Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kücük odun tutusmadan büyük odun tutusmaz! (1 Kullanıcı)

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
aslında denir ya namaz kıldıkça günahlardan uzak durursun sana o namaz bir kalkandır.Bende zamanında günahlar çok işledim ama küçükde olsa şu anda dikkat etmeye çalışıyorum.tevbe ettim ALLAH'IN sayesinde.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
aslında denir ya namaz kıldıkça günahlardan uzak durursun sana o namaz bir kalkandır.Bende zamanında günahlar çok işledim ama küçükde olsa şu anda dikkat etmeye çalışıyorum.tevbe ettim ALLAH'IN sayesinde.

Haklısın kardeş Namaz kadar kuvvetli bir kalkan yoktur insanı günahlardan korumak için. Rabbim günahlarımızı bağışlar İnşallah. Bende artık işlediğim günahların pişmanlığıyla ezilip kurtulmaya çalışıyorum ama ne kadar başarılıyım tartışılır.. :(

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
benimde sürekli aklımda sürekli o günahlar yaptığım hareketler aklımda.nerdeyse sürekli denebilir.ama yoğun bir şekilde dine sarıldım ve büyük ölçüde rahatladım denebilir.ayrıca sosyal hayat ve arkadaşlarımın,ailemin etkisi büyük bu rahatlamada.ama günahlarımızın sürekli aklımızda olması ve rahatsız olmamız güzel şey çünki bu imanın ve pişmanlığın göstergesidir.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Pişmanım ama ne kadar sarılabiliyorum dinime ne kadar sığınıyorum Rabbime. Rabbim tam bir teslimiyetle İslamiyete sarılanlardan eyler İnşallah bizleri

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim pişmanlığın göstergesi bir daha o günaha dönmemek ve dönmemek için bütün yolları kapatarak dine sarılmaktır.dua et KURAN-I KERİM oku namaz kıl oruç tut.böylece şeytan yaklaşamaz yanına.onu sevindirme bir daha o günahlara dönerek.bende çok pişmanım keşke diyorum yapmasaydım ama keşke şeytanın en çok şevdiği kelime onu sevindirme.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Dediklerini yapıyorum yapmaya çalışıyorum kardeş. Allahın izniyle tekrar o hataları yapmayız İnşallah. Korkum tekrar o günahlara dönmek şeytanı sevndirmek korkum. İnşallah gaflete düşmem artık İnşallah

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
işte bu korkunun olması zaten iyi birşey ya korkmasan.o zaman ne olurdu aynı gaflete düşme olasılığın artardı.bende korkuyorum.mesela yaptığım günahlar aklıma geliyor o anda bir daha yap birşey olmaz gibi laflar sokuyor aklıma.bende hayır yapmıcam seni sevindirmicem diyorum ve felak nas okuyorum.vesvese geldiğinde yatar haldeyken kalk ayaktaysan otur derler.aklını meşgul et.abdest al ve o pisi sevindirme.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
işte bu korkunun olması zaten iyi birşey ya korkmasan.o zaman ne olurdu aynı gaflete düşme olasılığın artardı.bende korkuyorum.mesela yaptığım günahlar aklıma geliyor o anda bir daha yap birşey olmaz gibi laflar sokuyor aklıma.bende hayır yapmıcam seni sevindirmicem diyorum ve felak nas okuyorum.vesvese geldiğinde yatar haldeyken kalk ayaktaysan otur derler.aklını meşgul et.abdest al ve o pisi sevindirme.

Allahın izniyle nefsimize karşı savaşı kazanacağız İnşallah kardeş

eee87

Kayıtlı Kullanıcı
savaşıcaz kardeşim.şeytanın isteklerini yapmıcaz.Çünki hepimize YÜCELER YÜCESİ RABBİMİZ VEKİL OLARAK YETER.şeytanda kim felak nas oku eriyip gitsin pislik.hele bizim gibi gençler için biraz daha zor nefs açısından.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
savaşıcaz kardeşim.şeytanın isteklerini yapmıcaz.Çünki hepimize YÜCELER YÜCESİ RABBİMİZ VEKİL OLARAK YETER.şeytanda kim felak nas oku eriyip gitsin pislik.hele bizim gibi gençler için biraz daha zor nefs açısından.

Sağolasın kardeşim Allah razı olsun. İnşallah kazananlar biz olacağız

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
dün bi hadiste bakara suresi okunan evden şeytanın kaçtığını okudum dünden beri pc imi Kur-an açık halde odadan odaya mutfağa yanımda taşıyorum :) bol bol okuyun okuyamadığınız zamanda dinleyin kardeşlerim Rabbim hepimizi şeytana uymaktan korusun inşallah

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
eee87 ve melankolik kardeşlerim için beni ümidi kesmekten alıkoyan çok sevdiğim hadisleri burada paylaşmak istiyorum izninizle....

Ravi: Ebu Eyyub
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teala hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."

Kaynak: Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizi, Da'avat 105, (3533)

Ravi: Ebu Hüreyre
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Nefsim kudret elinde olan Zat'a yemin ederim ki, eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah sizi toptan helak eder; günah işleyen, arkadan da istiğfar eden bir kavim yaratır ve onları mağfiret ederdi." [Rezin şu ziyadede bulundu: "Resulullah (sav) buyurdu ki: "Nefsim elinde bulunan Zat-ı Zülcelal'e yemin olsun ki, günah işlemediğiniz takdirde ondan daha büyük olan ucb'e düşeceğinizden korkarım." [Bu rivayet, Münziri'nin et-Terğib ve't-Terhib'inde kaydedilmiştir (4.20)]

Kaynak: Müslim, Tevbe 9, (2748)

Tanım: Resulullah (sav) (bir hadis-i kudsi'de) Rabbinden naklen buyururlar ki: "Bir kul günah işledi ve: "Ya Rabbi günahımı affet!" dedi. Hak Teala da: "Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır." Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim günahımı affet!" der. Allah Teala Hazretleri de: "Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır. Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim beni affeyle!" der. Allah Teala da: "Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle muaheze eden bir Rabbi olduğunu bildi. Dilediğini yap, ben seni affettim!" buyurdu."

Kaynak: Buhari, Tevhid 35; Müslim, Tevbe 29, (2758)

Ravi: Enes
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala Hazretleri diyor ki: "Ey Ademoğlu! Sen bana dua edip, (affımı) ümid ettikçe ben senden her ne sadır olsa, aldırmam, ben seni affederim. Ey Ademoğlu! Senin günahın semanın bulutları kadar bile olsa, sonra bana dönüp istiğfar etsen, çok oluşuna bakmam, seni affederim. Ey Ademoğlu! Bana arz doluşu hata ile gelsen, sonunda hiç bir şirk koşmaksızın bana kavuşursan, seni arz doluşu mağfiretimle karşılarım."

Kaynak: Tirmizi, Da'avat 106, (3534)

Ravi: Ümmü'd-Derda
Tanım: Ebu'd-Derda (ra)'yı işittim. Demişti ki: "Resulullah (sav)'ı işittim, şöyle buyurdu: "Müşrik olarak ölenle, bir müslümanı haksız yere öldüren hariç, Allah bütün günahları affedebilir."

Kaynak: Ebu Davud, Fiten 6, (4270)

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
eee87 ve melankolik kardeşlerim için beni ümidi kesmekten alıkoyan çok sevdiğim hadisleri burada paylaşmak istiyorum izninizle....

Ravi: Ebu Eyyub
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teala hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."

Kaynak: Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizi, Da'avat 105, (3533)

Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Nefsim kudret elinde olan Zat'a yemin ederim ki, eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah sizi toptan helak eder; günah işleyen, arkadan da istiğfar eden bir kavim yaratır ve onları mağfiret ederdi." [Rezin şu ziyadede bulundu: "Resulullah (sav) buyurdu ki: "Nefsim elinde bulunan Zat-ı Zülcelal'e yemin olsun ki, günah işlemediğiniz takdirde ondan daha büyük olan ucb'e düşeceğinizden korkarım." [Bu rivayet, Münziri'nin et-Terğib ve't-Terhib'inde kaydedilmiştir (4.20)]

Kaynak: Müslim, Tevbe 9, (2748)

Tanım: Resulullah (sav) (bir hadis-i kudsi'de) Rabbinden naklen buyururlar ki: "Bir kul günah işledi ve: "Ya Rabbi günahımı affet!" dedi. Hak Teala da: "Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır." Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim günahımı affet!" der. Allah Teala Hazretleri de: "Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır. Sonra kul dönüp tekrar günah işler ve: "Ey Rabbim beni affeyle!" der. Allah Teala da: "Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle muaheze eden bir Rabbi olduğunu bildi. Dilediğini yap, ben seni affettim!" buyurdu."

Kaynak: Buhari, Tevhid 35; Müslim, Tevbe 29, (2758)

Ravi: Enes
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala Hazretleri diyor ki: "Ey Ademoğlu! Sen bana dua edip, (affımı) ümid ettikçe ben senden her ne sadır olsa, aldırmam, ben seni affederim. Ey Ademoğlu! Senin günahın semanın bulutları kadar bile olsa, sonra bana dönüp istiğfar etsen, çok oluşuna bakmam, seni affederim. Ey Ademoğlu! Bana arz doluşu hata ile gelsen, sonunda hiç bir şirk koşmaksızın bana kavuşursan, seni arz doluşu mağfiretimle karşılarım."

Kaynak: Tirmizi, Da'avat 106, (3534)

Ravi: Ümmü'd-Derda
Tanım: Ebu'd-Derda (ra)'yı işittim. Demişti ki: "Resulullah (sav)'ı işittim, şöyle buyurdu: "Müşrik olarak ölenle, bir müslümanı haksız yere öldüren hariç, Allah bütün günahları affedebilir."

Kaynak: Ebu Davud, Fiten 6, (4270)
Allah razı olsun kardeşim. Hadisler çok etkileyici dediğiniz gibi umudumuzun kaybolmasını engelleyen hadisler.
Allaha emanet olun Selam ve dua ile

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden kardeşim sizde Allah a emanet olun selam ve dua ile

Mihrace24

Kayıtlı Kullanıcı
........................................................

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, ne güzel bir hikaye :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt