Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz(S.A.V)'in gunluk yaptigi zikir alti esma (1 Kullanıcı)

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

100 kere Bismillahirrahmanirrahim
100 kere Estagfirullah El Azim
100 kere Allahummeselli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed
100 kere La Ilahe Ilallah
100 kere Allah
100 kere hu
Bitirdikdikden sonra 3 Ihlas,Felak,Nas,Fatiha sureleri okunur ve hasil olan sevabi basta sanli Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa(sav) efendimizin ve asabi olmak uzere gecmislerimizin ruhlarina hediyye edilir.Eger bu dua abdestli olarak IHLASLA hergun, gunde en az bir kere yapilacak olursa niyetine gore kisinin:
-Helalinden rizki bollasir,bereketlenir(Allahin(c.c.) izniyle)
-Ruhi sikintidan kurtulur,Ailesi ile yaparsa hem kisi hem ailesi huzur bulur.(Allahin(c.c.) izniyle)
-Hallolmayan isleri hallolur.(ev sahibi olur,cocuk sahibi olur helalinden mal sahibi olur,ise girer,evlenir,coluk cocugunun yasantisi duzelir,hayirli evlat sahibi olur.(Allahin(c.c.) izniyle)
-Sigarayi birakir(Allahin(c.c.) izniyle)
-Ickiyi birakir(Allahin(c.c.) izniyle)
-Hafizasi kuvvetlenir,Akl-i Selim' i artar(Allahin(c.c.) izniyle)
-Helal ve harami icinden ayirt eder(Allahin(c.c.) izniyle)
-Gozunu ve gonlunu zinadan korur(Allahin(c.c.) izniyle)
-Kalbi ve gonlu ALLAH'a ram olur(Allahin(c.c.) izniyle)
-Bu cennet vatanin ve muslimanlarin uzerindeki musibetlerin,belalarin, ve afetlerin definde farkinda olmadan kendisinin de katkisi olur(Allahin(c.c.) izniyle)
-Namaz kilmaya doyamaz,oruc tutmaya doyamaz,Kur'an okumaya doyamaz tesbih cekmeye doyamaz(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere Bismillahirrahmanirrahim deyince, seytani serrinden ve vesvesesinden emin olur,rizki bereketlenir.(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere Estagfirullah El Azim deyince,buyuk ve kucuk gunahlari af olunup,anadan yeni dogmus gibi olur.(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere Salavat'i serife getirince ,Peygamber efendimizin (sav) sefaatine nail olur(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere La Ilahe Illallah deyince,Hz ALLAH'tan gayrisi kalbinden cikar.(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere Allah(c.c)deyince, Hz ALLAH o gonule nazar eder(Allahin(c.c.) izniyle)
100 kere Hu deyince,Hz ALLAH o gonulu ziyaret eder.Kisi son nefesin KAmil-i Iman ile verir(Allahin(c.c.) izniyle)

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımın cok güzel ALLAH RAZI OLSUN...

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
sag ol simal kardes

s_ali_h

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen arkadaşlar, kardeşler, büyükler ..
"şöyle yaparsan şöyle olur" anlamındaki sözlere "Allah'ın izniyle, inşallah, Kudret-i ilahinin tecellisiyle.." gibi ifadeler ekleyince gözümüz kamaşmasın. Dinimizde kitaplar dolusu rivayetle gelen bir sürü doğruluğu net olmayan şeyler var. Allah aşkına, Kuran'da ya da sünnette (sahih olan ve ilim sahiplerince tasdik edilen hadisler ışığında) "şu sayıda şunu çek, bu sayıda bunu oku; şu OLACAK" diye bir şey var mı? KESİNLİKLE dua ve zikirin yapılmamasından bahsetmiyorum. Ama yani var mı böyle bir şey? Ne olur daha hassas olalım. Piyasada Esma'ül Hüsna ile ilgili kitaplar var. Şu esma günde şu kadar çekilirse tesiri budur yazıyor.. Nasıl yani? Bunlar sihirli kelime mi? Yüce Allah'ın isimleriyle dua etmek büyük fazilettir. Fakat kulaktan duyma bilgilerle; ya da okuduğumuz HER şeyle amel etmemeyi öneriyorum. Aramızda '1000 kevser okuyup uyuyanın Peygamber Efendimiz(asm.)i rüyasında göreceği'ni duyan var mı? Evet var,ben. Dayanak? Peki 999 tane olsa görülemez mi? Yani şarta bağlı şeyler mi böyle manevi/uhrevi boyutlu konular??

Yanlış anlaşılmamam ve şahıslara yönelik eleştiride bulunduğumun sanılmaması duasıyla..

s_ali_h

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuda yazmak isteyen yok mu? :(

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen arkadaşlar, kardeşler, büyükler ..
"şöyle yaparsan şöyle olur" anlamındaki sözlere "Allah'ın izniyle, inşallah, Kudret-i ilahinin tecellisiyle.." gibi ifadeler ekleyince gözümüz kamaşmasın. Dinimizde kitaplar dolusu rivayetle gelen bir sürü doğruluğu net olmayan şeyler var. Allah aşkına, Kuran'da ya da sünnette (sahih olan ve ilim sahiplerince tasdik edilen hadisler ışığında) "şu sayıda şunu çek, bu sayıda bunu oku; şu OLACAK" diye bir şey var mı? KESİNLİKLE dua ve zikirin yapılmamasından bahsetmiyorum. Ama yani var mı böyle bir şey? Ne olur daha hassas olalım. Piyasada Esma'ül Hüsna ile ilgili kitaplar var. Şu esma günde şu kadar çekilirse tesiri budur yazıyor.. Nasıl yani? Bunlar sihirli kelime mi? Yüce Allah'ın isimleriyle dua etmek büyük fazilettir. Fakat kulaktan duyma bilgilerle; ya da okuduğumuz HER şeyle amel etmemeyi öneriyorum. Aramızda '1000 kevser okuyup uyuyanın Peygamber Efendimiz(asm.)i rüyasında göreceği'ni duyan var mı? Evet var,ben. Dayanak? Peki 999 tane olsa görülemez mi? Yani şarta bağlı şeyler mi böyle manevi/uhrevi boyutlu konular??

Yanlış anlaşılmamam ve şahıslara yönelik eleştiride bulunduğumun sanılmaması duasıyla..

Allah(c.c.) razi olsun.Sukurler olsun ki hatirlatmissin.Bundan sonra bu konulara dikkat etmeye calisicam

nurluyol2

Kayıtlı Kullanıcı
hepimizin yapabilecegimiz zikirler

yusuf.yuzlu

Kayıtlı Kullanıcı
salıh kardesım sana bırcok zıkır hakkında ayet ve hadıs soyleyebılırım sdc ıyı araştırrr derım

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler ALLAH CELLE ve CELALÜHU razı olsun yazınızı bilgisayarıma ekledim hakkınızı helal edin LÜTFEN

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Gelin kardeşlerim Dualarımızın kabulu ve kederlerimizden sıkıntılarımızdan felaha ermek için hepbirlikte Kadir suresi okuyalım okuyabildiğimiz kadar sayı ve süre sınırı olmadan Ne dersiniz? Sonra duasını hepbirlikte Kadir gecesi yaparız......
İsterseniz 1000 adete tamamlayabiliriz.....

1- "Kadir Süresini 10 kere okuyan kimse bin kücük günahi bagislanır" Hadis-i Serif yine:

2- "Kadir Süresini 100 kere okuyan kimsenin kalbine ismi Ä'zamin ilham eder o kimse diledigi kadar dua eder ve duasi kabul olur.Yani Cenab-i Hak, bu kimsenin hacetini istek dileklerini lutfederek verir"

3- "Cuma gecesi Kadir Süresini 1000 kere okuyan kimse Sevgili peygamberimizi rüyasında görür"

4- "Kim ki bir dilegi vardir 41 kere okusun.Dilegi verilir.

5- Sabah ve aksam namazlardan sonra 3 kere okuyan kimse seytanın serrinden emin olur,cümle sıkıntılardan necat (kurtulus) bulur"

Su halde kadir süresini okuyanin tüm dilekleri verilir.Rizki bol ve kolay olur. Hasta ise sifa bulur.Belalardan uzak kalir.Sihhat ve afiyeti devamli olur.

Hadisi serifte Söyle diyor: Bir kimse abdest aldiktan sonra "Kadir Süresini" bir veya üc kere okursa kiyamet günü peygamberlerle beraber haşrolur (diriltilir) Ve abdest alip kelimeyi sahadet getirerek bu sureyi okursa sekiz cennetin kapisi acilir."istedigin kapidan gir denir" buyrulmustur.

Bismillahi Rahmani Rahim

Okunusu:

inna enzelnahü fi leyletilkadr. Vema edrake ma leyletülkadr.Leyletülkadri hayrum min elfi şehr. Tenezzelülmelaiketü verrühu fiyha bi'izni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta matla'ılfecr.

Manasi:
şüphesiz biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik.Bildinmi nedir Kadir Gecesi. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gecede melekler ve Rüh (Cebrail) Rablarının izniyle her iş icin arka arkaya iner. O gece fecrin dogusuna kadar selamettir.

selahaddin123

Kayıtlı Kullanıcı
size bu tesbih hakkında yani altı esma hakkında bir öğüt veriyorum.Bakın kardeşlerim bu tesbihi çekmeyen bilemez.çeken de bırakamaz.ben size illa çekin demiyorum.bizde zorlama yok.Ama nasibin varsa çekersin.yoksa bilmem.çekersende allah rızası için çekersin.son nefeste akıl başa geldimi bir anlamı kalmıyor.siz bir çekin 2, 3 ay o zaman beni anlayacaksınız.Bakın kardeşlerim size kesin ve net bir bilgi söylüyorum veysel karani hz bu tesbihi çekerek o mertebeye gelmiştir. bu kesindir.gerisi size kalmış.çekersende kendine çekmezsende.çekersen bu dediklerimi ankarsın çekmessen zaten nerden anlayacaksın.as selavmun aleyküm.

GÖREN GÖZLER

Kayıtlı Kullanıcı
Yusuf yüzlü kardeşim salih kardeşin anlatmak istediği farklılıgı başka anlamla karıştırmamak lazım...gerçi kardeşimizin savunuculuğu bu aciz kula düşmez lakin cümleleri iyi analiz etmek lazım kanısındayım...salih kardeşimede uyanıklık babında allah zihin acıklığı versin... Elbetteki zikr kalbi nurlandırır.müminin silahı tabiki dua velakin dua maruzatımıza bence göz atalım...ne kadar yüzümüz var...rabbilalemine! Emirlerini hakkıyla yapabiliyormuyuz...vesselam

selahaddin123

Kayıtlı Kullanıcı
Bakın kardeşlerim size bilmediğiniz veya hiç duymadığınız şeyleri ben anlatayım.Bakın kardeşlerim ruhun gıdası zikirdir.zikir etmesseniz ruh aç kalır bu nedenle ruh rahatsızlığı olur.bir insanın ruh hastalıkları ve huzur suz olması zikir etmemesindendir.zikir eden bir insanda ruhen bunalım olmaz.sıkıntı olmaz
huzur ve mutluluk olur.zikir etmeyen bir insanın allaha yaklaşması mümkün değildir.ama o rabbimize kalan bir iştir.rabbimizin bileceği bir iştir.kalp ile allah arasında 70 perde vardır.o perdeler ancak zikir ederek açılır.o kişinin allah ile kendisi arasındadır.bakın altı esma düzenli çalışılırsa şehvetin yüzde 80 gider.kalp temizliği zikir ile olur.alla hı zikretmek gibisi varmıdır yaa.yanlız yine söylüyorum zikirsiz allaha yaklaşmak müm kün değil.zaten allahı seven bir insan rabbini zikreder.tabii namaz şart tır.namaz kılmadan yapılan zikir aynı tuz suz çorbaya benzer.tuz suz yemeye benzer.tuz suz olan bir şeyde yenilemez.anlayın yani.
namaz dinin direğidir.bunu müslüman olan herkes bilir.allaha emanet olun a.s. aleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt