Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ramazan-ı şerif hakkında.. (1 Kullanıcı)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
B)B)(Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır.) [Nesai]B)B)

B)B)Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allah tan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur.) [Buhari]B)B)

B)B)(Ramazan ayı gelince, ((Ey hayır ehli, hayra koş! Şer ehli, sen de kötülüklerden el çek)) denir.) [Nesai]B)B)

B)B)(İslam, kelime-i şehadet getirmek, namaz kılmak, zekat vermek, Ramazan orucunu tutmak ve haccetmektir.) [Müslim]B)B)

B)B)Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur.) [Deylemi]B)B)

B)B)(Temizlik imanın yarısı, oruç da sabrın yarısıdır.) [Müslim]B)B)

FUNDA_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ramazan-ı şerif hakkında..

RABBİM BİZLERİ RAMAZA AYINI HAKKIYLA EDA EDİBİLEN KULLARINDAN EYLESİN B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

FUNDA_ yazdı:
RABBİM BİZLERİ RAMAZA AYINI HAKKIYLA EDA EDİBİLEN KULLARINDAN EYLESİN B)
amin canım kardşeim amin inşallah.Allah(cc) razı olsun.hayırlı ramazanlar.selam ve dua ile

esranur_sena

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim..

safiye_297

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun paylaştığınız için İnşallah hepimiz ramazanı en güzel şekilde geçiririz Allaha emanet olun selam ve dua ile...

feyza85252

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim süprizinizi merakla bekliyorum Allaha emanet olun

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain kardşeim.süprizlerimiz çok yakında olacak inşAllah Allahın izniyle..bab-ı reyyan forumunda bazı bilgiler yer alıyor.s.elametle kardeşim..

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim hakkıyla Ramazanını eda edenlerden eylesin hepimizi.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Şayet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana dua edince, duacının duasını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler. (Bakara/186)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt