Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SÜT Bankası/ Kardeşliği..! (1 Kullanıcı)

SÜT Bankası/ Kardeşliği..!

• SÜT BANKASI kesinlikle olmaz...

Oylama: 0 0.0%
  • İkisi de olur...

• İkisi de olmaz...

• Kullanılan toplam oy
    1

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
389088_472098819484582_1810009886_n.jpg

Anne sütü…
Saf, temiz, faydalı, doğal…
Bebeklerin temel gıdası...
Kur’ân-ı Kerîm’de bile önemine binaen âyetler gelmiş, bu kadar önemli bir gıda anne sütü...

Son zamanlarda bu tertemiz anne sütünü bulandıracak faaliyetler başladı.
Bazısı kasıtlı, bazısı masumane…
Gayet masumane başlatılan bir hareketle bu konuya bizim dikkatimiz çekildi.
Bir hanım iyi niyetlerle ortaya çıkıp, mamanın içindeki zararlı maddelerden dolayı sütanne bulup bebeğine kendi veremediği anne sütünü bir başka anne ile yani sütanne vasıtasıyla vermeye başladı.
Sonra bu durumu yaygınlaştırıp bir harekete öncülük etti.
Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar Hareketi” adını verdiği bu hareketle sütü olmayan anneleri sütü olan annelerle buluşturdu.
Bu bir gönüllük hareketiydi, Allah razı olsun, pek güzeldi, pek hoştu.
Pek çok anne de sayesinde kendi bebeğinin yanısıra başka bebeklerin de sütannesi oldu.
Süt ememeyen bebekler de süte kavuştu.
Ancak, bu oluşum sakıncaları da beraberinde getirdi.
Öncelikle dinî hassasiyet hususundaydı sakıncalar.
Bizi de ilgilendiren yanı bu husustu.

Galiba bu hareketi başlatan hanıma da bu konuda yapılmaktaydı tenkitler.
Ancak hanım, çocuklara süt veren anneyi ailenin tanıdığını söyleyerek bir bakıma temize çıkarıyordu başlattığı bu hareketini.
Fakat bir havuz oluşturacağını ve bu süt havuzuyla sütü olmayan annelere süt ulaştıracağını söyleyince işin yönü de değişti.
Burası Türkiye ve burada bunu suiistimal edenlerin de bulunabileceğini ve bu başlattığı hareketin sonradan başka bir mecraya kayabileceğini düşünemedi veya düşünmek istemedi.
Ya bilmeden sütkardeşler birbirleriyle evlenirlerse…
.....
Düşünsenize gelecek nesildeki bebekler farkında olmadan birbirleriyle kardeş oluverecekler!
Kardeş kardeş yaşayacağız anlaşılan.
Evlenmeler de kalkacak (!), ya da bilmeden sütkardeşler de birbirleriyle evlenecekler.
Çünkü verilen sütler karıştığı için kimin sütü kimin belli değil.
Bu durumda kim kimin sütannesi, kim kimin sütkardeşi yine belli değil…
İlerde aynı anneden beslendiğinin farkında bile olmayan çocuklar, belki birbirlerini sevecek ve evlenmeye kalkacak, nesepler karışacak, nesiller bozulacak, dinin hükümleri hiçe sayılacak, toplum dejenere olacaktır.

Anne sütü bankaları varmış bizde de meğer!
Biz yalnızca iyi niyetle yola çıkan bir hanımın başlattığı bu hareketi sorgularken aslında atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş de haberimiz yok!
Anne Sütü Bankaları varmış bizde de…
Üstelik yakında biri daha açıldı iyi niyetlerle(!).
“Anne Sütü Bankası da ne” diye düşünenlerimiz vardır muhakkak.
Açıklayalım.
Efendim, Anne Sütü Bankası uygulaması Finlandiya’da başlamış 1937 yılında.
Bu bankalarda para yerine süt biriktirilmiş.
Annelerin sütleri özel pompalarla sağılıp bir havuzda toplanıyor ve ihtiyacı olan çocuklara içiriliyor.
Yani süt bankaları bizim sütannelerimiz gibi…
Ancak burada bir iki annenin değil, onlarca, yüzlerce annenin sütü birbirine karışmakta ve bebeklere bu karışım süt içirilmektedir.
Bu havuzlarda biriktirilip karıştırılan süt belki modern Batılılar için bir sorun değil..
Ama bizim için yani Müslümanlar için mahzurlu…
.....
Satılık anne sütü
Yakında “Satılık anne sütü” diye reklamlar duyarsanız şaşırmayın.
Çünkü birkaç yıldan beri televizyonlardaki dizilerde, özellikle bir kanalın dizilerinde sütannelik konusu işlenmekte ve para ile sütanne tutulmakta, hatta gizliden gizliye annelere gönderme yapılarak göğüslerinin bozulmaması için sütanne tutmaları mesajı verilmektedir.
Yakınlarda para ile sütanne tutulması konusunda bir sektör oluşturabilir ve “evlere sütanne gönderilir” diye reklamlar ve ilanlar görebiliriz gazete ve televizyonlarda.
İş bununla kalsa iyi, ya sütü bol olan annelerin sütlerini sağıp bir havuzda karıştırıp onları dondurup satışa sunarlarsa...

Bebeklerimizin en doğal gıdası olan ana sütü bulandırılmakta, kirletilmekte…
Bulandırılıp kirletilen ana sütü mü, nesillerimiz mi?

Fatma Toksoy

mavci

Yönetici
Çoktannnn SATILIK ANNE SÜTÜ İlanları başlamış bile...
Ve EK GELİR amaçlanmış... :(

mavci

Yönetici
Hayrettin Karaman:“Müslümanlar bu konuda çok dikkatli davranmalı

İslam hukuku Profesörü Hayrettin Karaman, eskiden emzikli kadınların fazla sütünü alıp uygun bir ortamda koruyup, gerektiğinde ihtiyacı olan bebeklere vermesinin mümkün olmadığını belirtiyor ve bu yüzden geçmiş fıkıhçıların bu konu üzerinde durmadığını aktarıyor.
Süt bankalarıyla ilgili verilen bilgiye göre bu sütler ayrı ayrı verildiği gibi birbirine karıştırılarak da verilmekte, hangi kadının sütünün hangi çocuğa verildiği bilinmemektedir.” diyen Karaman’a göre başka dinlerde ve topluluklarda ‘sütanneliği’ ve bundan doğan evlenme engeli (sütanne ve bazı yakınları ile onu emenin evlenmesinin haram olması hükmü) bulunmadığı için böyle bir uygulamada sakınca görülmemiş, bebekler için en uygun gıda olan kadın sütünden yararlanmak tercih edilmiştir.
İslâm’da ise sütanneliği ve bundan doğan evlenme engeli olduğunu hatırlatan Karaman şu ifadeleri kullanıyor:
Bu sebeple bebek, ilk iki yaşı içinde emdiği kadının ‘süt çocuğu’ olur, o kadınla, onun usulü, fürûu ve bazı yan akrabası ile evlenemez.
Günümüzde süt bankası uygulaması başlayınca bazı fıkıhçılar, ‘Sütler birbirine karıştığı ve kimin sütünü kimin emdiği bilinmediği, ayrıca süt kadının memesinden değil, biberon vb. bir şeyden verildiği için’ bu uygulama sonunda sütanneliği ilişkisi doğmaz.’ diyor.
Bize göre kimin olduğu bilinmeyen bir kadın sütünü bebeğe vermek için zaruret bulunması; yani verilmediği takdirde çocuk için hayatî tehlikenin bulunması gerekir.
Bu takdirde süt, zaruret sebebiyle verilmiştir, annenin kim olduğu da bilinmemektedir, insanlar bilmeden yaptıkları şeylerden sorumlu olmazlar.
Zaruret hali dışında eğer kadın sütü alınacak ve bebeklere verilmek üzere bir yerde bekletilecekse bu sütün kime veya kimlere ait olduğu hem kabının üzerine hem de uygun bir yere kaydedilmelidir.
Süt bir bebeğe verilirse bebeğin de kimlik kayıtları sütanneninkinin yanına kaydedilmeli, ayrıca ailesine bilgi verilmelidir.
Bir bebek ayrı zamanlarda veya birbirini takiben birden fazla kadını emse bu kadınların hepsi bebeğin sütannesi olur.
Buna göre sütleri karıştırılarak verilmiş kadınlar da verilen bebeğin sütannesi olurlar.
Sütanneliğinin oluşmasında etkili/belirleyici olan, sütün bebeğe nereden ve nasıl verildiği değil, sütün bebeğin midesine girmesidir.
Süt bankalarından yararlanmak isteyen Müslümanların bu konularda hassas davranmaları gerekir.”

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Mavci Abimiz.

Sayenizde bir "haberden" haberdar oldum... Nasıl duymadığıma mı şaşırayım...daha da önemlisi bunu nasıl yaptıklarına mı?

Şaşkınlıktan okurken ağzım açık kaldı diyebilirim..

Anne sütü elbette çok değerli...ancak bu sütün gelişigüzel verilmesi demek...Dini konuda ne kadar cahil yada eğitimsiz olduğumuzu - belki de bilinçli olarak önem verilmediğini gösterir.

Aynı yazdığınız örnekte ki gibi içen çocukların kardeşliği -birbirlerine haramlığı söz konusu iken ;seneler sonra bunların hatırlanmaması neseblerin bozulmasına sebeb olacak...

İlaveten.. günümüzde bir anne diğer bir annenin bebeğine süt vermeden dini anlamda bunun ne anlama geldiğini öğrenmeli ve süt vermeden diğer anneyi de bilgilendirmelidir...kardeşlik söz konudur...

Şahsen...bilmediğim bir annenin sütünü içireceğime.....sütsüz kalmasını yeğlerim. Biz haramlardan sakınmaya çalışırken....daha neler çıkacak bakalım....

Rabbim.. akıl fikir versin...şaşırtmasın....

Çok şaşırdım...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam değerli kardeşim...
Kimler şaşırmıyor ki...
Bir de bunu Sağlık Bakanlığı proje olarak sunuyormuş... :(

berat05

Yönetici
Kim buna el atacak ?
En azından diyanet işleri buna el atmalı...bir şekilde dur denilmeli..
Uygulanacaksa da yolu öğretilmeli..

videoyu izleyemiyorum ama...iş bu raddeye gelmişse vay halimize

mavci

Yönetici
Kim buna el atacak ?
En azından diyanet işleri buna el atmalı...bir şekilde dur denilmeli..
Uygulanacaksa da yolu öğretilmeli..

videoyu izleyemiyorum ama...iş bu raddeye gelmişse vay halimize

DİYANET Zaten sakıncalarını söylüyor...
Videoda durum geniş bir biçimde açıklanmış kardeşim...

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm paylaşımınız için teşekkürler...kavga sonucu okuldan atılmıştı çok çok üzülmüştüm..akrabamız olduğunu biliyordum ama tarifsiz sıkılmıştım akrabamya konuşmuşluğumuz samimiyetimiz olmasa da abilerimi görmüş gibi olurdum hareketlerime daha dikkat ederdim...süt kardeşim olduğunu çooook sonraları öğrendim..son gördüğümden beş altı yıl sonra akraba ziyaretine gelmişlerdii bak tanıyorsun değilmi senin süt kardeşin dediler..şimdi o çok uzaklarda çocuklarıma demiştim bir amcanız var diye aradan zaman geçti onlar unutmuştur ,bir daha hatırlatmakta yarar var..süt kardeşine sahip olmak güzel bir duygu.farklı anne babadan bir kardeşinin olması ve ona diğer kardeşlerin gibi yüreğinin yanması

mavci

Yönetici
selamün aleyküm paylaşımınız için teşekkürler...kavga sonucu okuldan atılmıştı çok çok üzülmüştüm..akrabamız olduğunu biliyordum ama tarifsiz sıkılmıştım akrabamya konuşmuşluğumuz samimiyetimiz olmasa da abilerimi görmüş gibi olurdum hareketlerime daha dikkat ederdim...süt kardeşim olduğunu çooook sonraları öğrendim..son gördüğümden beş altı yıl sonra akraba ziyaretine gelmişlerdii bak tanıyorsun değilmi senin süt kardeşin dediler..şimdi o çok uzaklarda çocuklarıma demiştim bir amcanız var diye aradan zaman geçti onlar unutmuştur ,bir daha hatırlatmakta yarar var..süt kardeşine sahip olmak güzel bir duygu.farklı anne babadan bir kardeşinin olması ve ona diğer kardeşlerin gibi yüreğinin yanması

Ve Aleykumselam...
Tabii ki kardeşim SÜTKARDEŞLİK Güzeldir...
Ancak BİLİNİYORSA...
Buradaki sorun; kim kimin süt kardeşi...?
Bu nasıl belirlenecek...?

Rabbim sonumuzu hayreylesin...

mavci

Yönetici
" Sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerin kızları, kız kardeşlerin kızları, sizi emziren (süt) anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri ve kendileriyle (gerdeğe) girdiğiniz kadınlarınızdan olup koruyuculuğunuz altında bulunan üvey kızlarınız -onlarla gerdeğe girmemişseniz, size bir sakınca yoktur-, sizin sülbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi bir araya getirdiğiniz (evlilik) haram kılındı.
Ancak (cahiliyede) geçen geçmiştir.
Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir."

(Ayet-i Kerime NİSA/23)

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Bende seyredemedim videoları nerelere geldik Rabbim sonumuzu hayır etsin şaşırdım bende duymamıştım böyle bir haberi bu kadar cahil bir ülkede yaşıyoruz müslümanız demekle müslüman olnumyor malesef bu kadar ince bir konuyu nasıl sormadan bir bilene danışmadan gündeme taşırlar hayret doğrusu

mavci

Yönetici
Bende seyredemedim videoları nerelere geldik Rabbim sonumuzu hayır etsin şaşırdım bende duymamıştım böyle bir haberi bu kadar cahil bir ülkede yaşıyoruz müslümanız demekle müslüman olnumyor malesef bu kadar ince bir konuyu nasıl sormadan bir bilene danışmadan gündeme taşırlar hayret doğrusu

Konu çok açık aslında...
Ayet-i Kerimede de buyrulduğu üzere " SÜT KARDEŞLE EVLENİLEMEZ..."
Eğer sütlerin kimden alınıp da verildiği bilinmezse, bildirilmezse...Süt Kardeşliği nasıl bilinecek...?
Dikkate alınmazsa NESEB TEHLİKEYE GİRECEK... :(

mavci

Yönetici
8 Mart 2013 de İzmir' de açılacakmış ilk ANNE SÜTÜ BANKASI... :(
Rabbim sonumuzu hayreyleye...

mir_erhan

Moderator
" Sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerin kızları, kız kardeşlerin kızları, sizi emziren (süt) anneleriniz, süt kız kardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri ve kendileriyle (gerdeğe) girdiğiniz kadınlarınızdan olup koruyuculuğunuz altında bulunan üvey kızlarınız -onlarla gerdeğe girmemişseniz, size bir sakınca yoktur-, sizin sülbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi bir araya getirdiğiniz (evlilik) haram kılındı.
Ancak (cahiliyede) geçen geçmiştir.
Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir."

(Ayet-i Kerime NİSA/23)

Selamün Aleyküm...
Sevgili Abimiz Allah c.c. razı olsun sizden...
Öncelikle yine gündeme damga vuran Ama imani açıdan ise çok ince bir çizgi olan Son derece önemli bir konuyu istifademize sunmuşsunuz...
Akabinde de Bu güzel ayetle her şeyi Açıklayan Rabbimizin emrini hatırlatarak ne kadar önemle vurgulandığını belirtmişsin...
Bu gün piyasa da din adına fetva verenler...Canım ilerde namaz kılarız...Canım kalbimiz temiz başımız açıksa ne olmuş...
gibi düşünenler bu konuda da ılımlı duruş sergileyeceklerdir eminim...
Ama Rabbiz bizleri bu tür durumlardan korusun inşallah...
Mümin olarak Çizgimiz bellidir inşallah...
Ayet belli emir belli hadis belli...
Yorumlara ihtiyaçımızın olmadığını düşünüyorum...

Selam ve duaile

mavci

Yönetici

Selamün Aleyküm...
Sevgili Abimiz Allah c.c. razı olsun sizden...
Öncelikle yine gündeme damga vuran Ama imani açıdan ise çok ince bir çizgi olan Son derece önemli bir konuyu istifademize sunmuşsunuz...
Akabinde de Bu güzel ayetle her şeyi Açıklayan Rabbimizin emrini hatırlatarak ne kadar önemle vurgulandığını belirtmişsin...
Bu gün piyasa da din adına fetva verenler...Canım ilerde namaz kılarız...Canım kalbimiz temiz başımız açıksa ne olmuş...
gibi düşünenler bu konuda da ılımlı duruş sergileyeceklerdir eminim...
Ama Rabbiz bizleri bu tür durumlardan korusun inşallah...
Mümin olarak Çizgimiz bellidir inşallah...
Ayet belli emir belli hadis belli...
Yorumlara ihtiyaçımızın olmadığını düşünüyorum...

Selam ve duaile

Ve Aleykumselam değerli kardeşim...
Bazı gündemdeki konuları duyamıyor ya da iş yoğunluğumuz nedeniyle kaçırabiliyoruz...
Ama şükür böyle bir sitemiz var...
Kardeşlerimiz var...
Bizler birbirimizin eksiğini tamamlamak için buradayız...
Bildklerimizi paylaşıyoruz, bilmediklerimizi öğreniyoruz...
Rabbim bizleri yolunda daim eylesin inşallah...
Selam ve DUA ile...

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Müslümanlar yakında evlenicek eş bulamayacak.

mavci

Yönetici
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Anne sütü, erken doğmuş ve hasta yeni doğan bebekler için hayat kurtarıcıdır.
Hastanelerde, bu bebeklerin yalnızca anne sütü ile beslenmesi yeni doğan ölümlerini azaltacak ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.
Bu bebekler için öncelikle kullanılacak olan kendi annelerinin sütüdür.
Anne sütünün yeterli düzeyde veya hiç olmaması durumunda, bebeklerin anne sütünden yararlanabilmeleri için "Anne Sütü Bağışı" sisteminin kurulması düşünülmüştür.
Bu husustan hareketle ülkemizde Anne Sütü Bankalarının kurulması ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerine entegre edilmesi konusunda çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır."

"HEKİM KARARIYLA DAĞITACAK BİR YAPIDIR"

"Anne Sütü Bankası, gönüllü annelerin bağışladıkları anne sütünü; uluslararası standartlarda toplayacak, saklayacak, testlerden geçirecek, işleyerek güvenliğini sağlayacak ve gereksinimi olan bebeklere, hekim kararıyla dağıtacak bir yapıdır.
Konuyla ilgili uluslararası uygulamalar da incelenmiştir.
Yüz yıldan fazla geçmişi olan bu sistem gelişmiş ülkelerde bebek sağlığını iyileştirmeye yönelik ulusal stratejilere entegre edilmiştir. Ülkemizde ise Anne Sütü Bankacılığı ile asırlar öncesine dayanan 'Süt anneliği' geleneğimizin etkin ve güvenli şekilde sisteme kavuşturulması amaçlanmıştır."

"HER BEBEK İÇİN TEK DONÖRDEN SÜT ALINACAKTIR"

"Ülkemizde Avrupa ülkelerinden farklı olarak süt kardeşliği hukukunu güvence altına alacak bir sistem oluşturması hususu göz önünde tutulmuştur.
Bu anlamda Anne Sütü Bankacılığı sisteminin sağlıklı ve güvenli şekilde hayata geçirilebilmesi noktasında şu esaslar öne çıkmaktadır:
Süt bağışlayan annelerin sütleri karıştırılmayacak, her bebek için tek donörden süt alınacaktır.
Bağış yapan bir annenin bir süt bebeği olacaktır.
Güvenli bir kayıt sistemi kullanılacak, süt bağışı yapanın ve alıcının kimlikleri kayıt altına alınacak, bu bilgiler her iki nüfus kütüğüne gönderilecek ve her iki tarafa da verilecektir.
Hem bağışçı hem de alıcıdan yazılı onam formu istenecektir.
Bağışçı annenin bebeği ile alıcı annenin bebeği aynı cinsiyetten olacaktır.
Süt alan bebekler 5 yıldan sonra ve her 5 yıllık periyodda en az 5 defa bilgilendirilecektir."

"ANNE SÜTÜ BAĞIŞI UYGULAMASINA BAŞLANACAKTIR"

"Anne Sütü Bankası" sistemi konusunda, yukarıdaki esaslar çerçevesinde, tüm ilgili paydaşlarla çalışmalar devam etmektedir.
Kamuoyunda tereddüde neden olabilecek riskleri ortadan kaldıracak düzenlemelerin hayata geçirilmesinin ardından Anne Sütü Bağışı uygulamasına başlanacaktır."

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konu Çok önemlidir...Hemen güncelleyelim ve peşini de bırakmayalım.

Bilhassa hanım kardeşlerimizin bu konuda çok duyarlı olmasını temenni ediyorum.

Devlet büyüklerimiz ve diyanetimiz büyük bir gaflet örneği göstermiştir..Bu mesele meclise sunuldu mu onu bilmiyorum ama dini yönden bu projenin gelecek nesil için büyük zararı vardır.

Bu projenin bir maddesinde "isteye bağlı razı olunursa din ve mezhep ayırımı yapmadan gönül rızasıyla başkasının çocuğunu emzirip süt anne olabilir" diye şerh düşürmüşler.Yahu bu kadar cehaletlik olur mu?Mezhepler her neyse ki, ya din faktörünü nasıl hallediyorlar onu anlamış değiliz.

MÜSLÜMAN BİR ANNEDEN DOĞMUŞ, LAKİN HIRİSTİYAN VEYA YAHUDİ BİR KADINDAN SÜT EMMESİ DİNiMİZİN NERESİNDE VARDIR?
HIRİSTİYANLAR DOMUZ ETİ YERLER.BUNA GÖRE, EMZİRİLECEK ÇOCUĞA DA HALİYLE SÜTÜ GEÇECEKTİR.BÖYLE BİR ORTAMDA SİZLER BUNA NASIL RAZI OLABİLİR MİSİNİZ??BİR BEBEK HANGİ ANNEDEN SÜT EMMİŞ İSE ONDAN AHLAKİ VE IRSİLİK GEÇECEKTİR.TECRÜBE EDİLMİŞTİR

Diyanetimiz diyor ki:"Her emzirilen çocuk kayıda geçirilecek ve 5-10-15-20-25 yaşlarına gelince her 5 yılda bir evlerine tebligat gönderilip "senin filan kadın süt annendir" denilecekmiş.Düşünün bir kere; bu çocuklar, annesi vefat ettiğinde veya her hangi bir sebeple öz annesinden ayrıldığında diğer süt annesinin yanında büyürlerse onların yanında ki süt kardeşleri büyüyünce kendi aralarında, süt annesi vefat etmiş olsa, miras kavgası olmayacak mı?Zaten öz kardeşler bile mirasta birbirilerine kurşun atarken nasıl olur da bunlar anlaşabilecekler?Bunlar ileride hep sorun olacak meselelerdir.Bütün bu çalışmaların asıl maksadı bu neslin ahlakını ve ırkını bozmak, ileride ne idüğü belli olmayan çeşitli ahlak sahibi olmuş nesiller türeyecektir. .Bunlar Türk neslini mahfetmek istiyorlar.Bunlar siyonizmin bir oyunudur.Bu tuzaklara düşmeyiniz

Eğer bir bir bebeğin öz annesinde her hangi bir sebeple sütü kalmayınca veya kesilince yapılacak tek şey, saliha olup namazlı abdestli tanıdık komşu veya akrabadan olan bir hanıma çocuğunu emzirse bu çok güzel olur.Zira böyle yapıldığı takdirde sütten geçecek ahlaki ve ırsi durum Allah'ın izniyle sorunlu olmayacağına inanıyorum.

Ha, aklıma gelmişken söyleyeyim; anne ve babası bulunamamış veya her ikisi de ölmüşler ise; sahipsiz, yani yetim ve öksüz kalmış ise, onu emzirmek merhamet açısından bu da hayırlı olur..Elbette ki kimsesiz, sokağa atılmış, veya bir camii avlusuna terkedilmiş olup, annesi bulunamamış ise insanlık için Allah rızası için onları emzirebilirsiniz.Bunları yapmak için kanunen kayda geçirmeniz icap eder.Aksi takdirde bu çocuklar rüşde erince sizden gelecek mirastan resmi olarak hak alamayacakları malumunuzdur.

Bu konuya çok önem veriyorum.Zira neslimiz mahf edilmek istenmektedir.

Evet, bu fikirlerimde her hangi bir yanlışlık varsa onu da siiznle beraber müzakere etmeye hazırım...

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Anne sütü, erken doğmuş ve hasta yeni doğan bebekler için hayat kurtarıcıdır.
Hastanelerde, bu bebeklerin yalnızca anne sütü ile beslenmesi yeni doğan ölümlerini azaltacak ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.
Bu bebekler için öncelikle kullanılacak olan kendi annelerinin sütüdür.
Anne sütünün yeterli düzeyde veya hiç olmaması durumunda, bebeklerin anne sütünden yararlanabilmeleri için "Anne Sütü Bağışı" sisteminin kurulması düşünülmüştür.
Bu husustan hareketle ülkemizde Anne Sütü Bankalarının kurulması ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerine entegre edilmesi konusunda çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır."

"HEKİM KARARIYLA DAĞITACAK BİR YAPIDIR"

"Anne Sütü Bankası, gönüllü annelerin bağışladıkları anne sütünü; uluslararası standartlarda toplayacak, saklayacak, testlerden geçirecek, işleyerek güvenliğini sağlayacak ve gereksinimi olan bebeklere, hekim kararıyla dağıtacak bir yapıdır.
Konuyla ilgili uluslararası uygulamalar da incelenmiştir.
Yüz yıldan fazla geçmişi olan bu sistem gelişmiş ülkelerde bebek sağlığını iyileştirmeye yönelik ulusal stratejilere entegre edilmiştir. Ülkemizde ise Anne Sütü Bankacılığı ile asırlar öncesine dayanan 'Süt anneliği' geleneğimizin etkin ve güvenli şekilde sisteme kavuşturulması amaçlanmıştır."

"HER BEBEK İÇİN TEK DONÖRDEN SÜT ALINACAKTIR"

"Ülkemizde Avrupa ülkelerinden farklı olarak süt kardeşliği hukukunu güvence altına alacak bir sistem oluşturması hususu göz önünde tutulmuştur.
Bu anlamda Anne Sütü Bankacılığı sisteminin sağlıklı ve güvenli şekilde hayata geçirilebilmesi noktasında şu esaslar öne çıkmaktadır:
Süt bağışlayan annelerin sütleri karıştırılmayacak, her bebek için tek donörden süt alınacaktır.
Bağış yapan bir annenin bir süt bebeği olacaktır.
Güvenli bir kayıt sistemi kullanılacak, süt bağışı yapanın ve alıcının kimlikleri kayıt altına alınacak, bu bilgiler her iki nüfus kütüğüne gönderilecek ve her iki tarafa da verilecektir.
Hem bağışçı hem de alıcıdan yazılı onam formu istenecektir.
Bağışçı annenin bebeği ile alıcı annenin bebeği aynı cinsiyetten olacaktır.
Süt alan bebekler 5 yıldan sonra ve her 5 yıllık periyodda en az 5 defa bilgilendirilecektir."

"ANNE SÜTÜ BAĞIŞI UYGULAMASINA BAŞLANACAKTIR"

"Anne Sütü Bankası" sistemi konusunda, yukarıdaki esaslar çerçevesinde, tüm ilgili paydaşlarla çalışmalar devam etmektedir.
Kamuoyunda tereddüde neden olabilecek riskleri ortadan kaldıracak düzenlemelerin hayata geçirilmesinin ardından Anne Sütü Bağışı uygulamasına başlanacaktır."

Meselenin maddi yönünü ele almışlar ama manevi yönünü hiç hesaba katmamışlar.Yahu sütlerin birbirine karışmaması meselesi de bu pek inandırıcı olmamaktadır.Zira bu ülkede sahtekarlar üçkağıtçılar cirit atarken bunlara güvenilmez.Hastanelerimizde veya süt bankalarında skandal olmayacağını kim garanti edebilir ki?Bunlardan kesin bir teminat istenmelidir.Ben şahsen hiçbir kimseye güvenmiyorum.Bu proje biz müslümanlara göre değil, gavurlara göredir.Dinimizde de yeri yoktur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt