Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sahih-i Müslim... Hadis... (1 Kullanıcı)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Ben Bu Kitabı Bizzat İşittiğim 300 Bin Hadis Arasından Seçtim.
İmam Müslim

Ümmet, Bu İki Kitabın Sahih Olduğu Ve Onlardaki Hadislerle Amel Etmenin Vacip Olduğu Üzerinde İcma Etmiştir.
İmam Nesei

Gök Kubbe Altında Hadis İlmi Konusunda Müslim´İn Kitabından Daha Sahihi Yoktur.
Ebu Ali En-Nisaburi

Sahih-İ Müslim, Kur´Anı´I Kerim´Den Sonra En Güvenilir Kitaplardan Birisi Olarak Kabul Edilmiş Ve Sahih Hadislerden Derleme Yapılmış Bir Eserdir. Bu Eseri Meydana Getiren Ve Müslim Adı İle Tanınan Ebu Hüseyin Müslim B. Haccac El-Kuşeyri En-Nisaburi 204 Veya 206 Hicri 819 Veya 821 Miladi Yılda Nisabur´Da Dünyaya Gelmiş Ve 261 Hicri 875 Miladi Yılda Memleketi Nisabur´Da Hayata Gözlerini Yummuştur.
Hz. Peygamber´E Ait Sözler Ve Davranışlar Olarak Tarif Edebileceğimiz Hadisler, İlk Dönemden İtibaren Nesilden Nesile Aktarılarak Günümüze Ulaşmıştır.

SAHİH-İ MÜSLİM... İNDİR...

Allah'a emanet olun...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abiciğim...
ALLAH'u teala razı olsun...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum selam
Allah razı olsun kardeş.
Sahih-i buhariden sonra en güvenilir 2. kaynak olduğunda alimle ittifak etmiştir.
Allah(s.w.t) kendilerinden razı olsun.

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam
Allah razı olsun kardeş.
Sahih-i buhariden sonra en güvenilir 2. kaynak olduğunda alimle ittifak etmiştir.
Allah(s.w.t) kendilerinden razı olsun.

Allah hepimizden razı olsun SeNaToR kardeşim, her müslüman kardeşimizin elinin altında bulunması gerektiğine inanıyorum...
Allah'a emanet ol...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt