Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

pir muhammed hüseyin hazretleri (k.s.) (1 Kullanıcı)

Mutefekkir

Kayıtlı Kullanıcı
pir muhammed hüseyin (k.s.) (01.05.1960)

1960 yılında diyarbakır'da doğdu. kur'an ve sünnet eksenli tasavvufi yollar silsilesi nin günümüz temsilcilerinden.. . aşk ve muhabbet-i ilahi merkezli seyr-u süluk tarikinin yaşayan mürşid ve piri…

yolu, kuran ve sünnetin takibi esasına dayalı olan pir muhammed hüseyin hazretleri herhangi bir tarikatın devamı değildir. sadece rıza-i ilahi için mesaisini kendisine müracaat edenlere, allah ve resulünün pak ve nurlu yolunu öğretmekte olan bir sufi ve bir hak dostu. kendisine tevdi edilmiş ilahi bir vazife olan, talip ve müritleri allah'a vasıl etme ,rıza ve muhabbet-i ilahiye eriştirme görevini yürütmektedir.allah'a olan aşkı,sabrı ve şükrü, tevazusu, kanaat ve tevekkülü cömertlik ve merhameti yle bir kamil insan…varis-i nebi… ağırlıklı olarak insanın bu dünyada bir yolcu gibi durması gereğini vurgulamaktadır.

sohbetler inde bu konuda, bu dünyadan ahirete değil, ordan buraya bakılarak bir hayat sürdürülmesi gerektiğini söyler. ayrıca bezm-i elest'te allah'a verdiğimiz söz ve bedenimiz deki ilahi ruhun elest bezminden kaynaklanan ayrılık ve feryadına, ve bu arayışa vurgu yapar.insan ve tüm bir varlığın, her şeyin aşktan yaratıldığını ve bakarken nazar-ı ilahi ile bakıp gözlerimizin kamaşması gerektiğini söyler.yeryüzünde hazreti adem gibi yalnız ve sadece allah ile muhatap olmamız ve sohbetimizi onunla yapmamızın lüzumunu vurgular. allah aşkı ile seyr etme yolunu benimsemiştir. halen diyarbakır merkezde ikamet etmekte olup kendisini sevenler ve tüm ziyaretçilerine kuran ahlakı ve sünneti nebevi konusunda hem zahiri hem de deruni ve manevi sohbetlere devam etmektedir.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
La İlahe İllallah....La İlahe İllallah....La İlahe İllallah....
La İlahe İllallah.... Muhammed Mustafa A.S. Resulullah...
Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah...

Allahım Celle Celalehu ... Şeytan Lain ve yandaşlarından sana sığınıyoruz...

Gerçek Mürşid Allah C.C. olursa hayatta olur güzel....
Cariyeri Güzin Efendilerimiz....R.A. Muhammed Mustafa A.S. ve Ümmeti....

Hz.Süleyman Camisinde yatan Mubarekler ...ve şehitler... Cennetle müjdelenen sahabeler... yediler...Hızır A.S. ve talebeleri.

Hz. Zülküf A.S , Hz. Zülküflü A.S. , Hz İlyas A.S , Hz. Elyasa A.S. , Hz. Harun A.S. ,Hz. Veysel Karani R.A. ve Hz. İbrahim A.S. ve Hz. Eyüb A.S. ile Hz. Sultan Şehmuz R.A. ... Selam olsun Diyarbakır ...Urfa ... Mardin diyarına...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na giden yolumu tarif ediyorsun ... yoksa kendine mi ? çağırıyorsun...SEN KİMSİN ?... Yolu tarif eden mi? kavuşturan mı ? yoksa bana gel diyen mi ?

AÇAN mısın Fatih veya fetihmisin yoksa ... dışarıdan bakıp şaşıran mı ?..

Haydi anlat bana KUL 'u.. Süleymanı..Mevlana yı...?

Haydi o zaman Hatem-ul Enbiyayı ?

La İlahe İllallah 'ı .....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bana benden yakını tarif için sana mı çağırıyorsun...?

Hz Muhammed Mustafa 'A.S efendimize bile buyurdu.... Allah C.C. BEYTİME hac etsinler...

Bu mana nedir haydi anlatıver ...?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Maksadımız eleştiri değil anlamak haydi söye bakalım... o zaman biz kimiz...?

Biz hep beraber bir HİÇ ... HİÇ değil mi ?

Mutefekkir

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. en-sonebi...
eğer yazdıklarınız bana hitab ediyorsa şaşırdığımı belirtmeliyim... nitekim ağır ithamlarda bulunmuşsunuz.. ne mürşidin Allah olduğunu inkar ediyorum, haşa; ne de islamın tekelimizde olduğunu iddia ediyorum... ben sadece bir hazine bulup da cimri olmamaya çalışan biriyim... elbette ki başka hazineler de var... dediğim gibi mesele dini tekelimize indirgeme meselesi değil.
'Allah C.C. na giden yolumu tarif ediyorsun ... yoksa kendine mi ? çağırıyorsun...SEN KİMSİN ?... Yolu tarif eden mi? kavuşturan mı ? yoksa bana gel diyen mi ?' demişsiniz. zaten baştaki yazı hazır bir yazı... demem o ki broşür niteliğinde bir yazı... yukarıdaki yazının kişilikleri fetiş unsuru haline getirip perestiş güden bir amaca hizmet eden, Allah'ı ve peygamberi yok sayan bir yazı olmadığı kanaatindeyim. neden bu ithamlara layık görüldüm, bilmiyorum...
elbette ki davet Allah'adır. bunun tartışması bile olmaz.. ama aksini iddia etmişim gibi ithamda bulunuyorsunuz... eğer 100 yıl önce yaşamış bir veliyi tanıtıyor olsaydım yine aynı eleştirilere maruz kalır mıydım?
ayrıca hoca-talebe ilişkisi içinde, nefis terbiyesi eksenli iman tahsili konusunda aynı fikirde değilsek, Allah'ın kardeş kıldığı müslümanlar olarak burada tartışıp birbirimizi incitmeyelim...
selametle...

Mutefekkir

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. en-sonebi...
eğer yazdıklarınız bana hitab ediyorsa şaşırdığımı belirtmeliyim... nitekim ağır ithamlarda bulunmuşsunuz.. ne mürşidin Allah olduğunu inkar ediyorum, haşa; ne de islamın tekelimizde olduğunu iddia ediyorum... ben sadece bir hazine bulup da cimri olmamaya çalışan biriyim... elbette ki başka hazineler de var... dediğim gibi mesele dini tekelimize indirgeme meselesi değil.
'Allah C.C. na giden yolumu tarif ediyorsun ... yoksa kendine mi ? çağırıyorsun...SEN KİMSİN ?... Yolu tarif eden mi? kavuşturan mı ? yoksa bana gel diyen mi ?' demişsiniz. zaten baştaki yazı hazır bir yazı... demem o ki broşür niteliğinde bir yazı... yukarıdaki yazının kişilikleri fetiş unsuru haline getirip perestiş güden bir amaca hizmet eden, Allah'ı ve peygamberi yok sayan bir yazı olmadığı kanaatindeyim. neden bu ithama layık görüldüm, bilmiyorum...
elbette ki davet Allah'adır. bunun tartışması bile olmaz.. ama aksini iddia etmişim gibi ithamda bulunuyorsunuz... eğer 100 yıl önce yaşamış bir veliyi tanıtıyor olsaydım yine aynı eleştirilere maruz kalır mıydım?
ayrıca hoca-talebe ilişkisi içinde, nefis terbiyesi eksenli iman tahsili konusunda aynı fikirde değilsek, Allah'ın kardeş kıldığı müslümanlar olarak burada tartışıp birbirimizi incitmeyelim...
selametle...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Aleykum Selam efendim...;

Yazınızdan sonra cevabi yazınızı çok beğendim...Tabi ki Allah Celle Celalehu yoluna hoca ve talebesi konumunda nefis terbiyesi için gayret sarf etmek çok güzel ...

''Ben sadece bir hazine bulup da cimri olmamaya çalışan biriyim... elbette ki başka hazineler de var... dediğim gibi mesele dini tekelimize indirgeme meselesi değil.''

''zaten baştaki yazı hazır bir yazı... demem o ki broşür niteliğinde bir yazı... yukarıdaki yazının kişilikleri fetiş unsuru haline getirip perestiş güden bir amaca hizmet eden, Allah'ı ve peygamberi yok sayan bir yazı olmadığı kanaatindeyim.''

Sizde ikinci bölümde yazmışsınız reklam içeren bu yazınız bizi tabi ki dikkate sevk etti.....

Baştaki sözleriniz den de anlaşıldığı üzere Allah Celle Celalehunun size lütfettiği hazineden bahsetmişsiniz ... buna da tabi ki çok sevindim...

Allah C.C. size olan hazineyi arttırsın inşallah....

Allah Celle Celalehuna giden yollar çok olabilir tabi ki...

Allah C.C. nun size lütfettiğini söylediğiniz hazine dediğiniz İlminiz e bağlı olarak Sırat-ul Mustakim yolundan hareketle... Muhammed Mustafa A.S. yoluna yürümeniz ve Kur'an-ı Kerim çizgisinde kalmanız çok önemli...

Eğer menfaatte yoksa '' Maddi ve manevi beklentiniz '' Allah C.C. rızası peşinde iseniz ...sizdeki hazine bizim içinde önemlidir...

Ki... inşallah öyledir...

Yani kişisel arzum acizane olarak sizdeki Allah C.C. nun hazinesinden bizlere de biraz bilgi vermenizdir...

Çok mutlu oluruz...

Selamlar....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Birde eğer yanlış anlamazsanız Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri cümlesini de bize izah edebilir misiniz ?

Mutefekkir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamu aleyküm,
Hazine demiştim... Hazineden kastım, Kur'ân'ın nuruyla Hz. insan olma yolunda ömrünü harcayan mezkur kişidir, mürşidimdir. Vaktini, biz sevenlerini Kur'ânî/peygamberî ta'lîm-terbiye ile O 'Sevgili'ye lâyık eylemeye harcamaktadır. Bu maksatla her Perşembe akşamı, kur’ânî ve nebevî ilmi kaynak edinen sohbetlerine devam etmektedir. Sohbetlerinde sıkça ümmetçi bir bakışa vurgu yapar; Allah’ın huzurunda olduğumuzu unutmadan yaşamamız gerektiğini söyler; Resulullah efendimizin (s.a.v.) ‘cennete giremezsiniz iman etmedikçe; iman etmiş olmazsınız birbirinizi sevmedikçe’ ve ’iman, Allah’ı ve resulünü her şeyden çok sevmektir’ hadisinde buyurduğu gibi, imânın inanmanın ötesinde, Allah’la ünsiyet arzeden bir sevgiyle mümkün olduğunu söyler. Gizli şirkten kaçınmanın hayati ehemmiyetine dikkat çeker. Ve, ille de kur’ân, der. Zira ümmetin bugünkü hali; kuransız, hâşâ Allah’sız bir islamın kırıntılarını toplamak zorunda bırakılmasından kaynaklanmaktadır, der. Dini, batın ve zâhir olarak iki parçaya ayırmanın önüne geçerek, iki yönü de içeren tek bir islamın yaşanması gerektiğini söyler. Cemaatleşmenin, ümmet olmaya engel olmaması gerektiğini söyler ve engel olmaması için çaba sarfeder. Sohbetlerini izleyip fikir sahibi olmak isterseniz buyrun linki: Kuran tv | " Kelamullah'ı Anlamak için "
Pir, bildiğiniz üzere tasavvuf literatüründe tarikat kurucuları için kullanılır. Allah'a giden yolların sayısı mahlukatın nefeslerinin adedi kadardır … Bu pencereden bakılınca yeni bir yol – elbette ki islamî daireden çıkmayan ve islâma hizmet eden… Ve dâhi peygamberin metodundan gayri olmayan…
Vurgulamak istediğim bir nokta da şudur ki; bu gibi isimlendirmeler, insan aklının kategorizasyona meylinden kaynaklanır. Nitekim herkes için en şerefli isim ‘Abdullah’tır, en şerefli makam da kulluktur. Pir, mürşit, veli, üstad, derviş gibi isimlendirmeler, ma’nayı somutlaştırarak anlaşılır kılma çabasının ürünüdür. Naçizane fikrimce...
Hocamız Pîr Muhammed Hüseyin Hazretleri, cemaatimizin - ümmetin birliğine zeval gelmesinden endişe ettiğinden - herhangi bir isimle anılmaması için her türlü isimlendirme teşebbüslerini engellemekte; kendimizi mümin ve müslüman olarak anmamızı tavsiye etmektedir.
selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt