Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kurban Edileceği Yere Kıbleye Doğru Kendisi Yattı. (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Kurbanlık Boğa Kurban Edileceği Yere Kıbleye Doğru Kendisi Yattı.

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, kurbanlık boğanın, kurban edileceği alana gelip yönü kıbleye doğru kesilmek üzere kendiliğinden yere yatması görenleri şaşırttı.
Kurban için boğa aldıklarını belirten Mehmet Eroğlu, kurban pazarından 5 ortakla 4 bin 500TL'ye büyükbaş hayvan aldıklarının ifade ederek, "Bayram namazımızı kıldıktan sonra hayvanı, kesim için evimizin önündeki boş alana götürürken, kesim için açtığımız küçük çukurun yanına geldiğimizde hayvan kendiliğinden yönü kıbleye doğru olarak yattı. Biz hayretler içinde izledik. Çok şaşırdık. Acaba kesmesek, yerine başka bir hayvan kessek diye de düşünmedik değiliz." dedi.

Kurbanlık boğanın kurban kesim yerine kendiliğinden yatması, diğer kurban ortaklarında da şaşkınlığa yolaçtığını ifade eden Eroğlu, "Tabi ki yüce Rabbimizin emridir, kurban kesimi, hali vakti yerinde olan herkes, dini vecibesini yerine getirmek için kurban keser. Fakat bizim 5 kişilik kurban etmek için aldığımız boğa bizi başka düşüncelere sevk etti. Hayvan kesim yerine gelerek kendiliğinden hiçbir şekilde fiziksel uygulama yapmadan beni kesin dercesine yönü kıbleye doğru bir şekilde yattı. Bizler bu duruma çok şaşırdık. Ayaklarını bağlamak istedik hayvan bağlatmak istemedi, fakat kalkmak için de bir girişimde bulunmadı. Her yıl binlerce hayvan kesilir, böyle bir olayı ne duyduk ne gördük." diye konuştu.

Kurban ortaklarından 85 yaşındaki Ali Osman Bozkurt da ilk defa böyle bir olaya şahit olduğunu belirterek, "Ben bu yaşa kadar çok kurban kestim, fakat böyle kendiliğinden gelip yatıp, beni kurban edin dercesine böyle bir olaya şahit olmadım. Çok şaşırdık Yüce Yaradan'ın takdiri diyorum." dedi.

Kesileceği Yere Kendisi Yattı video izle - 21 Kasım 2010 / 16:55

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Yaradana kurban olmak...ibret verici bir teslimiyet...seyrederken dehşete düşmemek elde değil,Ya Rabbim! bize de böyle bir teslimiyet ruhu ver,ver ki sana Kurban olabilelim...
Paylaşımın için teşekkürler gönüldaş...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yaradana kurban olmak...ibret verici bir teslimiyet...seyrederken dehşete düşmemek elde değil,Ya Rabbim! bize de böyle bir teslimiyet ruhu ver,ver ki sana Kurban olabilelim...

Amiiinn kardeşim inşaallah..

narinim

Kayıtlı Kullanıcı

Amin cümlemize inşaALLAH

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ya bende tv de izledim mübarek hayvan kurban edileceğini anlamış gibi kendi yattı büyük Allahım sen nelere kadirsin

hayvan kurbanlığın ne olduğunu anlıyor hala insanlar kurban hakkında muhalefete düşüyor ibret verici anlayana

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt