Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Riyaz-üs Salihin (7 cilt) Hadis Kitabı... (1 Kullanıcı)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Kitabın tercüme ve şerhinin açıklaması:

Büyük imam Muhyiddin Ebu Zekeriyya Yahya Bin Şerefeddin Nevevi rahmetullahu aleyh, Riyazu's Salihin (Salihlerin Bahçesi) adını verdiği bu kitapta bize Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin hadislerinden derlediği çeşitli konulara ait bir paket sundu. Bunu da salih ve mutaber hadis kitaplarından seçti. İçine ikibin kadar hadis aldı. Onun insanları ıslah etmede, hayra yönlendirmede ve güzel ahlak kazandırmada derin bir etkisi oldu. Neredeyse bu kitaptan bir nüsha bulunmayan hiçbir müslüman evi yoktur.

Şerh yapılırken şu hususlara riayet edilmiştir:

1- imam Nevevi'nin hem kitabın içinde getirdiği ayeti kerimelerin yerini gösterdik ve lügatlerin manasını verdik.

2- Her hadisin alındığı kaynaktan kitabını ve babını zikrettik.

3- Hadiste geçen kelimelerin manalarını açıkladık, bunu da hemen hadisin tahricinden sonra yaptık.

Bazen de istenen mananın daha iyi açıklanması için bazı kelimelerin ihabını yaptık (gramerdeki yerini gösterdik.

4- Hadisin içerdiği faydaları bir araya getirdik ve bunu gerçek hayat ile bağdaştırdık. Hadisten çıkan hükümleri kolay anlaşılır bir üslupla izah ettik.

RİYAZ-ÜS SALİHİN İNDİR...http://www.4shared.com/file/cHjHm2aI/Riyazssalihin_Erkam.html

Allah'a emanet olun...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam değerli abimiz,

Rabbim razı olsun inşAllah, Allah'a Celle Celalühu emanet olun inşAllah
Selam ve dua ile, hayırlı geceler

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam abi Allah celle celaluhu razı olsun sizden.
Ben de de var. Tek bir cilt. 1020 sayfa..
Ciltler halinde olması, Hadis_i Şeriflerin daha ayrıntılı olarak açıklanmasından mı kaynaklanıyor acaba?
Yoksa içeriği mi eksiktir..

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam abi Allah celle celaluhu razı olsun sizden.
Ben de de var. Tek bir cilt. 1020 sayfa..
Ciltler halinde olması, Hadis_i Şeriflerin daha ayrıntılı olarak açıklanmasından mı kaynaklanıyor acaba?
Yoksa içeriği mi eksiktir..

Selamun Aleyküm,

Sorunuz üzerine tek cilt olanı emin olmak için benim elimde bulunan nüsha ile karşılaştırdım...
Tek cilt olanda sadece hadislerin tercümesi varken çok ciltli olanlarda hadisler açıklama ve şerhleri ile beraber bulunuyor...
Bunu da ayrıca indirebilir ve faydalanabilirisiniz...

Allah'a emanet olun...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm,

Sorunuz üzerine tek cilt olanı emin olmak için benim elimde bulunan nüsha ile karşılaştırdım...
Tek cilt olanda sadece hadislerin tercümesi varken çok ciltli olanlarda hadisler açıklama ve şerhleri ile beraber bulunuyor...
Bunu da ayrıca indirebilir ve faydalanabilirisiniz...

Allah'a emanet olun...

Allah celle celaluhu razı olsun abi.. Sağolasın.. Hayırlı cumalar olsun..

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
müthiş bir kitap Allah razı olsun...

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
selamu aleykum ve rahmetullah. verdiğiniz adres telekominikasyon merkezi tarafından yasaklanmış. hadis kitapları indirebileceğim başka bir adres önerirseniz sevinirim. Allah razı olsun paylaşımlarınız için..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt