Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Örgü Bebek Nasıl Yapılır? (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuyu nereye açacağımı bulamadığım için en uygun burasının olduğunu düşündüm.Sevgili Cahidenin elelrine sağlık.Malesef üye olamadığım için adını kullanarak paylaşımlarını yazıyorum.İnşallah hakkını helal eder.:a12:

bebegim.jpg

Uzun zaman oldu bu şirin bebeği bitireli.Duramadım kurstaki kızlara gösterdim.”Ablaaa bize de göster” deyince başıma iş aldığımı anladım ama çok geçti.”Hayır” diyemedim.Yaklaşık üç hafta boyunca örgü bebek nasıl yapılır onu anlattım.Sonunda çoğu bitti.Güzel şeyler çıktı ortaya.Öğretmek güzel lakin,biraz yorucu.​
Daha önce oturduğum apartmanda kızımın elinde bebeği gören çocuklar “Annee bizde o bebekten istiyoruz” demişler.Anneleri de bana gelip bizede öğret deyince hiç bir şeye hayır diyemeyen ben yine tamam demiştim.​
Günlerce evim örgü kulübüne dönmüştü
icon_smile.gif
Pişman değilim, güzel günlerdi.Komşularımı çok seviyordum.​
Ama çok şey bilmek iyi değil.Her zaman başınız belaya girebilir.”Bilmiyorum” demenin keyfini sürün.Benim gibi herşeyi öğrenmek ister,her işe balıklama atlarsanız,bazen çıldırma pozisyonlarına girebilirsiniz.Beni ancak bu durumda olanlar anlar.

bebegim-2.jpg

rt.jpg

Bizim Cimcime bebek de çok mutlu.Yeni kardeş geldi tabi:)

sam3526.jpg

Daha önce yapılış resmi çekmemiştim.Bu kez bir kaç tane çektim.
Bebeğe baş kısmından başlıyoruz.

bebek-yapimi.jpg

İkinci resimde görülen omuz kısmı.Baş bittikten sonra ikiye katlayıp,her iki omuz tarafından aynı yere 3 kez batarak artırım yapıyoruz.Bunu 5-6 sıra boyunca tekrar ediyoruz.Sonra bel kısmına kadar düz örüyoruz.
Orta kısmından bir ilmekle birleştirip her iki bacağı ayrı ayrı örüyoruz.Yani buraya kadar dikişsiz ilerliyor.​
Daha sonra içini doldurun.Kollarını ve patiklerini en son örüp dikin.Saçlar,kıyafet bunlar tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım valla beniimde böyle bir bebeğim vardı anem yapmıştı şimdi anem onu yeğenime verdi valla ablacım beni geçmişe götürdün Allah razı olsun ablacım selametle kal inşaallah:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt