Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muharrem Ayının İlk Gece Namazı-16 Aralığı 17 Aralığa Bağlayan gece! (1 Kullanıcı)

gülsenam

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun namazı bende şimdi gördüm 2 rekat kılınacak olanı ama nasıl kılınacak anlayamadım her 2 rekatta demiş bilen birisi Allah rızası için anlatabilirmi namaz kılmayı biliyorum ama bunun herrekatında ne okunacağını anlayamdım...

gülsenam

Kayıtlı Kullanıcı
birde arkadaşlar 1000 tane ihlası bu günmü okuyacağız yoksa yarınmı Allah razı olsun sizlerden...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun namazı bende şimdi gördüm 2 rekat kılınacak olanı ama nasıl kılınacak anlayamadım her 2 rekatta demiş bilen birisi Allah rızası için anlatabilirmi namaz kılmayı biliyorum ama bunun herrekatında ne okunacağını anlayamdım...

Cümlemizden razı olsun kardeşim...
Şimdi namazımız iki rekat ya hani...
İlk kıyamda (yani namaza başladınız subhanekeden sonra euzu besmle + 7 Fâtiha-i şerîfe + 7 Âyetü'l-Kürsî + 7 İhlâs-ı şerîf ) sonra secdeye gideceksiniz,kalkacaksınız ya ikinci rekata,burda da yine aynı şekilde besmele + 7 Fâtiha-i şerîfe, 7 Âyetü'l-Kürsî, 7 İhlâs-ı şerîf ) okunacak.

Namazdan sonra:

11 defa:

لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَىٌّ لاَ يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ

„Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît. Ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihil-hayr. Ve hüve alâ külli şey'in kadîr“

11 İstiğfâr-ı şerîf,

11 Salevât-ı şerîfe

okunup duâ yapılır. Duâda, geçmiş senenin günahlarının afvı ve yeni seneye günahsız girmek için ilticâ edilir.

Anlatabilmişimdir umarım,dualrınıza talibim,Mevla hatırlatsın beni inşallah...

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
yatsıyla akşam arasında olduğunu yeni farkettim ben yatsıyı kılalı çok oldu şimdi kılsam olur mu?

gülsenam

Kayıtlı Kullanıcı
Cümlemizden razı olsun kardeşim...
Şimdi namazımız iki rekat ya hani...
İlk kıyamda (yani namaza başladınız subhanekeden sonra euzu besmle + 7 Fâtiha-i şerîfe + 7 Âyetü'l-Kürsî + 7 İhlâs-ı şerîf ) sonra secdeye gideceksiniz,kalkacaksınız ya ikinci rekata,burda da yine aynı şekilde besmele + 7 Fâtiha-i şerîfe, 7 Âyetü'l-Kürsî, 7 İhlâs-ı şerîf ) okunacak.

Namazdan sonra:

11 defa:

لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَىٌّ لاَ يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ

„Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît. Ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihil-hayr. Ve hüve alâ külli şey'in kadîr“

11 İstiğfâr-ı şerîf,

11 Salevât-ı şerîfe

okunup duâ yapılır. Duâda, geçmiş senenin günahlarının afvı ve yeni seneye günahsız girmek için ilticâ edilir.

Anlatabilmişimdir umarım,dualrınıza talibim,Mevla hatırlatsın beni inşallah...

anladım Allah binlerce kere razı olsun sizden bu namazı bilmiyordum sayenizde rabbim nasip eder inşallah...Rabbim bu mubarek gecede hayırlı ne dileğiniz varsa nasip etsin iki cihanda saat nasip etsin kardeşlerim...

gülsenam

Kayıtlı Kullanıcı
yatsıyla akşam arasında olduğunu yeni farkettim ben yatsıyı kılalı çok oldu şimdi kılsam olur mu?

bende yatsıyı kılmamıştım hala geceyi bekliyordum şimdi bende önce yatsıyımı yoksa bu namazımı kılmam lazım çünkü yatsı vakti çoktan girdi...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı

Siz namazı kılacaksınız böyle hevesle de Rabbim geri mi çevirecek,bir de azminize sevap yazmazsa şaşırmayın...

Hemen kılın hadi,hiç bir şey için geç değildir,ölmedikten sonra...
Allah kabul şimdiden...

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
ya namazı kılmak çk istedim ama bilmediğim dular var:(

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
Siz namazı kılacaksınız böyle hevesle de Rabbim geri mi çevirecek,bir de azminize sevap yazmazsa şaşırmayın...

Hemen kılın hadi,hiç bir şey için geç değildir,ölmedikten sonra...
Allah kabul şimdiden...

:a15::a15:

abdestimi aldım kılacağımda bu istiğfarı şerif nedir?:a23:

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
aa gerçektenmi çok şaşırdım
amener resulü falan onu bilmiorum ama okumazsam eksik olmazmı

Ama bilemiyor ki,zekasında biraz gerilik var ama cok az,bu da arapça kelimeleri telafuz edememesine sebep oluyor,ezber de yapamıyor.
Ama her vakit hazırdır namaza,sabah namazına ''kalk hadi namaz'' demeniz yeter.
Bu kişi kim biliyor musunuz?
BABAM

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
aa gerçektenmi çok şaşırdım
amener resulü falan onu bilmiorum ama okumazsam eksik olmazmı

Siz artık bugun bildiklerinizle kılın,bakın eksikliğin ne kadar kötü oldugunu şimdi siz de gördünüz,ilk işleminiz bunu ezberlemek olsun...
İnşallah tez zamanda ezberlersiniz,bunu duyarsam cok sevinirim,yakın zamanda ezberledim haberinizi bekliyorum :a12:

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Ama bilemiyor ki,zekasında biraz gerilik var ama cok az,bu da arapça kelimeleri telafuz edememesine sebep oluyor,ezber de yapamıyor.
Ama her vakit hazırdır namaza,sabah namazına ''kalk hadi namaz'' demeniz yeter.
Bu kişi kim biliyor musunuz?
BABAM

çok güzel ya çok etkilendim herkeze ibret olsun babanızın bu güzelliği bu ara ezberleyeceğim inaşşalh

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt