protesto eyleminin yaşandığını ve kendisine de, gazeteci olduğundan şüphelenildiği için okulda okumasına izin verilmediğini belirtti.

-AFGANİSTAN'DAN GUANTANAMO'YA-

Okula gitmek için Karaçi'den İslamabad'a uçtuğunu, buradan otobüsle Lahor kentine geçtiğini, dönüş sırasında da iyi İngilizce bilen biriyle tanıştığı için Peşaver kentine gitmeye karar verdiğini ifade eden Kurnaz, Peşaver yakınlarında olağan bir kontrol sırasında otobüsten indirilerek tutuklandığını ve hiç kimsenin kendisine bu tutuklama nedenini söylemediğini kaydetti.

Kurnaz, daha sonra Afganistan'ın Kandahar kenti üzerinden Guantanamo'ya götürüldüğünü, kendisinin sürekli bir şekilde dövüldüğünü ve aşağılanarak, işkence gördüğünü söyledi. Sürekli bir şekilde El Kaide ve Taliban üyesi olmakla suçlandığını ifade eden Kurnaz, kendisinin ve diğer tutukluların bazen çıplak bir şekilde dışarıda bırakıldıklarını, bazen de baygınlık geçirinceye kadar havasız bir odada tutulduklarını anlattı.

Kurnaz, ''Guantanamo'da insanların neler çektiklerini biliyorum ve çoğu da masum. Ben artık iyiyim, ancak o insanları düşündükçe kendimi iyi hissetmiyorum'' diye konuştu. Aynı komisyonda tanık olarak ifade veren avukat Docke de, Kurnaz'ın Alman hükümet yetkilileri tarafından sorgulandığını ilk kez Der Spiegel dergisinden öğrendiğini, bunun üzerine Dışışleri Bakanlığından bilgi istediğini, ancak yeterli bilgi alamadığını belirtti.

Docke, Türk vatandaşı olan, ancak ailesi Almanya'nın Bremen kentinde yaşayan Kurnaz'ın durumuyla Türk hükümetinin de pek ilgilendiği izlenimini edinmediğini kaydetti. Basına açık olarak gerçekleştirilen Araştırma Komisyonu toplantısına Alman basını yoğun ilgi gösterdi.

287076149_6efa383a84.jpg

0,1020,721757,00.jpg

Murat_Kurnaz.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt