Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KÜLLÜYAT (2 Kullanıcı)

RENCBER_32

Kayıtlı Kullanıcı
B)Bundan 50-60 yıl önce külliyatmı vardı. Akşemsettin, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz sultan selim gibi alimler risali mi okudular. Onların fıkıh bilgileri tartışılabilirmi? Ben nur cemaatini sevebilmek için herşeyi yaptım. Nur cemaatinde millet küllüyat okumaktan kuranı kerim okumaya fırsat bulamıyorlar. Çok kişi var külliyatı bitirmiş ama kuranı kerim okumayı bilmiyor. Adamlar bir konu geçtiğinde hemen Bediyüzzaman Hz. den örnek veriyorlar. Peygamber efendimiz Hz Muhammet S.a.V. varken başka örnekler hemde sürekli bediyüzzaman Hz. den örnek vermek doğrumudur. Foter şapkayı getirdi diye bir insana deccal demek doğrumudur. Bunu akıl mantık alabilirmi. O insanın cuma namazında okumuş olduğu hutbesi var.
Ben allaha inanıyorum, Namazımı kılıyorum, Zekatımı allahın izniyle gücüm yettiği kadar vermeye çalışıyorum, Kuranı kerimi okuyorum, Allah nasip ederse Hacca gitmek için para biriktiriyorum, Komşularımla iyi geçiniyorum. Kendimi daha da düzeltmek için çaba sarfediyorum. Riselei nur islamın şartlarından biri değildir. Allahın Selameti üzerinize olsun.
Deki; Siz benim inandıklarımdan sorumlu değilsiniz, Bende sizin inandıklarınızdan sorumlu Değilim

ahmet1903

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KÜLLÜYAT

KARDEŞİM NUR CEMAATİ SENİN BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL BEDÜÜZZAMAN HAZRETLERİNİ BİZ HİÇ BİR ZAMAN PEYGAMBERİMİZ /S.A.V) DEN AYIRMADIK YANİ BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİ ÜSTÜN GÖRMEDİK.bİZ ÖNCE PEYGAMBERİMİZ ONDAN SONRA BEDİÜZZAMANIN PEŞİNDEN GİDİYORUZ.SONUÇTA HER İKİ BÜYÜKTE İSLAMI YAYMAK İÇİN UĞRAŞTI.TABİKİ BEDİÜZZAMN HAZRETLERİ PEYGAMBERİMİZDEN FAZLA ÇABA GÖSTERDİ DEMİYORUZ.BU DAHA ÇOK SİZLERİN BAKIŞ AÇISINA BAĞLI BİRŞEYDİR.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt