Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz kılıyorum ama kıldığım namazdan şüpeliyim lütfen yardım edin!!! (1 Kullanıcı)

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar yaklaşıl 8 ay oldu namaz kılıyorum geçmişim çok çalkantılı geçti çok farklı dönemlerden geçtim. Neyseki bütün kötülükleri bırakıp namaza başladım hayatımı daha çok bir müslümanın yaşayacağı gibi 24 saatimizin nasıl yaşayacağımız şekilde yaşamaya gayret gösteriyorum sözlerimde davranışlarımda arkadaşlarımla olan muhabberlerimde v.s
Asıl sorunum ne zaman namaz vaktınde namazımı kılsam arkadaş hep aklım başka şeylere kayıyor ama hep. Bi an için akılma gelen olgu ve namaz kıldıgım bilincime geldiğinde ne oluyosa hıç amansız gene kayıyor yani alt tarafı toplasak 2 dk sürüyor bi turlu konsantre olamıyorum oldugum zamanda gene kayıyo hıç farkında olmadan bı bakmısım farklı muhabetlerdeyım bı andan fatiha yı okuyorum lutfen bana bı yardım edın daha yenı üye oldum. yarın öldüğümüz zaman 10 dk sonra ya ölursem namaz benden hesap sormaz benı kılarken rabbine en çok yaklastıgın anda sen ne dusunuyosun yanı bi insanın hem yemek yiyip hemde yatagında yatması gibi bişey ??

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Değerli Kardeşim,

Cebrail a.s ( Yüce Allah ondan razı olsun) 4000 sene durmaksızın namaz kılar ve içinden acaba bu namazdan daha güzel bir namaz var mıdır diye içinden geçirir.Bu esnada Yüce Allah evet var der.Cebrail a.s kimin namazıdır diye sorar.Rabbimiz cevap olarak Muhammded ve ümmetinin namazıdır diye cevap verir.Cebrail a.s Ya Rabbi hikmeti nedir diye sorar.Rabbimiz şöyle cevap verir.Onlar işlerini güçlerini bırakıp namaza dururlar,belaya musibete uğrarlar yine namaza gelirler,onlar her türlü zorlukta namazlarını kılarlar diye buyurur.

Tabiki her şeyin doğrusu Yüce Rabbimiz bilir.Gördüğünüz gibi zorluklarla kılınan namaz ne kadar kıymetli.Ayrıca şunuda düşünmek gerekir,

1.Bizler ibadeti cennete gitmek için yapmayız sahibimiz buyurduğu için bir vazife olduğu için ibadet ederiz.
2.Mümin cenneti istemez sahibini ister onun rızasını ister onun merhametini ister
3.Mümin cehennemden korkmaz sahibinden korkmalıdır
4.Bizler ibadetlerimizi dört dörtlük yapsak bile sahibimiz bizi cehenneme atmak istese buna kim karşı çıkabilir sonuçta onun mülkünde yaşıyoruz ve sahibimiz o dilediğini yapar ama o kullarına pek çok şefkatlidir.
5.Yaptığın ibadetleri pazara götür sat kaç para verirler ? O yüzden ibadet ettim deme
6.Çok hayır işledim deme zira kaçırdığın bir namazın karşılığı etmez.
7.Salih insanlarla beraber ol
8.Vesveselere kulak asma bunda da bir hayır vardır de
9.Bu yol helal ve temiz yoldur haramlara dikkat et.Dilini temizlemeyen kalbini nasıl temizleyecek ?
10.Kalbin ilacı zikirdir. " Kalpler ancak Allah'ı zikretmekle mütmain olur.RAD-208 " ayeti açıkca söylüyor
11.Her halinde şeytandan Allah'a sığın işte o euzubesmeledir.
12.Bu yolun başı sabır ve ilimdir.İlim ışık gibidir.Işığı olmayan karanlıkta nasıl yürüyecek ?

Yüce Allah yar ve yardımcınız olsun

Slm ve Dua ile..

_YUSUF_

Yönetici
Namaza hazırlanırken son namazınmış gibi hazırlan.
Namazdan önce abdestine, kılacağın yere, temizliğe özen göster inşaAllah daha iyi olacaktır.
Zaten herbirimizde hemen hemen aynı sorunlar var.Kalbimizin karalığından kaynaklanıyor.
İnşaAllah bol zikir ile kalbimizi temizleyelim

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
son namazınmış gibi hazırlan.
bak bu büyük lafdı işte teşekkürler.

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
Senai demircinin Kil beni ey Namaz diye bir kitabi var onu oku bana cok yardimci oldu
allaha emanet ol kardesim
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt