Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazlar Hakkında Sorularım (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tnraksy

Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm arkadaşlar.
Sizlere namaz hakkında birşeyler danışmak istiyorum.
Öncelikle 17 yaşındayım.Namaza 2 ay önce başladım.ALLAH'a şükür 5 vakit kılıyorum.Aklıma takılan sorular var

-Selati vitir namazını kılarken hangi duaları okuyacagız.
-Namaz bittikten sonra tespih çekmeden önce okunan dua hangisi?
-Farz namazı kılmadan önce okunan ezan gerekli _?
-Tesbih çekerken müezzinin okudugu dua ( hani Subaneallah , Elhamdülilah,Allahuekber bunları söylerken bir dua okuyor.Subaneallah diyince biz tesbih çekiyorz.Sonra devam ediyor.Elhamdülilah diyor.Biz tesbih çekiyoruz) bu dua lazım bana.

şimdilik sorularım bu Allah hepinizden Razı olsun.Salıcakla kalın

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm arkadaşlar.
Sizlere namaz hakkında birşeyler danışmak istiyorum.
Öncelikle 17 yaşındayım.Namaza 2 ay önce başladım.ALLAH'a şükür 5 vakit kılıyorum.Aklıma takılan sorular var

-Selati vitir namazını kılarken hangi duaları okuyacagız.
-Namaz bittikten sonra tespih çekmeden önce okunan dua hangisi?
-Farz namazı kılmadan önce okunan ezan gerekli _?
-Tesbih çekerken müezzinin okudugu dua ( hani Subaneallah , Elhamdülilah,Allahuekber bunları söylerken bir dua okuyor.Subaneallah diyince biz tesbih çekiyorz.Sonra devam ediyor.Elhamdülilah diyor.Biz tesbih çekiyoruz) bu dua lazım bana.

şimdilik sorularım bu Allah hepinizden Razı olsun.Salıcakla kalın

Cenabı hak cümlemizden razı olsun.

Efendim sorduğunuz soruların hepsinin cevabı için bir link veriyorum. Hazırlayanlardan Allahü teala razı olsun, yazılmadık şey bırakmamışlar. Ayrı birde video linki gönderiyorum. İnşaallahü teala istifade eder bizede dua edersiniz :)

Namazı nasıl kılacağım .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Namaz kılmayı öğreniyorum (Video) | Dinimiz İslam .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Mail Grubu .:.: www.dinimizislam.com :.:.

gunes

Kayıtlı Kullanıcı
berat kandiliniz mürarek olsun tüm islam alemine hayırlı vesile olur inşallah

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm sevgili kardeşlerimiz aşağıda belirtilen madde doğrultusunda hak verirsiniz ki yasaklama getirilmiştir.açıkça izahı yapılmıştır,idrak edebilenlerden olmak duası ile.

verilen link'te sorularınızı sorabilir veya sorduğunuz soruların aynısını cevapları ile kaynaklara dayalı olarak takip edebilirsiniz.

hatırlatma :

Yeni üye kuralları

2:cool: Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.​

adres :

hayırlara vesile olması duası ve ümidi ile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt