Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rabbimiz buyurdu ki; (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
[h=2]Rabbimiz buyurdu ki;[/h]بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم Size kendi içinizden öyle bir peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona ağır gelir. O size çok düşkün, mü’minlere çok şefkatli, çok merhametlidir.

Tevbe Sûresi, 9:128

Kaside

Kayıtlı Kullanıcı
Rasûlullah (s.a.v) Efendimiz evlatlığı Zeyd B.Haris (r.a) ile beraber İslâm’ı tebliğ için Tâife gittiğinde Tâif halkından hiçbiri İslâm’ı kabul etmediği gibi, çoluk çocuk Efendimize taş attılar.. Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin mübarek ayakları, atılan taşlarla yara bere içinde kaldı. Ayakkabıları kanla doldu. Yaraların verdiği acıdan yürüyemez hale geldiği halde Râbiâ’nın oğulları Utbe ve Şeybe’nin bağına sığınarak çardağın gölgesinde ellerini kaldırıp: “Ya Rabbi! Eğer bana karşı gazaplı değilsen, çektiğim belâ ve sıkıntılara hiç aldırmam; fakat senin esirgeyiciliğin bunları da göstermeyecek kadar geniştir. Ya Rabbi! Gazabına uğramaktan, rızandan mahrum kalmaktan, senin karanlıkları aydınlatan, din ve dünya işlerini düzenleyen yüzünün nuruna sığınırım. Razı oluncaya kadar affını diliyorum. Bütün kuvvet ve kudret ancak seninledir.”

Bu dualarda da görüldüğü gibi bunca eza ve cefaya rağmen beddua etmemiş Cebrail (a.s)’ın: “Kavmin hakkında ne dilersen onu yapayım.” Demesi ve dağlar Meleğinin de; Rasûlullah (s.a.v.)’i selâmladıktan sonra: “ Ya Muhammed! Emrine hazırım. Ebu Kubeys ile Kayakan denilen şu iki yalçın dağın Mekkeliler üzerine devrilip, birbirine kavuşarak müşrikleri tamamen ezmelerini istersen emret....” dedi. Fakat Rasûlullah (s.a.v): “Hayır, onların ezilip yok olmalarını değil, Rabbimin bu müşriklerin sulbünden, O’na hiçbir şeyi ortak koşmayan ve yalnız Allah’a ibadet eden bir nesil meydana getirmesini istiyorum....” diyerek en büyük bir merhamet örneği göstermiştir.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz buyurdu ki;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم : Bana dua edin size cevap vereyim."

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah buyuruyor ;
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم ''haseneler günahı giderir.''

demekki haseneler ibadetler sevaplar ne yapıyor günahı gideriyor.şimdi biz günümüzün koşullarında ne yapmamız gerekiyor.kendimizi en kolay olan zikre alıştırmamız gerekiyor.tabiki her zaman insan namaz kılamaz kuran okuyamaz ama zikrullah her zaman olur her yerde olur her türlü halde olur.abdestli abdestsiz hatta kadınların özel günlerinde erkeklerin cünüp halinde bile zikrullah edilebiliyor.kul o noktaya geldimi olgunlaşır. Allah demeden duramamak sabredememek. kadınlar özel günlerinde namaz kılamaz kuran okuyamaz camiye giremez kurana dokunamaz ama o sevdiği Mevlasını zikreder doyasıya Allahı zikreder kelime i şehadet getirir,kelimeyi tevhit getirir.demek ki bunlar ne yapıyor elhamdülillah bunlar günahları gideriyor mahvediyor kalpte olan günahların izini eserini bırakmıyor temizliyor.

kaynak;ahmet tomor hocaefendi

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah buyuruyor ;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Benim için birbirini sevenlere,benim için toplananlara,benim için birbirini ziyaret edenlere ve benim için iyilik yapanlara muhabbetim vacip oldu''

(hadis-i kutsi riyazü's-salihin)

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardesim allah razi olsun allaha emanet ol selam ve dua ile

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbimiz buyurdu ki;

Size kendi içinizden öyle bir peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona ağır gelir. O size çok düşkün, mü’minlere çok şefkatli, çok merhametlidir. Tevbe Sûresi, 9:128

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun bu guzel paylaşımlar için...

SHAHADAT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.shahadat.net
Allah buyuruyor ki: “Şüphesiz ben, yer yüzünde yaşayanların isyanlarından dolayı onlara ceza vermek istediğimde: Evlerim olan mescidleri maddi ve manevi onarıp şenlendirenlere;

Sırf benim hoşnut olmam için birbirini çıkarsız sevenlere;

Seherlerde gerek kendilerinin, gerek diğer insanların işledikleri günahlar için Allah’tan (bağışlanma) dileyenlere bakıyorum ve azabımı yeryüzünden (bunlar sebebiyle) çeviriyorum.
Hadis (Beyhaki).

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Râsulü (sav) buyurdu ki;

Rabbimiz buyurdu ki;

Ben, kulum benim hakkımda ne düşünüyorsa O'yum. Beni zikrederken onunla beraberim. Kendi kendine beni zikrederse, ben de onu kendi kendime zikrederim. Eğer beni bir topluluk içinde zikrederse, ben onu, ondan daha iyi bir toplulukta zikrederim. O bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir dirsek yaklaşırım. O bana bir dirsek yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım.

Eğer o bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak giderim. "
/Buhari, Müslim

tangoo245

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Rasulü s.a.v. buyurdu:

“Rabbinize yalvarıp, O’nunla konuşmayı seviyorsanız kalp huzuruyla Kur’an okuyun.”

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer o bana yürüyerek gelirse, ben ona koşarak giderim. "

“Rabbinize yalvarıp, O’nunla konuşmayı seviyorsanız kalp huzuruyla Kur’an okuyun.”

kuran okumayı bilsem keşke... mealini okuyorum bazen. inşallah rabbim kuranı öğrenmemde yardımcı olur

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt