Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NUHUN GEMiSiNDE EHL-i BEYT (1 Kullanıcı)

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
1951 yılında Sovyetler birliğinden eski eserler uzmanları Cudi dağının Kaf vadisinde araştırma yaparken eski ve çürümüş tahta parçalarına rastlamışlar.
Bu parçaların bulunması, araştırmaların daha geniş yürütülmesini sağlamıştır.
Böylece daha çok eski parçalara rastlanmasına sebep olmuştur.
Bulmuş oldukları bu parçaların arasında14 ikde uzunluğunda ve 10 ikde genişliğinde hiç değişmeyen ve çürümemiş bir tahtanın bulunması araştırmacıları dehşete düşürmüştür.
Çünkü bulunan bütün tahta parçalarından yalnız bu tahta parçası hiç çürümeden sağlam bir vaziyette kalmıştır.
1952 senesinde araştırmacılar buradaki araştırmalarını bitirdikten sonra buldukları tahta parçalarının ve sağlam kalmış tahta levhanın Hz. Nuh’un gemisine ait olduğunu saptamışlardır.
1953 te Sovyetler Birliği eski diller uzmanlarından 7 kişilik bir heyet kurulmuştur.

Bunlar:
1-Sulenav: Moskova fakültesi eski diller uzmanı
2-İfe Han Hunyu: Çin Lukuhan fakültesinin eski diller uzmanı
3-Mişatin lu : Eski eserler müdürü
4- Fen Mul karf: Kifanza fakültesi eski diller üstadı
5- Dirakn: Lenin üni. Eski eserler üstadı
6-Eym İhmad külad: Keşif ve araştırmalar müdürü
7- Micar kültüf: Stalin fakültesi Başkanı.

Adları geçen eski dil ve eserler uzmanlarından kurulan bu heyet sözü edilen levha üzerinde 8 ay süren bir inceleme yapmışlardır.
Neticede Bu levhanın Hz. Nuh’un gemisine ait olduğu, Hz. Nuh’un bu levhayı, levha üzerine yazılan adlar bereketinde koruyucu olarak gemiside bırakmış olduğu öğrenilmiştir.
Bu heyetin levha üzerinde yapmış olduğu incelemelerden sonra üzerindeki yazının “Samani” lügatı ile yazıldığı belirlenmiştir. Bu yazıyı Manchester Üniversitesinden eski diller uzmanı İyf Maks İngilizceye çevirmiştir.
Yazının İngilizce ve Türkçe karşılığı şöyledir:

-O My God my hepler:
Ey Allah’ım ve yardımcım

-Keep my hands with meray and for those hol people:
Rahmetin ve keremin hakkı için ve bu Mukaddes İnsanlar Hürmeti için bana yardım et.

-Muhamed :
Muhammed

-Alia :

İliya : Ali

-Shabber :

Şubbar : Hasan

-Shabbir :
Şubeyr : Hüseyn

-Fatma :
fatıma : fatıma

They are all biggest and honourables :
Bunların hepsi muazzam ve mükerrem kişilerdir.

They World established for them :
Alem bunlar için kaimdir.

-Help me by their name :
Onların adına bana yardım et.

You can reform to rights:
Doğru yola yöneltebilecek yalnız sensin.

Adları geçen Eski dil uzmanları Söz ettiğimiz bu levha üzerindeki adlar karşısında büyük bir dehşete kapılmışlardır.
Neden kapılmasınlar ki?
Levha 5 bin seneden beri nasıl bu vaziyette kalır ve nasıl Hz. Nuh Aleyhisselam bu uzun süreden önce Ehlibeyt’in adlarını gemisinde bereket ve koruyuculuk sembolu olarak yazar ve hürmetlerinin hakkı için Allahtan yardım ister.?

Evet Ehlibeyte ait bu Mucizeyi destekleyecek bir hadisi şerif mevcuttur:

Hz. Muhammed (saa) “Biz olmasaydık Nuh’un gemisi yürümeyecekti”. diye buyurmuştur.

Bu olay 1985’te Irak Necef el eşraf dergisinde, Pakistanın Lahur- maarif yayınevinin yayınlarından İliya adlı kitapta yeralmıştır.
Levha Moskova’nın eski eserler müzesindedir.
Önceleri bu hadise garip görünebilir, ama aslında garip değildir.
Çünkü Hz. Muhammed’e şöyle hitap edilmişti:
“Levleke me hulikatil eflek”
(Sensiz felekler yaratılmayacaktı)

Evet Alemlere rahmet gönderilen Hz. Muhammedin hakkı için felekler yaratılır, Nuh’un gemisi yürür ve selamete erişir.
Hz. Muhammedin Ehl-i beyti de aynı keramete sahiptir.

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
ŞEFAAT YA RASULALLAH RABBİM nelere kadir paylaşım için tşkr.

sınan_06

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim razı olsun rabbim cennette buluştursun bizleri inşallah amin....

Zehra***Günesi

Kayıtlı Kullanıcı
peygamberimiz....

ehlibeytim nuhun gemisine benzer..ondan kacan bogulur..ona binen kurtulur

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
bilmiyorrdum, Allah razı olsun kardeşim.....

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı

<menekşe>

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylasim Allah razı olsun

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş bu yazdıklıarın o gavur tarihiçi bozuntularının (ki ortada tarihi bir kaynakta yok) ve senin hayal ürünlerinden başka bir şey değil...

En basiti Nuh (as) bir peygamber olarak Ali, Fatima, Hasan, Huseyin (radiyallahu anuma ecmain) hepsinden üstündür...niye kendisi Allaha yonelirken onları vesile edinsin...Resmen bir peygambere iftira atıyorsunuz ...Allah dan korkun...Allah ı bırakıpta Kiminiz kiminizi ilah edinmesin...bırakın bu boş işleri de o mübarek sahabeler gibi olmaya çalışın...peygamberin sünnetine uyun...heva ve hevesinize uymayın....Allah size hideyet nasip etsin...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
ben bunu 124 enbiya ve 4 halife-i raşidin olarak biliyordum...bu gemide 124004 adet tahta olduğunu duymuştum hocamızdan 124000'inde enbiyanın adı ve 4'ündede halife-i raşidin ismi olduğunu zikretmişti hocamız...en doğrusunu Allah'u teala bilir...
selam ve dua'ile...

D

duyygu

hz.muhammet(s.a.v) efendimiz hz.Ali(a.s),hz fatım-a (a.s),hz. hsan ve hüseyin (a.s) çok sevdiğini kişiliğini her yerde övüp bahsetmiştir.lütfen biraz araştırma.biz ehli-beyti Allah (c.c) ve hz.muhammet(s.a.v) sewdiği için sewioruz.çünkü onun sewdikleri sewilir..

D

duyygu

Hz. Resulullah(s.a.a) şöyle buyurmuştur:
“Kim Nuh(a.s)’un azmini, Adem(a.s)’in ilmini, İbrahim(a.s)’in hilmini, Musa(a.s)’nın zekasını ve İsa(a.s)’nın zühdünü görmek isterse, Ali bin Ebu Talib(a.s)’e baksın.”

ugurd

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş bu yazdıklıarın o gavur tarihiçi bozuntularının (ki ortada tarihi bir kaynakta yok) ve senin hayal ürünlerinden başka bir şey değil...

En basiti Nuh (as) bir peygamber olarak Ali, Fatima, Hasan, Huseyin (radiyallahu anuma ecmain) hepsinden üstündür...niye kendisi Allaha yonelirken onları vesile edinsin...Resmen bir peygambere iftira atıyorsunuz ...Allah dan korkun...Allah ı bırakıpta Kiminiz kiminizi ilah edinmesin...bırakın bu boş işleri de o mübarek sahabeler gibi olmaya çalışın...peygamberin sünnetine uyun...heva ve hevesinize uymayın....Allah size hideyet nasip etsin...
Hz. Ali'nin Nehcul Belaga'sını ve Hz. Mevlana'nın Naat-ı Ali'sini okuyun.
Olmadı biraz mantık kur. 124 bin Peygamber, yani üstünler, hep öncekilerden, milyarların yaşadığı sonrakilerden ise bu üstün tabakadan bir tek Hz. Muhammed(s.a.a) mi var? 1400 senedir.. Üstünlük önce Hz. Muhammed(s.a.a)'in ki herşey O'nun hürmetine yaratılmıştır, sonra Kabe'de doğan tek insan, 12 İmam'ın ilki, İlmin Kapısı ve Allah'ın Aslanı Hz. Ali'nin dir. Biz böyle inanıyoruz. Sizin inancınız size bizim inancımız bize.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt