Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MERHAMETSİZ İNSAN KALMADI DEMEYESİNİZ DİYE (1 Kullanıcı)

Aysee

Kayıtlı Kullanıcı
bende yeni okudumm Dilara cım bu güzel yazıları çooooook beğendimm Allah razı olsun canımmm.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbım sizden razı olsun kardeşim.
Çok güzel bir paylaşım olmuş.

zakire

Kayıtlı Kullanıcı
selam ve dua ile kardeşim paylaşımınız çok güzeldi bende yeni okudum allah razı olsun...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
canım emeğine sağlık sen yazarsın da biz beğenmez miyiz:a12:
ders almak umuduyla selam ve dua ile..

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim çok güzelbi paylaşım olmuş ALLAH c.c razı olsun.selam ve dua ile.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Güzeldi elinize sağlık

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm vay be çok güzel paylaşım

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ellerınıze saglık cok guzel ve etkıleyıcı hıkayeler Allah hepımızın yardımcısı olsun hepımızın ıcını ımanla doldursun inşllhB)

Amin cümlemizden kardeşim.
[URL="http://img166.imageshack.us/img166/9395/secdegul2xg4.gif"] [/URL][URL="http://img90.imageshack.us/img90/1306/secdemevlalz9.gif"] [/URL][URL="http://img176.imageshack.us/img176/9981/secdegul1rh8.gif"] [/URL]
[URL="http://img1.loadtr.com/k-638133-yph.gif"] [/URL]
<<<-[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Sen öyle bir insan ol ki! [/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]öldüğünde düşmanın bile ağlasın->>>[/FONT]

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

Selamün Aleyküm.
İÇİMİZDEKİ DÜŞMAN

At üstünde yolda giden bir adam, çeşme başında uyuyan birisinin ağzına yılan girdiğini gördü. Atlı, uyuyan adama birkaç değnek vurarak uyandırdı. Ağacın altında çürümüş elmalar vardı. Atlı uyandırdığı adama; “Bu elmaları ye!” diye emretti. Adam dayak korkusundan o kadar çok elma yedi ki, ağzından geri gelmeye başladı. Kederli adam konuşmaya başladı:
“Ey yolcu! Niçin hiçbir sebep yok iken bana çürük elmaları yedirerek zulmettin? Sana rastlamam ne büyük talihsizliktir. Bir suç ve günah işlemeden, dinsize bile bu eziyet yapılmaz.”
Adamın böyle bedduâ etmesine aldırmayan atlı, onu arkasından kovalayarak ovada koşturmaya başladı. O kimse, bir müddet ağlaya ağlaya koştu. Nihayet midesi bulandı ve içerdekilerin hepsini çıkardı. Bu arada, o yılan da dışarı çıktı. Adam yılanı görünce, çok korktu ve durumu anladı. Çektiği sıkıntıları unuttu. Atlıya karşı mahcup olup dedi ki:
“Ey yolcu! Meğer sen, melek gibi bir insan imişsin. Bana Allahü teâlânın bir rahmetisin. Ben ölecekken hayatımı kurtardın. Sen, beni bir anne gibi korurken, ben de senden aslandan kaçar gibi kaçıyordum. Ne mutlu senin yüzünü görebilene, her zaman senin muhitinde bulunabilene. Senin için bu kıymetli canım feda olsun! Ben ise, sana karşı sert konuştum, küstahça davrandım. Ey efendi! Ey şahların şahı! Sana söylediğim kötü sözler hep bilgisizliğim sebebiyledir. Durumu biraz bilseydim, kötü sözlerden sakınırdım. Ey güzel huylu kimse! Ey iyi huylu kimse! Lüzumsuz, delice konuşmalarımdan dolayı özür dilerim, beni affet!..”
Atlı da şöyle cevap verdi:
“Eğer sana yılanın karnına girdiğini bildirseydim, zehirden önce seni korku öldürürdü.” (Mesnevî’den)
Bu konuda Peygamber efendimiz buyurdu ki:
“İçinizde gizli olan düşmanı anlatsam, yiğitlerin ödü patlar, akıllıların aklı mahvolurdu. Ne gönlünüzde duâ edip yalvarmaya, ne oruç tutmaya ve ne de namaz kılmaya kuvvet bulamazdınız.”

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
hikaye güzel ama

şu cümlede anlatım bozukluğu var. dikkatimi çekti.

"MERHAMETSIZ INSAN KALMADI DEMEYESINIZ DIYE"

merhametli insan kalmadı demeyesiniz diye olmalı siz ne düşünürsünüz bu konuda. :)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
Kaim kardeş ozamanki dönemdeki insanlarla şimdiki dönemdeki insanlar arasında çok fark var şimdi hangibirimiz yapar o gencin yaptığını söylermisin şimdi kardeş kardeşe bile kefil olmuyor...???

Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu

Kervan_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsn kardeşim etkilenmemek eldemi allahım affetsin bizleri ne diyelim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt