Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

pazartesi ve perşembe günleri oruçlu olmak (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Ameller, pazartesi ve perşembe günleri arz olunur. Ben de amelimin oruçlu iken arz olunmasını isterim.) [Tirmizi]

(Pazartesi ve perşembe, günahların affedildiği gün olduğu için oruç tutuyorum.) [Müslim]

(Cennetin kapıları pazartesi ve perşembe günleri açılır.) [Müslim

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: pazartesi ve perşembe günleri oruçlu olmak

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ameller her perşembe ve pazartesi günü arzedilir. Aziz ve Celil olan Allah o gün, Allah'a hiçbir şirk koşmayan kulun günahını affeder. Bundan sadece kardeşiyle arasında düşmanlık olanı istisna eder, (onu affetmez) ve der ki: "Bu ikisini barışıncaya kadar terkedin."

"Resulullah (sav) Zilhicceden dokuz günle Aşura günü oruç tutardı. Bir de her aydan üç gün, ayın ilk pazartesi ile perşembe günü oruç tutardı."

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

sevvalmina yazdı:
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ameller her perşembe ve pazartesi günü arzedilir. Aziz ve Celil olan Allah o gün, Allah'a hiçbir şirk koşmayan kulun günahını affeder. Bundan sadece kardeşiyle arasında düşmanlık olanı istisna eder, (onu affetmez) ve der ki: "Bu ikisini barışıncaya kadar terkedin."

"Resulullah (sav) Zilhicceden dokuz günle Aşura günü oruç tutardı. Bir de her aydan üç gün, ayın ilk pazartesi ile perşembe günü oruç tutardı."

ALLAH RAZI OLSUN CÜMLENİZDEN,BU ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU AMA ARADA UNUTULUYOR.ARA MUHASEBE GİBİ,HİÇ OLMAZSA ÖZELLİKLE O GÜNLERE DİKKAT ETSEK,HEP YOĞUN İBADET YAPAMASASK DA O GÜNLER ARTIRSAK RABBİMİN RIZASI İÇİN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
sevvalmina yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN CÜMLENİZDEN,BU ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU AMA ARADA UNUTULUYOR.ARA MUHASEBE GİBİ,HİÇ OLMAZSA ÖZELLİKLE O GÜNLERE DİKKAT ETSEK,HEP YOĞUN İBADET YAPAMASASK DA O GÜNLER ARTIRSAK RABBİMİN RIZASI İÇİN.
rabbim sizden razı olsun değerli kardeşim aslında çok zor bir şey değil o günlerde kendimiz için ahiretimiz için bir kaç saat aç kalmak ne bizi öldürür nede bize zarar verir dahada fazlası rabbimizle aramızı daha iyi eder rabbim bizden hoşnut olur varmısınız her pazartesi ve perşembe günleri birbirimize hatırlatalım oruç tutalım eğer kardeşlerim kabul ederlerse bu günlerde uyarı mesajı yazıp birbirimizi uyaralım hem sevaba gireriz hemde kardeşlik duygularımız güçlenir kabul eden kardeşlerim yazarlarsa bu uygulamayı başlatalım inş dua ile aeo

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

ablam ben tutuyorum her pazartesi perşembe olmasada elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ben varım inşallah ablacım.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

SEVVALMİNACIM NE MUTLU ALLAH KABUL ETSİN ORUÇLARINI,KEVSER HAVUZUNDAN İÇMEYİ NASİP ETSİN.RAVZANUR KARDEŞİM BEN BİR AYDIR BU KONUDA KENDİ NEFSİMLE MÜCADELE EDİYORUM,İNŞAALLAH YENERSEM NEFSİMİ PAZARTESİ PERŞEMBELERE BAŞLAMAK İSTİYORUM,AMA HEMEN KATILAMAYACAĞIM BU GURUBA SÖZ VERSEM TUTAMAM YADA SÖZ VERDİĞİM İÇİN TUTARIM O DA İHLASLA OLMAZ.AMA ALLAH BİLİYOR ÇOK İSTİYORUM BU ORUÇLARA BAŞLAMAYI VE HEP DEVAM ETMEYİ.ZATEN ÇOK ORUÇ BORCUM VAR.ÇRABBİME KARŞI ÇOK SUÇLUYUM DA NEFSİMİ YENİP BEN DE BAŞLARIM İNŞALLAH.AMA SİZ BAŞLAYIP BENİM KAFAMIN ETİNİ YERSENİZ SEVİNİRİM,UYARIP DURURSANIZ MUTLU OLURUM,BU FORUMU CANLI TUTALIM EN AZINDAN BUNUNLA BAŞLAYAYIM.ALLAH CÜMLENİZDEN RAZI OLSUN.BANA DA DUA EDİN BEN DE BAŞLAYAYIM.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
SEVVALMİNACIM NE MUTLU ALLAH KABUL ETSİN ORUÇLARINI,KEVSER HAVUZUNDAN İÇMEYİ NASİP ETSİN.RAVZANUR KARDEŞİM BEN BİR AYDIR BU KONUDA KENDİ NEFSİMLE MÜCADELE EDİYORUM,İNŞAALLAH YENERSEM NEFSİMİ PAZARTESİ PERŞEMBELERE BAŞLAMAK İSTİYORUM,AMA HEMEN KATILAMAYACAĞIM BU GURUBA SÖZ VERSEM TUTAMAM YADA SÖZ VERDİĞİM İÇİN TUTARIM O DA İHLASLA OLMAZ.AMA ALLAH BİLİYOR ÇOK İSTİYORUM BU ORUÇLARA BAŞLAMAYI VE HEP DEVAM ETMEYİ.ZATEN ÇOK ORUÇ BORCUM VAR.ÇRABBİME KARŞI ÇOK SUÇLUYUM DA NEFSİMİ YENİP BEN DE BAŞLARIM İNŞALLAH.AMA SİZ BAŞLAYIP BENİM KAFAMIN ETİNİ YERSENİZ SEVİNİRİM,UYARIP DURURSANIZ MUTLU OLURUM,BU FORUMU CANLI TUTALIM EN AZINDAN BUNUNLA BAŞLAYAYIM.ALLAH CÜMLENİZDEN RAZI OLSUN.BANA DA DUA EDİN BEN DE BAŞLAYAYIM.
güzel kardeşim merhaba inş sen başlarsın ve bunu bize söz verdiğin için değil sırf allah rızası için yaparsın ben buna eminim kardeşim yeterki sen istee birazda gayret göster olurmu olumlu cevabını en kısa zamanda inş bekliyorum dua ile rabbim yar ve yardımcın olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
ablam ben tutuyorum her pazartesi perşembe olmasada elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ben varım inşallah ablacım.
rabbim kabul etsin güzel kardeşim sevabını yazsın inş aeo

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt