Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

şikâyetim var ya rasulullah… (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

ALLAH’IM resulüme şikayetim var ümmetten!

Dünya yeniden ebu cehil devrini yaşıyor. İnsanların çeşit, çeşit putları oluştu. İnsanlar sadece bu dünyayı düşünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksızlık yeryüzünü sardı. Fitne diz boyu alabildiğine çoğalıyor. Ahlaklı hakkı üstün tutanlar yerilirken kötü işleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) başka sığınacak başka dostumuz kaldı. İslamı ılımlaştıracağız diye nasılda uğraşıyorlar. İslama göre yaşam değilde kendilerine göre İslam oluşturma peşindeler. Çocuklarımızı istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiştiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine tıktılar. Kendi başlarınada geleceğini bilerek. Moda adına kadınlarımızı tesettürden uzaklaştırdılar. Evde ne huzur kaldı nede yaşam. Kadın hakları dediler islama zıd kadınlar oluşturdular. Erkekler kahvehanelerde kadınlar televizyon karşısında konuşmayan bir millet olduk. Ne kadın kocasından anlar ne erkek karısından anlar oldu. Boşanmalar gırla gidiyor. Saygı ve sevgi lafta kaldı. Erkekler kadın gibi kadınlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiştirdikleri çocuklarda yaşadıkları memleketlere yararlı olacağına zararlı oldu.

Ya rasulullah!

Nereye gidelim nerede yaşayalım? Bizim hicret edecek ne bir habeşistanımız nede bir necaşimiz yok. Zulüm her yeri kapladı. Artık müslümanı terörle birlikte anar oldular. Topraklarımız, zenginliklerimiz, işgal edildi, kadınlarımız kirletildi, çığlıklarını duymak istemediğimizden kulaklarımızı kapattık. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. İslamın sancağı sahibsiz kaldı. Erkeklerimiz korkak oldular. Biz hala günlük işlerle uğraşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Haram helal birbine karıştı. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karıştı. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arıyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadı. Bizi ilgilendirmiyor mazlumların kanı. Bizi ilgilendirmiyor İslam topraklarının işgali. Bizi ilgilendirmiyor komşu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sık sarılıyoruz. Kendimizi bir şey olduğumuzu sanıyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiğimiz halde ondanda ders almıyoruz ya rasullallah. Şikâyetim budur ya rasulullah… YA RABBİM şikâyetimi ilet veya bizleri ıslah et sen her şeyi en iyi bilensin. Âmin.

M.S.A

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Yemin ederim ki,o peygamber ile 1 saat sohbet edebilmek için bütün ömrümü veririm yemin ederim...

Şu dünyanın hükümdarlığını verseler,öylesine güzel bir insanın hizmetçisi olmayı tercih ederim.

Kimseyi kırmaz,üzmez,dövmez,sövmez,satmaz,gıybet etmez,yüzüne gülüp kuyunu bozmaz,menfaatçilik yapmaz,yalan söylemez,gözün kapalı güvenebilirsin,emanetine hıyanet etmez,gönlünü incitmez ve daha nicesi...

Keşke,keşke O'nunla yaşasaydım ömrümü..!

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz sahabe efendilerimiz için dostum derken henüz görmediği ümmeti için kardeşlerim diye hitap ediyor.
Keşke şeytanın sözcüklerinden bir sözcük. kullanmamaya çalışalım. Ne güzel bir sevgi ki Biz O nu görmeden sevdik. O da bizi görmeden sevdi. Ahir zamanda O nun ümmeti olmak küçümsenecek bir şey mi. Ahir zamanda bir sünneti unutturmamak yüz şehid sevabı edermiş. Şu zor zamanda" Kimseyi kırmaz,üzmez,dövmez,sövmez,satmaz,gıybet etmez,yüzüne gülüp kuyunu bozmaz,menfaatçilik yapmaz,yalan söylemez,gözün kapalı güvenebilirsin,emanetine hıyanet etmez,gönlünü incitmez ve daha nicesi.." bu dediklerinizi yapıyor olmanız kim bilir ne kadar kıymetli.
size ricam lütfen yeni bir başlangıç yapın güzel düşünün güzel olsun . hayatınızdaki pozitifleri görün. Valahi kimse dertsiz degildir. Benim de var sorunların. Herkesin var. Allaha sığının düşünce sisteminiz yıpranmış. lütfen daha iyi olun buraya yazın derdinizi paylaşalaım ama siz de bizlere kulak verin kulak arkası etmeyin. Rabbim size deger vermiş yaratmış dünyaya göndermiş. Başı boş degilsiniz. kimimiz öyle kimimiz böyle sınanıyoruz.. Sadece inandık demekle iman etmiş olur muyuz hiç.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…

ALLAH’IM resulüme şikayetim var ümmetten!

Dünya yeniden ebu cehil devrini yaşıyor. İnsanların çeşit, çeşit putları oluştu. İnsanlar sadece bu dünyayı düşünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksızlık yeryüzünü sardı. Fitne diz boyu alabildiğine çoğalıyor. Ahlaklı hakkı üstün tutanlar yerilirken kötü işleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) başka sığınacak başka dostumuz kaldı. İslamı ılımlaştıracağız diye nasılda uğraşıyorlar. İslama göre yaşam değilde kendilerine göre İslam oluşturma peşindeler. Çocuklarımızı istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiştiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine tıktılar. Kendi başlarınada geleceğini bilerek. Moda adına kadınlarımızı tesettürden uzaklaştırdılar. Evde ne huzur kaldı nede yaşam. Kadın hakları dediler islama zıd kadınlar oluşturdular. Erkekler kahvehanelerde kadınlar televizyon karşısında konuşmayan bir millet olduk. Ne kadın kocasından anlar ne erkek karısından anlar oldu. Boşanmalar gırla gidiyor. Saygı ve sevgi lafta kaldı. Erkekler kadın gibi kadınlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiştirdikleri çocuklarda yaşadıkları memleketlere yararlı olacağına zararlı oldu.

Ya rasulullah!

Nereye gidelim nerede yaşayalım? Bizim hicret edecek ne bir habeşistanımız nede bir necaşimiz yok. Zulüm her yeri kapladı. Artık müslümanı terörle birlikte anar oldular. Topraklarımız, zenginliklerimiz, işgal edildi, kadınlarımız kirletildi, çığlıklarını duymak istemediğimizden kulaklarımızı kapattık. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. İslamın sancağı sahibsiz kaldı. Erkeklerimiz korkak oldular. Biz hala günlük işlerle uğraşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Haram helal birbine karıştı. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karıştı. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arıyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadı. Bizi ilgilendirmiyor mazlumların kanı. Bizi ilgilendirmiyor İslam topraklarının işgali. Bizi ilgilendirmiyor komşu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sık sarılıyoruz. Kendimizi bir şey olduğumuzu sanıyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiğimiz halde ondanda ders almıyoruz ya rasullallah. Şikâyetim budur ya rasulullah… YA RABBİM şikâyetimi ilet veya bizleri ıslah et sen her şeyi en iyi bilensin. Âmin.

M.S.A

elinize sağlık ne kadar da doğru

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz sahabe efendilerimiz için dostum derken henüz görmediği ümmeti için kardeşlerim diye hitap ediyor.
Keşke şeytanın sözcüklerinden bir sözcük. kullanmamaya çalışalım. Ne güzel bir sevgi ki Biz O nu görmeden sevdik. O da bizi görmeden sevdi. Ahir zamanda O nun ümmeti olmak küçümsenecek bir şey mi. Ahir zamanda bir sünneti unutturmamak yüz şehid sevabı edermiş. Şu zor zamanda" Kimseyi kırmaz,üzmez,dövmez,sövmez,satmaz,gıybet etmez,yüzüne gülüp kuyunu bozmaz,menfaatçilik yapmaz,yalan söylemez,gözün kapalı güvenebilirsin,emanetine hıyanet etmez,gönlünü incitmez ve daha nicesi.." bu dediklerinizi yapıyor olmanız kim bilir ne kadar kıymetli.
size ricam lütfen yeni bir başlangıç yapın güzel düşünün güzel olsun . hayatınızdaki pozitifleri görün. Valahi kimse dertsiz degildir. Benim de var sorunların. Herkesin var. Allaha sığının düşünce sisteminiz yıpranmış. lütfen daha iyi olun buraya yazın derdinizi paylaşalaım ama siz de bizlere kulak verin kulak arkası etmeyin. Rabbim size deger vermiş yaratmış dünyaya göndermiş. Başı boş degilsiniz. kimimiz öyle kimimiz böyle sınanıyoruz.. Sadece inandık demekle iman etmiş olur muyuz hiç.

O saydığım güzel özellikler peygamberimizde olan özellikler...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Ã￾Ã￾KÂYETÃ￾M VAR YA RASULULLAH…

ALLAH’IM resulüme þikayetim var ümmetten!

Dünya yeniden ebu cehil devrini yaþýyor. Ã￾nsanlarýn çeþit, çeþit putlarý oluþtu. Ã￾nsanlar sadece bu dünyayý düþünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksýzlýk yeryüzünü sardý. Fitne diz boyu alabildiðine çoðalýyor. Ahlaklý hakký üstün tutanlar yerilirken kötü iþleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) baþka sýðýnacak baþka dostumuz kaldý. Ã￾slamý ýlýmlaþtýracaðýz diye nasýlda uðraþýyorlar. Ã￾slama göre yaþam deðilde kendilerine göre Ã￾slam oluþturma peþindeler. Çocuklarýmýzý istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiþtiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine týktýlar. Kendi baþlarýnada geleceðini bilerek. Moda adýna kadýnlarýmýzý tesettürden uzaklaþtýrdýlar. Evde ne huzur kaldý nede yaþam. Kadýn haklarý dediler islama zýd kadýnlar oluþturdular. Erkekler kahvehanelerde kadýnlar televizyon karþýsýnda konuþmayan bir millet olduk. Ne kadýn kocasýndan anlar ne erkek karýsýndan anlar oldu. Boþanmalar gýrla gidiyor. Saygý ve sevgi lafta kaldý. Erkekler kadýn gibi kadýnlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiþtirdikleri çocuklarda yaþadýklarý memleketlere yararlý olacaðýna zararlý oldu.

Ya rasulullah!

Nereye gidelim nerede yaþayalým? Bizim hicret edecek ne bir habeþistanýmýz nede bir necaþimiz yok. Zulüm her yeri kapladý. Artýk müslümaný terörle birlikte anar oldular. Topraklarýmýz, zenginliklerimiz, iþgal edildi, kadýnlarýmýz kirletildi, çýðlýklarýný duymak istemediðimizden kulaklarýmýzý kapattýk. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. Ã￾slamýn sancaðý sahibsiz kaldý. Erkeklerimiz korkak oldular. Biz hala günlük iþlerle uðraþýyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli deðil. Haram helal birbine karýþtý. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karýþtý. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arýyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadý. Bizi ilgilendirmiyor mazlumlarýn kaný. Bizi ilgilendirmiyor Ã￾slam topraklarýnýn iþgali. Bizi ilgilendirmiyor komþu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sýk sarýlýyoruz. Kendimizi bir þey olduðumuzu sanýyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiðimiz halde ondanda ders almýyoruz ya rasullallah. Ã￾ikâyetim budur ya rasulullah… YA RABBÃ￾M þikâyetimi ilet veya bizleri ýslah et sen her þeyi en iyi bilensin. Âmin.

M.S.A

Emeginize saglik muhtazaf abi.soyleyecek tek bir soz yok.
Olduk boyle ummet olduk.
Allah sonumuzu hayr etsin inssallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt