Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Manevi olarak Kadirilik Yoluna Çağrıldım YARDIM!!! (1 Kullanıcı)

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Necip Fazıl Kısakürek - Geçilmez
Bu kapıdan kol ve kanat kırılmadan geçilmez;
Eşten, dosttan, sevgiliden ayrılmadan geçilmez.
İçeride bir has oda, yeri samur döşeli;
Bu odadan gelsin diye çağrılmadan geçilmez.
Eti zehir, yağı zehir, balı zehir dünyada,
Bütün fani lezzetlere darılmadan geçilmez.
Varlık niçin, yokluk nasıl, yaşamak ne topyekün?
Aklı yele salıverip çıldırmadan geçilmez.
Kayalık boğazlarda yön arayan bir gemi;
Usta kaptan kılavuza varılmadan geçilmez.
Ne okudun, ne öğrendin, ne bildinse berhava;
Yer çökmeden, gök iki şak yarılmadan geçilmez.
Geçitlerin, kilitlerin yalnız O'nda şifresi;
İşte, işte o eteğe sarılmadan geçilmez! NFK

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Necip Fazıl Kısakürek - O Erler Ki...
O erler ki, gönül fezasındalar,
Toprakta sürünme ezasındalar.

Yıldızları tesbih tesbih çeker de,
Namazda arka saf hizasındalar.

İçine nefs sızan ibadetlerin,
Birbiri ardınca kazasındalar.

Günü her dem dolup her dem başlayan,
Ezel senedinin imzasındalar.

Bir ân yabancıya kaysa gözleri,
Bir ömür gözyaşı cezasındalar.

Her rengi silici aşk ötesi renk;
O rengin kavuran beyzasındalar.

Ne cennet tasası ve ne cehennem;
Sadece Allah'ın rızasındalar.

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
'Zehirle pişmiş aşı yemeye kimler gelir?'
Dilsizce, yalnız Allah demeye kimler gelir? NFK

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Necip Fazıl Kısakürek - Kafile
Her şeyde bir tükeniş, her oluşta bir bitiş;
Gökten ses: Ölümsüzler kafilesine yetiş

osman gazi

Yasaklı Kullanıcı
Necip Fazıl Kısakürek - Sonsuzluk Kervanı
Sonsuzluk Kervanı, "peşinizde ben,
Üç ayakla seken topal köpeğim!"
Bastığınız yeri taş taş öpeyim.
Bir kırıntı yeter, kereminizden!
Sonsuzluk Kervanı, peşinizde ben...

Gidiyor, gidiyor, nurdan heykeller...
Ufuk önlerinde bayrak kulesi.
Bu gidenler Altun Kol Silsilesi;
Ölçüden, ahenkten daha güzeller.
Gidiyor, gidiyor, nurdan heykeller...

Sonsuzluk Kervanı, istemem azat!
Köleniz olmakmış gerçek hürriyet.
Ölmezi bulmaksa biricik niyet;
Bastığınız yerde ebedi hasat.
Sonsuzluk Kervanı, istemem azat...

angarali19

Kayıtlı Kullanıcı
Sağolun w w w.gavsulazam.de sitesini buldum arkadaşlar şimdilik
Kadiri Tarikatının Hüseyni kolu sitesi ama irtibat kuramadım Lütfen yardım edin bi kez daha diyorum Ankara özellikle Kırıkkalede Kadiri yolun Hüseyni Kolundan olanalr varsa lütfen benle irtibata geçsin
Ya da Mürşitlerinizin (k.s.a) mübareklerin ismini verin de yardımınız olsun inşallah

Ves selam

titretttinhoca

Yasaklı Kullanıcı
Es selamun aleyküm
Titrettin hocam:D
sağolun Sitedeki herkesden ALLAH razı olsun
bu siteyi çok sevdim bu siteyi bulmam bile bir tevafuk
güzel şeylere vesile olacak inşeallah
hocam titrettin hocam
siz kadiriliğin hangi kolundansınız huseyni mi muhammediye mi Mürşidi kamilimiz kimdir inşallah?
lütfen yardım edin
ww w.gavsulazam.de bu sayfayı buldum huseyni kadiri sitesi ama almanyadan bir site heralde sitenin içinde irtibat kuramadım kimseyle pek faal değil bir de mürşidimizin adı yazmıyor bu sitede bir de siz bakın hüseyni kadiri sitesi ww w.gavsulazam.de isterseniz

aleykum selam yuzun guluyor gordugum kadariyla sen aradigini bulmussun herkes gibi o zaman neyi ariyorsunuz ?
Kadiri zaten Huseynidir , Hz Abdulkadir (ks) Hz Huseynin torunu oluyor
Babasi Hz Huseyin annesi de Hz Hasan (ra) soyundan geliyor
almanyadakileri bilmem ..

Icmal dergisini acip bakabilirsiniz detayli bilgi icin ve orda iletisim linkleri de var

herkesin itibar ettigi bir otoritesi ama var onemli olan Hakdan olani Hz Muhammedin sav sunnetine uyani bulup onun pesinden gitmektir bu da bir nasip isidir
cunku insan bu dunyada kimlerin yaninda idiyse kiyamet gunu de onlar arasinda olacak

iyi dualarla

angarali19

Kayıtlı Kullanıcı
titrettin hocam anladım
sizin mürşidinizin ismi nedir?
w w w.gavsulazam.de sitesindeki yolu arıyorum ben

tevhit06

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamun aleyküm ve rahmetullah arkadaşlar
manevi olarak istiharemde dahi Gavsulazam Abdülkadir geylani k.s yoluna çağrıldım...
Ankara Ve Kırıkkalede aradım ama bu yolu bulamadım
Nakşibendi yolunu buldum ama ben tam Olarak kadiri yolunu istiyorum
Muahmmediye ya da Hüseyni Kollarından
ama bulamadım mürşidimi...Çok buhrandayım dergahıma gitmem mürşidimi bulmam lazım
Ne olur yardım ediniz.Aranızda Ankara ya da Kırıkkalede Kadiri olan varsa Bana yardım etsin Lütfen içim yanıyor

Pir H. Galip Hasan Kuşcuoğlu. ANKARA Hüseyingazi Mahallesinde dergahı

Kadiri, Rufai, Galibi Şeyhi.
1919 yılında, Çorum'da dindarlıktan temayuz etmiş anne-babadan dünyaya geldi. Seyyid ve Şerif olup, nesebi Fatih devrinin meşhur astronomi alimi Ali Kuşçuya dayanır. Fizik ve Metafizik hayranlığı fıtratından gelen bir özelliği oldu. Bu sebeple ilkokul yıllarında löklanşe pillerden gece lambası yapıp kullanıyordu ki, henüz Çorum'da elektrik yoktu.

Tasavvufi bir ortamda yetişti. Anne ve babası derviş olup, amcası Hacı Bekir Kuşçuoğlu Nakşi ve Mevlevi Şeyhi idi.
Maraş Fatihi olarak anılan, Kadiri ve Rufai Şeyhi Seyyid Ali Sezai Kurtaran'ın Halifesi Maraşlı Hacı Mustafa Yardımedici'den 1956 yılında Allah'ın tertip ve tanzimi Hilafet icazeti verilen, 51 senedir Manevi vazifesini İnsanlara İslamı Anlatmak ve Yaşatmak üzere Devam ettiren,

1993 senesinde Kadiri ve Rufai tariklerinin birleşiminden, Manevi Meclisin tebliği ile 800 senedir ilk defa Galibilik olarak kol verilen, o günden itibaren Pir olan Galip Efendi, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan Tevhit cami ve dergahlarında sohbetler yapmaktadır. Yazdığı ve ücretsiz dağıttığı kitapları ile, milyonlarca ücretsiz dağıtılan CD ve sohbetleri ile, hiç aralık vermeden yarım yüzyıldır kurduğu Zikir halakaları ile, Dergahı ve vakfı aracılığı ile tespit edilmiş binlerce gerçek fakir fukaraya yılın 365 günü on binlerce günlük ekmek dağıtması ile, yemek ve ihtiyaçlarını görebilecek, dergahlarda hizmete dönük sistemler kurması ile, Kendisinin ve Dervişlerinin Allah için yaptıkları yardımları kimselere reklam etmeden yarım asırdır aralıksız devam ettirmesi ile, "Aynası iştir Kişinin, lafa bakılmaz" İnancı ile 21. yüzyılda Muhammedi Tasavvufun zamana uyumlu yaşanabilirliğini Aleme Göstermektedir. Dünyanın Bütün dini liderlerine ve Devlet başkanlarına İslam'ı Anlatan mektuplar göndermiş, Dünyanın dört bir yanından İslam'ın Hakikatine saygı duyan Devlet ve din adamlarından Teşekkür Mektupları almış, Bu mektupları, dergahın ne olduğunu, Tasavvufun 21.yüzyılda nasıl yaşanacağını Ankara, Antalya, Konya, Gaziantep, Urfa ve diğer şehirlerde açılan, 21.Yüzyılda Muhammedi Tasavvuf sergilerinde Sergilemektedir.
Dergahını Siyaset ve Maddi Alışverişten tamamen Uzak tutan, dünyanın çeşitli ülkelerinde de birçok evladı ve dergahının zikir halakaları kurulan, bugün ihvanının Milyonları Aştığı, Hz.Pir Galip Efendi Peygamber Efendimiz'in Gerçek varisidir.
Buna Şahid arayana Allah ve Resulu yeter.
Biz onun manevi tüm evlatları onun bu Vazifesinde Şahidleriyiz.
El emeği Mobilya ustası olarak kazandıkları ile Ömrünü hiç kimseden Maddi bir beklentisi olmadan Asalet içerisinde geçiren Hz.Pir Galip Efendi, Şahid olarak devletini ve Milletini Gösterir. Devlet Güvenlik Mahkemelerinde Şeyhliğini ifşa edebilecek, Hakikatte 51 sene Manevi vazifesi başında milyonu aşkın Dervişini İnsanlığa hizmet yolunda götürmesi, İslama hizmetle Geçirdiği 89 senelik Ömrü, Yaşadıkları ve yaptıkları onun her sahadaki Güvenilirliğinin Şahididir.
Allah herkese manevi vazifesinden istifade etmeyi nasip etsin. Amin.

zeliha_01

Kayıtlı Kullanıcı
araya araya bulsam izini izinin tozuna sürsem yüzümü hak nasip eylese görse yüzünü ya muhhammet gönlüm arzular bunu allahım beni seni sevenlerin meclisinden ayırma allahım bu yolu angaraliye göster

angarali19

Kayıtlı Kullanıcı
sağolun inşallah
faruki kapısı hem kadiri hem nakşi galiba
daha çok kadiriler halaka zikir devran ediyorlar cehri zikir var
bir de Abdullah Faruki Hazretleri bizzat veysi olduğundan Hz. Pir Gavsulazam Geylani hazretleri tarafından edeblendirilmiş bu yüzden kadiri silsileden de nakşi halidi silsilesi

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahiym olan Allah'ın adıyla,
Kardeşim şuan da yapılan zikr sadece Yüce ALLAHUTEALA cc'ya olan bağlılığı anlatmanın şekilsel bir yoludur. Çoğu tarikat bunu farklı bir şekilde yapar. Kimisi açıktan, kimisi gizliden yapar.

O nedenle zaten gideceğin yolu bulmuşsun ve unutma dolu olan bir bardağa ne kadar su dökersen dök bardağı dolduramazsın. O nedenle bence bardağını doldurma boşalt. Bu kadar fazla şey bilirken bir de bunları doğru veya yanlış diye ayıklamakla uğraşma.

Yolundan gitmek istediğin Pir'i araştır, öğren ama bardağını çok fazla doldurma. Doldurma ki dergaha gittiğinde de boş kalan kısmı en güzel şekilde doldurabilesin...

Selam ve dua ile...

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Dğerli Kardeşim Selamun Aleyküm,

Öncelikle hayırlı olmasını dileriz.İnşalah muvaffak olursunuz.Amam bu konuyu bu forumda açmanıza gerek yoktu.Lakin çağrılanı çağıran bulur ve yol gösterilir sen merak etme ve bizleride dualarınızda unutmayın.Allah'a emanet olun efendim.

Slm ve Dua ile..

timucinyucel

Kayıtlı Kullanıcı
hala arayıştaysan yeri sana tarif edeyim kardeşim

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamu Aleyküm ve Rahmetullah

konuyu tesadüfen açtım belkide tevafuk ..Rabbim bilir degerli kardeşim
ben Kadiriyim Mürşidimiz Ankarada Hacı M. E. Babam ...Ankarada Şenyurt Camine gidin orda bilenler mutlaka vardır . Görüşün inşallah

( Abdulkadir Geylani HZ. Babası Ebû Sâlih bin Mûsâ Cengîdost'tur. Hazret-i Hasanın oğlu Hasan-ı Müsennâ'nın oğlu Abdullah'ın soyundandır. Annesinin ismi Fâtıma, lakabı Ümm-ül-hayr olup seyyidedir. Bunun için Abdülkâdir Geylânî HZ, hem seyyid, hem şerîfdir. Hazret-i Hüseyin'in evladına seyyid, hazret-i Hasan'ınkine şerîf denir.) Geylanim ,Dede Osman Avni Babam , Hacı Ömer Hüdayi Babam, Hacı Muhammed Babam , Hacı Mustafa Hayri Babam, Hacı Niyazi Babam ve Mürşidim Hacı M. E. Babam .. (tam ismini burdan yazmak istemiyorum lütfen bu mesajı okuyunca cevap yaz bende tam ismini yazıp sileyim .

Geylanime Mürşidime evlat olmayı nasip eylesin Rabbim .. benim ilk arayışıma benzettim arayışınızı Rabbim muvafak eylesin yar ve yardımcınız olsun inşallah .. bende kadirilik için Geylanim için yandım aradım aradım elhamdülillah Rabbim nasip eyledi Geylanim dermiş ki bana evlat olacakları zamanımdan kıyamete kadar hepsini isim isim memleket memleket söyleyebilirim nasipde olan hakkımızda ezelde yazılan mutlaka bize ulaşıyo ama yanmadan olmaz buluncada aynı şekide kıymetini bilip yanmak yanmak gerekiyo ve bu yangın ilahi aşkla yüregini dolduruyo Rabbim cümlemizede nasip eylesin yolumuzda daim eylesin .. Ya Hayy

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt