Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nefsin derdi ne zaman derman, zehiri ne zaman panzehir olur? (1 Kullanıcı)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gece uyandım, virdimi (ibadetimi) yapmak için kalktım. Fakat her zamanki gibi, ibadetin zevkini alamadım. Uyumak istedim uyuyamadım; oturmak istedim oturamadım. İster istemez sokağa çıktım. Bir de sokak kenarında eski hırkaya bürünmüş bir adam gördüm. Adam beni duyunca :

- Ey ebe'l Kaasım, biraz bana yaklaş, dedi. Ben de :

- Hiç haber vermeden geldin, dedim. O :

- Hayır, ben senin kalbinin bana teveccüh etmesini Allahü teala'dan istemiştim, dedi. Ben de :

- Allahü teala isteğini yerini getirdi, söyle bakalım ne istiyorsun? dedim. O da :

- Nefsin derdi ne zaman derman, zehiri ne zaman panzehir olur? diye sordu. Ben :

-Nefis, ne zaman hevasına muhalefet ederse, o zaman derdi derman, zehiri panzehir olur, dedim.

Bunun üzerine adam nefsine dönerek " Dikkat et, yedi kere ben sana bu şekilde cevap verdim, fakat sen duymak istemedin, duydun mu iyi dinle? " dedi ve oradan uzaklaştı.

Kim olduğunu bilemedim.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
- Nefsin derdi ne zaman derman, zehiri ne zaman panzehir olur? diye sordu. Ben :

-Nefis, ne zaman hevasına muhalefet ederse, o zaman derdi derman, zehiri panzehir olur, dedim.

cananca

Kayıtlı Kullanıcı
Düşünüyorumda nekadar az akıl ediyoruz

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
cok güsel bir hıkayeydı
istifade ednlerden oluruz inş...
Allah c.c razı olsun
SElam ve dua ile ...
:a12:

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
cok güsel bir hıkayeydı
istifade ednlerden oluruz inş...
Allah c.c razı olsun
SElam ve dua ile ...
:a12:

Ve aleyküm selam ve rahmetullah

:) Amin Allah celle celalüh cümlemizden razı olsun kardeşim, Cenab-ı Mevla cümlemizi nefsi emmaremizin şerrinden muhafaza eylesin inşallahü teala. Selametle kalın..

acmiyy

Kayıtlı Kullanıcı
emeginize saglik selam ve dua ile

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gece uyandım, virdimi (ibadetimi) yapmak için kalktım. Fakat her zamanki gibi, ibadetin zevkini alamadım. Uyumak istedim uyuyamadım; oturmak istedim oturamadım. İster istemez sokağa çıktım. Bir de sokak kenarında eski hırkaya bürünmüş bir adam gördüm. Adam beni duyunca :

- Ey ebe'l Kaasım, biraz bana yaklaş, dedi. Ben de :

- Hiç haber vermeden geldin, dedim. O :

- Hayır, ben senin kalbinin bana teveccüh etmesini Allahü teala'dan istemiştim, dedi. Ben de :

- Allahü teala isteğini yerini getirdi, söyle bakalım ne istiyorsun? dedim. O da :

Bunun üzerine adam nefsine dönerek " Dikkat et, yedi kere ben sana bu şekilde cevap verdim, fakat sen duymak istemedin, duydun mu iyi dinle? " dedi ve oradan uzaklaştı.

Kim olduğunu bilemedim.
Allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt