Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kUTLU DOĞUM !!! (1 Kullanıcı)

peygambersevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
MERHABA ARKADAŞLAR ;
DÜN AKŞAM KUTLU DOĞUM PROGRAMI VARDI.HAZIRLAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN FAKAT KÜÇÜK BİR SORUN DA VARDI BENİM ANLAYAMADIĞIM.
SORUN ŞU ; KUTLU DOĞUM PROGRAMI SAAT 20:30 DA BAŞLADI.TÜRKİYENİN BATI KESİMİNDE BULUNAN VATANDAŞLARDAN BİRİYİM YATSI EZANI SAAT 20:53 TE OKUNDU ŞİMDİ HERKES NAMAZI VAKTİNDE EDA ETMEYİ ''TERKEDİP'' KUTLU DOĞUM ! PROGRAMINI DİNLEMEK İÇİN SALONLARI DOLDURDU...BENCE Bİ ÇELİŞKİ VAR BURADA...ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN BEN YANLIŞ MI DÜŞÜNÜYORUM,HATA MI YAPIYORUM YOKSA KAFAMDA ÇOK MU BÜYÜTÜYORUM...NAMAZ VAKTİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI OLUR MU ?
NAMAZ KILMAYA GİDERSEK PROGRAMI KACIRACAĞIZ HALİYLE,PROGRAMA GİDERSEK TE NAMAZI VAKTİNDE EDA ETMİŞ OLMAYACAĞIZ...

SİZCE ?

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: kUTLU DOĞUM !!!

peygamber_sevdalisi yazdı:
MERHABA ARKADAŞLAR ;
DÜN AKŞAM KUTLU DOĞUM PROGRAMI VARDI.HAZIRLAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN FAKAT KÜÇÜK BİR SORUN DA VARDI BENİM ANLAYAMADIĞIM.
SORUN ŞU ; KUTLU DOĞUM PROGRAMI SAAT 20:30 DA BAŞLADI.TÜRKİYENİN BATI KESİMİNDE BULUNAN VATANDAŞLARDAN BİRİYİM YATSI EZANI SAAT 20:53 TE OKUNDU ŞİMDİ HERKES NAMAZI VAKTİNDE EDA ETMEYİ ''TERKEDİP'' KUTLU DOĞUM ! PROGRAMINI DİNLEMEK İÇİN SALONLARI DOLDURDU...BENCE Bİ ÇELİŞKİ VAR BURADA...ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN BEN YANLIŞ MI DÜŞÜNÜYORUM,HATA MI YAPIYORUM YOKSA KAFAMDA ÇOK MU BÜYÜTÜYORUM...NAMAZ VAKTİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI OLUR MU ?
NAMAZ KILMAYA GİDERSEK PROGRAMI KACIRACAĞIZ HALİYLE,PROGRAMA GİDERSEK TE NAMAZI VAKTİNDE EDA ETMİŞ OLMAYACAĞIZ...

SİZCE ?

Değerli kardeşim bulunduğun şehir neresi bilmiyorum ama bunda bir çelişki yok buttür konferanslar yatsı namazı zamanına bırakılır çünkü yatsı namazını sonrada eda edebiliyorsun vakti geçmiyor 1:30 kadar. Ama gün ortasında yada içinde olduğu zaman kaza yapmak zorunda kalıyorsun buda büyük bir mesuliyet olmuş oluyor bu sebepten dolayı her islami konferans namaz vakitlerini aksatmamak için yatsı saatinde olur. istersen kılıpta gidebilirsin konferansa ha 5 dk geç ha erken vaktinde kılmak istiyorsan.

mmhn

Kayıtlı Kullanıcı

yatsı namazı biraz geçte kılınabiliyor o yüzden öyle ayarlanmıştır.tabi ki erken kılmak daha ii ama yatsı namazını gecenin 1/3 lük kısmından snr kılmak daha eftal diye biliyorum rabbim ibadetlerimizi kabul etsin inş.

peygambersevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Rasûlullah (sas), cemâat namazının faziletini çeşitli vesilelerle dile getirmiş, kendisinden bu konuda bir çok hadis işitilmiştir. Bunlardan bazıları şunlardır:

“Müminin cemâatle kıldığı namaz, evinde veya çarşısında kıldığı namazdan yirmi küsur derece fazladır.” (İbn Mâce, Mesacid, 16). “Müminin cemâatle kıldığı namaz, kendi başına kıldığı namazdan yirmiyedi derece üstündür. “(Buhârî, Ezân 29; Müslim, Mesâcid, 249; el-Muvatta, Cemâa, 1; İbn Mâce, Mesâcid, 16). “Eğer halk yatsı ve sabah namazlarındaki fazileti bilselerdi, emekleyerek dahi olsa cemâate gelirlerdi. “(İbn Mâce, Mesâcid, 18)

“Kim yatsıyı cemâatle kılarsa, gecenin yarısını ibadetle geçirmiş gibi olur. Kim hem yatsı hem de sabahı cemâatle kılarsa, bir geceyi ibadetle geçirmiş gibi olur.” (Ebû Dâvûd, es-Salâ, 45). Peygamber (sas), bir taraftan cemâatle namaza teşvik ederken, diğer yandan cemâati terk edenleri şöyle yermektedir: “Vallahi içimden öyle arzu ediyorum ki, namaza durulmasını emredeyim de ikâme edilsin, sonra bir adama emredeyim halka namaz kıldırsın. Bu emirden sonra beraberinde odun demetleri olan birkaç adamı, cemâate gelmeyen insanlara götürüp de üzerlerine evlerini cayır cayır yakayım. “(el-Muvattâ’, Cemâa 3; İbn Mâce, Mesâcid, 17). “Vallahi ya bazı kavimler cemâatleri terketmekten vazgeçecekler ya da Allah onların kalblerini mühürleyecektir. Sonra da muhakkak gafillerden olacaklardır.” (İbn Mâce, Mesâcid, 17)

BUNU DA AÇIKLARMISINIZ...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Evet öyle güzel kardeşim ama Her daim cemaatle kılamıyorsun Çoğu zaman... Sizde dediğim gibi yapabilirsiniz ha 5 dakika erken girmişsiniz ha geç farzı cemaatle kılarsınız sünnetleri evde eda edebilirsin ya da hepsini kılda gİt kardeşim

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Ben bu konu hakkında şöyle düşünüyorum...Çoğu camide zaten yatsı namazına yarım saat kala gibi saatlerde kutlu doğum haftasıyla ilgili programlar düzenleniyor...Hem namazını kılmış oluyorsun hemde programıda kaçırmıyorsun...Oda olmadı kendinizde zaten o mübarek günü acizane kutlayabilirsiniz...Demek istedigim namazı kaçırmamak gerekirB)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt