Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kpss günceller (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
İstanbul, dünyanın moda merkezi oluyor

Dünyanın ilgiyle takip ettiği New York, Londra, Milano ve Berlin moda haftalarını düzenleyen uluslararası organizasyon kuruluşu IMG Fashion, İstanbul Moda Haftası (IFW) ile işbirliği yapıyor.
Türk moda endüstrisinin dünyaya açılan penceresi IFW, 2013 yılından itibaren IMG tarafından düzenlenecek. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 2013'ten itibaren işin uygulama yönetimini IMG'ye vererek İstanbul Moda Haftası'nı bir çıta daha yükselteceklerini söyledi. Türk modasının uluslararası kimliğini daha ön plana çıkarmak istediklerini vurgulayan Tanrıverdi, bu işbirliğiyle 2023'teki hedeflerine daha hızlı ulaşacaklarını kaydetti. İstanbul'u dünyanın ilk beş moda şehrinden biri arasında görmek istediklerini ifade etti.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Altın Koza'nın onur ödülleri açıklandı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl Ediz Hun, Perihan Savaş ve yapımcı Abdurrahman Keskiner'e verilecek.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
İlber Ortaylı'nın emekli olmasından sonra boşalan Topkapı Sarayı müzesinin başkanlığına Haluk Dursun getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İlber Ortaylı'nın yaş haddinden emekli olmasıyla boşalan Topkapı Sarayı Müzesi başkanlığı görevine Ayasofya Müzesi Başkanı Doç. Dr. Haluk Dursun'un getirileceğini açıkladı. Miniatürk Projesi'nin hazırlanmasına katkıda bulunan Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın talebiyle Ayasofya Müzesi başkanlığı görevini yürüttü. Daha önce İBB Kültür AŞ genel müdür danışmanı olarak da görev yapan Dursun, ABD Başkanı Obama'nın Türkiye ziyaretinde, Obama'ya Ayasofya Müzesi'ni gezdirmişti.

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm...
Ablam genel kültür bilgilerini takipteyiz inşallah...
Fırsat ve imkan buldukça paylaşımlarının devamını bekliyoruz.
Allah cellecelalüh yardımcın olsun inşallah...

selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
birazda kitaptan ekliyorum

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 9 üyeden oluşur

2011 de denizde petrol arama çalışmalarına başlayıp Türkiye nin tepkisini çeken devlet Güney kıbrıs rum kesimidir

Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez'dir.

2012 Dünya kısa kulvar yüzme şampiyonası İstanbulda yapılacaktır

2011 de düzenlenen 22. Ankara uluslararası Film Festivali'nin teması 'doğaya karşı insan' seçilmiştir.

2011 yılı Başbakanlık ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edilmiştir.

ülke ekonomisinde fiyatlar genel düzeyindeki sürekli düşmeye deflasyon denir

61. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinde Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Ekim 2011 de ikincisi düzenlenen Yeni Medya Düzeni Konferansına İstanbul ev sahipliği yapmıştır.

kaynak yargı soru bankası

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm...
Ablam genel kültür bilgilerini takipteyiz inşallah...
Fırsat ve imkan buldukça paylaşımlarının devamını bekliyoruz.
Allah cellecelalüh yardımcın olsun inşallah...

selam ve dua ile
aleyküm selam ve rahmetullah Erhan amin inşallah iyiki sınava girmeye karar vermşim ne kadar güzel bilgiler öğreniyorum hiç güncel bilgim yoktu. çok iyi oldu. Erhan o kadar sıcak ki burda hava diğer odalara gidemiyorum alev alev. burda klimanın altındayı. pzt 45 dereceydi bugün 40. ben de burda
kitaptan bilgiler paylaşayım dedim. test aslında bunlar yargının soru bankası çok güzel.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Cem Özdemir Alman Yeşiller Partisi'nin eş başkanlarından biridir.

Standart and Poor's ve Moody's Türkiye Sermaye Piyasası Kurulunca kabul edilen uluslararası derecelendirme kuruluşları arasında yer alır.

Avrupa Nükleer Araştırmalar Örgütü CERN nce araştırılan konulardan biri olan ve maddeye kütlesini verdiği düşünülen Higgs parçacığının diğer ismi Tanrının Zerreleridir.

Türkiye de en az nüfusa sahip il Ardahandır.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu başkanlığı görevini Şakir Ercan Gül yürütmektedir.

İNgiltere başbakanı David Cameron'dur.

mir_erhan

Moderator
abla biz burda yeni iki gün oldu sıcakları tam hissetik o da 30 derece
ama akşamları hala üşüyoruz esinti soğuk ...
Allah yardımcınız olsun...
geçen sene bir taziye için diyarbakıra gitmiştim..
ben öyle bir şey görmemiştim hayatımda... gölgede yüzüme kaynar su gibi hava esiyordu.. güya gece kalacaktım.. bir kaç saat kaldım Bana eyVALLAH dedim. boğuluyordum adeta....
Allah yardımcınız olsun.. bu konuda ...ne diyelim...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin Allahım beterinden korusun hayırsız insandan gelen bela şer daha zor oluyor. canımı sıkan iki telefon konuşması yaptım. Allahım hayırlı evlat versin. her şeyin hayırlısı gerçekten. çocuğu çıkaramıyorum işte parka ya da bisiklet bindirmeye. ondan sıkıldık evde.
eşin nasıl çalışıyor kpss ye ben bugün çok az bakabildim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt