Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Receb-i Şerifin ilk Üç Gününün Orucu (1 Kullanıcı)

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
İbn-i Abbas (Radıyallahu Anh) ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifre Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur.
''Recebin ilk gününün orucu üç senenin (günahlarının) keffaretidir.İkinci günün orucu, iki senenin, üçüncü gününki ise, bir senenin keffaretidir.Sonra her gün bir ay(lık bağışlanma)dır.'' (Suyuti, el-Cami'u'sağîr, Nebhani, el-Fethu'l kebîr, No:7290, 2/24)

Selâme İbni Kays (Radıyalallahu Anh)ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifre Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur.''Recebin ilk günü oruç tutan kimseden, günahları, gökle yer arası kadar uzaklaşır.'' (Abdulkadir-i Geylani, el-Ğunye, 1/327)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim ben de bu hadisi arıyordum. inşallah ilk gün istiyorum oruç tutmayı Allahım yardım etsin.

aynisa

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim cümlemize receb ayında rabbimize hakkıyla kulluk eden şaban ayında peygamberimizin ümmetim dediklerinden olan ramazan ayında günahlarından halas olan kullarından eylesin amin

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşım için tşk ler kardeşim rabbim o günleri layıkı ile ibadetle geçirmemizi nasip eyler inş.

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim cümlemize receb ayında rabbimize hakkıyla kulluk eden şaban ayında peygamberimizin ümmetim dediklerinden olan ramazan ayında günahlarından halas olan kullarından eylesin amin

allah razı olsun...

Paylaşım için tşk ler kardeşim rabbim o günleri layıkı ile ibadetle geçirmemizi nasip eyler inş.

Allâh cümlemizden razı olsun.

Dualrınız için aminn.

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
................Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan....................

Allah'in izniyle bizleride tutanlarda kilar insallah, rabbim yar ve yardimcimiz olsun.

Insallah üç aylar tüm islam ümmetine hayirlara vesile olur, paylasim için allah sizden razi olsun, allah'a emanet olun.

seme247

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar yarın oruç tutmak istiyorum nasıl niyet edilir bileniniz varsa yardımcı olun tşk

illaki sevgi

Kayıtlı Kullanıcı
Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan....................

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim güzel bir paylaşım

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt